Тъп въпрос - сглобяване на мека мебел...

  • 3 968
  • 9
Към купувалите скоро мека мебел - ъглови дивани или, тройки, но над 2 м. дължина.
Как пристигат при транспортирането тези мебели, сглобени ли са или се сглобяват на място  Rolling Eyes... то пък какво ли има да му се сглобява на един диван newsm78
Вратата ни на хола е с р-ри шир 77 см и височина май 1.90 (не съм сигурна за височината) и .... като започнахме ремонта се оказа, че не можем да си извадим стария диван от хола. Joy Joy Joy На него майната му (ще се заиграят с чук и трион и работата готова Mr. Green), ама ако трябва и новите да ги търся с дълбочина или височина до 77 см работата отива на зле и изборът драстично спада. Sad
Хем ми е супер смешно от абсурда на ситуацията, хем ми е кофти. Crazy Crazy Crazy
п.с. нямам спомени как въпросният диван е вкарван във въпросното помещение, но скоро сменяхме вратите и е възможно новата да се е получила с 2-3 см по-тясна от старата, доколкото имам спомени май 80 см. шир е стандарт.
Виж целия пост
# 1
Щом са ъглови са на части - тоест едната страна, ъгловата част и другата страна. Сглобяването се състои в "закачане" на отделните части. 
Ако отворът на вратата ти е 77см ще ти е трудно, да не кажа невъзможно да си вкараш дивана през нея. Остава вариант през прозорците, ако си на нисък етаж. При всички случаи, когато си харесаш модел го премери и виж дали ще ти мине през вратата, да не се налага да къртиш  Wink
Виж целия пост
# 2
Мери предварително.
Родителите ми си купиха първо хладилник (от големите с две врати) и като не влезе в кухнята с чука поразширяваха  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Зависи каква е технологията на работа на фирмата и каква е конструкцията - при мене подлакътниците се носят отделно, матрака отдолу е на механизъм като чекмедже и се носи отделно. Просто като харесвате модел, мериш размерите и питаш как ще пристигне, ако не те удовлетворява питаш дали може да дойде по-разглобен и така....
Виж целия пост
# 4
Явно ми предстоят дълги разговори в мебелните магазини Mr. Green Mr. Green. Май ще се спра на варианта 2 еднакви двойки и ще ги вкараме на височина. През балкона е абсурдно, защото сме на 4 ет  и имам една отваряема врата- тясна, един голям неотваряем прозорец и един отваряем тесен - Хабсурд. Confused
Виж целия пост
# 5
Ние сме с ъглов диван и влезе  в стаята  ( от две части просто се долепят една до друга) няма механизъм а пада едната облегалка и така става на спалня та като го вкарваха в стаята облегалката се разпъна и така, а другата част си е с лесно.
Виж целия пост
# 6
Взехме си доста голям ъглов разтегателен диван, /от тези, дето като се дръпнат наред, облегалката пада и става спалня от 2 матрака, а отдолу има ракли.... ей ма как го обясних, дано да си разбрала  Embarassed/,  който пристигна на 4-5 отделни части и нямаше никакъв проблем с вкарването. Отделните компоненти бяха с дебелина една педя и минаваха през вратите диагонално.
Попитай в магазина как ди доставят, но мисля, че няма да имаш проблеми.
Аз пък, хич не се бях сещала за това, може би, защото нямахме стар диван за изхвърляне.
Виж целия пост
# 7
Биби, аз поръчах ъглов диван без да се замисля изобщо за отвора, през който ще мине  Embarassed
Дойде, както и други са ти писали на две парчета, които се закачат едно за друго. Височината му мина през вратата. Имах късмет, защото не беше висок модел и защото няма завои до хола - съветвам те да обмислите и завоите  Simple Smile Нямах шанс да мине с краката надолу.
Тъпото в моята прибързана постъпка беше, че ако не минаваше, трябваше да разглобим половината кухня  Embarassed Та, добре си се сетила  Grinning
Виж целия пост
# 8
Имах късмет, защото не беше висок модел и защото няма завои до хола - съветвам те да обмислите и завоите  Simple Smile
Само тази "екстра" я нямаме - пълен напред  Joy Joy Joy. Наистина луд късмет извадих, че старият се запъна  Laughing Laughing Laughing, иначе щяхме да имаме диван в коридора  Joy
Виж целия пост
# 9
Упс, е тЕ товА не го помислих като си избрах хладилник вчера.............. Embarassed Crossing Arms
интересно, сега ще рвона в нета да му видя размерите и уре заран  - бегом към апартамента да си меря вратите /понеже още не са докарали уредите, ако ще трябва да сменям...... #2gunfire все пак ще е по-навреме/  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия