до момичетата от Бургас- лапароскопия

  • 5 533
  • 21
Здравейте момичета,
след година неуспешни опити за забременяване до сега при мен не се откри причина за този проблем. Изследвах половите хормони, правих микробиология, няколко фоликуметрии(на 15 ден от цикъла фоликул с размер 15мм, а според БТ овулацията настъпва около 17-18ден).Нивата на естрадиола и прогестерона на 23 ден са : Progesteron- 4.34, при референтни ст/сти 0.48-4.45, Estradiol-639.6, при референтни 161-774, което според мен също доказва овулация. В търсене на проблема след последната консултация с гинеколога в Бургас, той ми препоръча лапароскопия и ми обясни че в окръжна болница се прави тази интервенция и се поема от здравната каса. Молбата ми е някоя от вас , ако се е подлагала на тази манипулация тук в Бургас да сподели мнение, как е протекла операцията и колко ви е струвала интервенцията, поема ли се реално от здравната каса и от къде се получава направлението за лапароскопията.
Благодаря ви предварително момичета!
Виж целия пост
# 1
Аз не бих си направила лапароскопия в Бургас,аз живея в Бургас ,но съм от София лекарката при която ходих ми каза да отивам в София и изобщо да не си помислям за Бургас,моето лично мнение е да се насочиш към София ако искаш кординати на доктора който ме оперира пиши ми на лични с радост ще ти помогна.Лапароскопията се поема от здравната каса,а направлението за хоспитализация се взима от личния лекар,преди операцията се правят изслидвания .
Като цяло престоя в болницата е не повече от 3 дни.
Виж целия пост
# 2
Лапароскопията се поема от здравната каса,

Зависи къде.
Виж целия пост
# 3
И моят съвет е да не правиш лапарото в Бургас.В София и Варна има специалисти по стерилитет към които е по добре да се насочиш.
Виж целия пост
# 4
Лапароскопията се поема от здравната каса,

Зависи къде.
Навсякъде, където работят със здравната каса. Друг е въпросът, че си плащаш за избор на екип, ако искаш някой определен доктор да те оперира.
Съветвам на сто процента лапароскопията да е в София, Плевен или Варна, но не и в Бургас. Макар и лека интервенция, резултата зависи изцяло от това кой я прави.
Виж целия пост
# 5
В търсене на проблема след последната консултация с гинеколога в Бургас, той ми препоръча лапароскопия и ми обясни че в окръжна болница се прави тази интервенция и се поема от здравната каса.

 Shocked откога пък работи лапароскопа в Бургас?и кои са операторите? Rolling Eyes
подкрепям изцяло всички момичета за София,плевен и т.н Peace
ако държиш да е през здравната каса-в майчин дом-гр.София /там със сигурност правят-личен опит/отиваш на преглед при един лекар в софия,той ще ти каже какви направления ти са необходими и ...действаш  bouquet
също и в САГБАЛ “Д-р Щерев”на този линк има посочени и видовете кл.пътеки вкл.лапароскопия,но...хубаво е да попиташ предварително http://www.ivf-bg.com/index.php?n=nzok


 
Виж целия пост
# 6
Подкрепям момичетата , аз съм от Бургас и около половин година се лутах сред " добрите гинеколози " в Бургас . Насочи се към клиника по стерилитет ,  може би е време да направите спермограма и да проверите проходимостта на тръбите , ако не сте го направили досега . Успех  Hug
Виж целия пост
# 7
Друг е въпросът, че си плащаш за избор на екип, ако искаш някой определен доктор да те оперира.

Ами естествено.
Няма да се оставиш в ръцете на кой да е! Wink
Виж целия пост
# 8
Друг е въпросът, че си плащаш за избор на екип, ако искаш някой определен доктор да те оперира.

Ами естествено.
Няма да се оставиш в ръцете на кой да е! Wink


Има хора, които не могат да си позволят да ги оперира този, който искат поради простата причина, че нямат наличните средства. В такъв случай е по-добре поне да е в болница, където тези операции се правят ежедневно и операторите имат достатъчно опит.
Виж целия пост
# 9
Аз също съм от Бургас. Лапароскопия правих в Майчин дом Варна, не искам и да си помисля, че някой може да прави лапаро в Бургас. Миличка, по-добре се насочи към София или Варна. Не се оставяй в ръцете на бургаските "лекарчета"! Лично мое мнение е това, а както виждам и не само мое. Успех желая! И забрави за Бургас  Hug
Виж целия пост
# 10
Аз съм от Бургас,но инстинкта ми беше да не правя лапаро в Бургас.Избрах АГ-Варна.От Форумите избрах д-р Козовски(младия ,Баща му е професора),има сайт на екипа има,от там взех телефона му и му се обадих.Направи ми лапарото ,на другия ден ме изписа с необходимото лечение,след което следеше всичко и ми помогна да забременея.Сега съм бременна.Те са специалисти по стерилитет.Страшно много се прави инвитро.Другия лекар там пак е младичък ,казва се Кателия Александров.
Лапарото по здравна каса уж ми струваше 600,иначе било 900.Казвам уж защото не носих направление,щракнха ми и егенето на компютъра и толкова.
Та не се чуди първо ти трябва специалист по стерилитет!!!
Виж целия пост
# 11
Лапарото по здравна каса уж ми струваше 600,иначе било 900.Казвам уж защото не носих направление,щракнха ми и егенето на компютъра и толкова.

е нали уж по ЗК - пък си платила 600лв newsm78това на мен не ми звучи по ЗК! Rolling Eyes
без направление няма как да е минало по ЗК Peace

за сравнение:миналата година м.юни по ЗК в "майчин дом"София правих оперативна хистероскопия за скромната сума около 15лв/за 2нощувки/ при д-р Елиза Тюфекчиева д.н./лично избрана от мен/,но...не съм плащала нищо друго освен прегледа преди и след операцията в частния й кабинет!пак при нея друго момиче прави лапароскопия - двете операции ни бяха в един ден!също е заплатила само престоя в болницата./със сигурност/ bowuu
при д-р Славчев - също без заплащане.



Виж целия пост
# 12

е нали уж по ЗК - пък си платила 600лв newsm78това на мен не ми звучи по ЗК! Rolling Eyes
без направление няма как да е минало по ЗК Peace
Аз също правих лапароскопия в Шейново, София по здравната каса. Платих 800 лв за избор на екип, защото не исках да ме оперира кой да е, а определен доктор. Ако не избираш екип, плащаш само 150 лева за консумативи и отделно престоя в болницата.
Виж целия пост
# 13
И за мен беше учудващо.Каза ми имаш ли осигуровки,провериха ми егн-то,и каза всичко е наред 600 е по здравна каса.Ако не струва 900.Касата поема 300лв.и аз плащам остатъка.А иначе още от Бургас като говорехме по тел ,попитах да нося ли направление,той каза не е необходимо.А после ми правиха стимулация и през два дни ме гледаха на ехограф и нищо не съм платила.Мисля ,че всичко си е в реда на нещата.
Виж целия пост
# 14
Моето лапаро също беше в Шейново по здравна каса,платих 800 лв допълнително защото избирах екип,иначе ако не избираш екип 150 за консумативи.Доволна съм като цяло сега ще чакам резултата дано не се забави Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия