Бихте ли подложили децата си на това - или отношението към състезанието?

  • 2 187
  • 34
Гледам го сега това предаване Това го знае всяко хлапе.
Едни продължават, други отпадат. Все хубави, красиви, умни, артистични деца, как да ти даде сърце да кажеш на някое, че не е одобрено.
И как го приемат тези, които не продължават - на всичките им напираха сълзичките, представям си после каква драма е било.
Спомням си мен, точно на тази възраст, не ме приеха с езика, който исках. Леле каква драма, направо света ми се срина. Детски глупости. Но много е трудно.
Защо си подлагат децата на такова нещо?
А от друга страна - как да ги научат да се състезават, да се борят?
Къде е златната среда?
Чудя се ако моето дете ми каже утре искам да участвам, какво бих му казала и как бих го отказала.
И дали правилно ще направя.
Виж целия пост
# 1
Ако иска  - не трябва да го спираш. Животът е борба - победи и загуби. Въпросът е в думите, с които ще го окуражиш, ако загуби.
Виж целия пост
# 2
Аз няма да ги насилвам,ако искат-да се пробват.Те,докато пораснат-ще има сьвсем друго предаване Wink
Виж целия пост
# 3
Аз не бих я спирала. Ако загуби - ще го преживее. Не мисля, че винаги може да се печели. Въпроса е да се научат да приемат и загубите. Толкова много разочарования и предстоят, така че подобно нещо няма да е единствено. Бих се опитала да я спра (за да не си губи времето, не за друго), но ако твърдо е решила - нека се пробва.
Виж целия пост
# 4
Мисля си, че детето трябва първо да се научи да цени себе си. Не да се надценява. И да не се вре там, където явно няма да успее.

Особено пък амбициозни майки, които си водят децата на всякакви конкурси и им надъхват ежедневието с победи и загуби, много ме дразнят. Да учиш детето си, че животът е битка е все едно да го учиш, че средата около него е враждебна и то има нужда от самозащита. И резултатите ги виждаме всеки ден в градините и в училищата.
Виж целия пост
# 5
Животът е и загуби, ако иска бих го пуснала.
Виж целия пост
# 6
Важно е децата да научат навреме, че в живота има не само победи, а и загуби.
Това е един от начините. Дори с цената на сълзи...

Ако дъщеря ми беше по-голяма и иска да участва, не бих я спряла. Но бих намекнала, че може и да се разочарова.
Сега иска да ходи при Бате Енчо...
Виж целия пост
# 7
...А от друга страна - как да ги научат да се състезават, да се борят?

Ей ме мен - състезания никога не съм обичала и да се боря също мразя. Живея си живота и съм доволна от него такъв какъвто е.
Мразя всякакъв вид 'детски' състезания, в това число разните му там конкурси и олимпияди...

Бих пуснала дъщеря си само ако ТЯ иска. Бих я подкрепила/макар че ми е трудно да бъда искрена за такива неща/ и ако загуби ще й кажа, че не е голяма работа.
Виж целия пост
# 8
Ако децата ми имат желание, нека се състезават. Колкото по-рано научат, че "който не играе, не печели", толкова по-добре. А най-важният урок е, че който е не добре подготвен, не печели, е най-ценното познание.
Виж целия пост
# 9
Мисля си, че детето трябва първо да се научи да цени себе си. Не да се надценява. И да не се вре там, където явно няма да успее.

Особено пък амбициозни майки, които си водят децата на всякакви конкурси и им надъхват ежедневието с победи и загуби, много ме дразнят. Да учиш детето си, че животът е битка е все едно да го учиш, че средата около него е враждебна и то има нужда от самозащита. И резултатите ги виждаме всеки ден в градините и в училищата.
По добре не бих могла да го кажа. Peace
Виж целия пост
# 10
Не бих. Не бих я водила по състезания, борби и т.н. Simple Smile Ако тя иска, наистина иска, добре.

Иначе е добре децата да знаят и да печелят, и да губят. Но не само с конкурси се научава това. Предпочитам игра на карти Wink
Виж целия пост
# 11
Синът ми ходи по състезания, турнири, олимпиади, но това е друго нещо. Смятам, че те са част от образованието му и развитието му. Телевизионните предавания са си бизнес.
Най-основните ми аргументи "против"
- децата на тази възраст трябва да продължават да се развиват. В едно такова предаване те могат да покажат колко са страхотни към момента, но за тази 1 година ангажимент всъщност могат да продължат да се усъвършенстват, а не да правят "кариера".
- популярността, славата на ранна възраст често изиграва лоша шега после на децата, а, според мен, дори може да е пагубна за детската психика и развитие.
Виж целия пост
# 12
Децата от малки трябва се учат да губят и да печелят.
С две думи - не могат да имат всичко... и да знаят какво  да предпочетат в някоя по-важна ситуация.
Относно това предаване Това го знае всяко хлапе, гледах го преди, сега по време на кастинга за деца не. На такива места се избират деца които имат опит с камера и с изяви, не е само до артистичност, красота и ум...
А що за хора са тези които си подлагат децата на това? Много пъти съм се питала и аз. Има такива които искат на всяка цена да покажат децата си, има и деца които искат да се покажат, има амбициозни родители които не са успели в живота и правят и невъзможното за да направят от децата си това което не са успели те да са...
Златната среда според мен е да се усети самото дете какво иска и какво не и да му се даде възможност да го направи.
Виж целия пост
# 13
В такова състезание бих ги пуснала - да. Но не и в конкурси за красота, там няма състезание.
Имат нужда да се състезават, да открият силните си страни и колкото повече участват, толкова повече се усъвършенстват.
Виж целия пост
# 14
Защо не?
Зависи от вида на състезанията  и насочеността на самото дете.
Големият ми син сам иска да посети всяко състезание по математика, напр., доставя му удоволствие. Ако е извън първите четири или шест /наградените/ места е свикнал, че нищо особено не се е случило. Изключително здравословно е.
Става въпрос обаче за състезания с ясен регламент и с възможности за обективно оценяване. На други също бих го пуснала, но той не желае. Той, напр., направо се ужасява от точно такъв тип изяви, не обича камери и апарати, но си има хлапета, които са създадени просто за да позират /не в лошия смисъл/, да "играят", да бъдат артисти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия