Съвет как да отбия и да науча да пие от шише б

  • 470
  • 4
Здравейте!
През следващия месец ще се наложи да влезна в болница с първото ми дете за планова операция. Не е нещо сложно, но веднъж отложих месец май заради малката и вече е крайно време да се направи.
Дъщеря ми сега е на 7 месеца, кърмя я без никакъв режим. Резултатът е, че суче на всеки 2 часа денонощно. Иначе е захранена с доста неща, но няма дори заместено хранене. Големият проблем ми е, че отказва да пие от шише, дори изцедена кърма. Смених 2 вида АМ, чай (камо ли пък вода), шишета също смених. Не ми е проблем да я кърмя така още, но времето ме притиска и трябва след 22 септември най-късно да помисля как да я отбия.
Пробвам да я храня с шише - дърпа ми блузата и си търси гърдата. Само една вечер съм я оставяла на майка ми - срутила блока с рев, отказала да пие кърмата от шише, дори с лъжичка я плюела. Набързо си я прибрахме.
Всякакви варианти ми се въртят в главата - съветват ме да става постепенно - да я давам на бабите за по няколко часа през деня и те да й бутат шишето, а аз се притеснявам и си мислех като влезна в болницата направо тогава да я дам. Но пък дали няма да е прекалено травмиращо за детето.
Вече ми хрумват какви ли не безумни идеи - даже да й сложа захар в чая или пък да намажа биберона с мед, само и само да засуче. Казвам ви го, защото Магдаленка ме докарва до отчаяние! А не мога да оставя другото си дете само в болницата или с някоя баба - това ми е немислимо, аз съм му майка и аз трябва да съм до него.
С първото дете нямах никакви проблеми в това отношение, отби се много лесно и повече и не ме потърси да суче, но малката ми е с характер и няма лесно да се даде да й вземат млякото.
Приемам идеи и съвети как да стане най-безболезнено!  Hug
Виж целия пост
# 1
Ужасно трудна ситуация! За съжаление не се сещам как да ти помогна. Надявам се да се включат още майки, които да са ти по-полезни от мен! Искам само да ти кажа, че разбирам колко ти е трудно и много съжалявам, че трябва да минеш през това. И аз бих направила същия избор-все пак операцията си е стрес за детето и то наистина има нужда от теб! Жалко, че няма начин бабата и малкото бебе също да са в болницата под ръка-така сигурно щеше да ти е най-лесно!
Виж целия пост
# 2
И аз съжалявам, че минаваш през това. Мога да ти кажа какво направи сестра ми, след като реши че не иска да кърми повече.  Бебето беше на 5-6 месеца и не искаше и да чуе за шише, само цица си търсеше. Просто го остави един ден гладно. Сигурно доста е поревал, но през нощта е приел шишето безропотно. Тя продължи още известно време да кърми, като се изцеждаше и предлагаше с шише.
Не казваш колко време ще се наложи да останете в болница. Може би след това ще можеш да продължиш с кърменето, ако имаш желание за това разбира се. Аз спрях кърменето за 10 дни когато бебка беше на годинка и два месеца. Налагаше ми се лечение с антибиотик. Изцеждах се през това време и след това бебка просто си засука отново.
Успех на теб и дано всичко се нареди както го искаш.  Hug
Виж целия пост
# 3
Ако всичко е наред болничният престой ще е 3 дни. Но не е само болницата, нали после има превръзки, контролни прегледи. За втори път ще оперират сина ми и донякъде съм наясно какво да очаквам. Първата операция беше когато дребчо ми беше на 25 дни, тогава се изцеждах 10 дни и го хранех като дозирах кърмата със спринцовка в шише. Но беше съвсем малко бебе, а Маги вече е на 7 месеца. Искам да оставя бебето на свекърва ми и майка ми, а аз изцяло да се посветя на сина си. Поне 10 дни да са си само наши, да го водя до зоологическата, да му чета книжки, да рисуваме заедно.
Децата ми са породени, баткото и без това "пострада" от втората ми бременност (4 месеца лежах) и го гледаха все бабите. Сега искам само аз да съм до него и цялото ми внимание да е за него.
Виж целия пост
# 4
Не мога да ти дам компетентно мнение, но и моят съвет е да цедиш и след 10-те дни да се върнете към кърменето.
Успех и дано и двете деца да приемат изпитанията си леко!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия