Давате ли обяснения?

  • 2 687
  • 29
Когато ви поучават близки и не толкова как да си гледате живота, обяснявате ли им вашите виждания или не?!
Забелязвам,че колкото повече обяснявам с добър, приятелски тон, толкова повече ме засипват с убеждавания да приема техните разбирания. Никакво уважение на личният ми избор, и се питам има ли смисъл да спазвам добрият тон повече, или директно да режа- напрвих го два пъти вече, след дълги дебати и те спряха - оказва се , че е по-ефективно. Вие как постъпвате? На мен вече ми е уморително и утегчително да обяснявам на всеки който ме пита как си гледам детето, къщата , живота и т.н. започват се веднага поученията.
Виж целия пост
# 1
Аз съвети приемам,но рядко ги следвам!Правя това,което ме кара да се чувствам пълноценна и удовлетворена!Според мен начинът ,по който аз правя нещата в собствения си дом се определя единствено от мен!
Мога да послушам съвет ако сметна,че би могъл да ми е от полза,но до сега (с редки изключения) избягвам съвети,особено от "Доброжелатели"
Затова е моят дом,за да се грижа аз за него и да го правя по моя начин,който съответно не вреди на никого...
Така поне разбрах темата...А за какво ми е да им обяснявам...Те дават ли ми обяснения?!
P.S. Ако изобщо се разбира какво имам предвид  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Разбирам те напълно. Аз имам друг метод. Съгласявам се. Изслушвам всички глупости и поучения и казвам "Да, добре", а след това си действам както си знам.
За това майка ми, която знае тази моя тактика нарежда, нарежда и в един момент спира и ми казва "Все едно ти ще си направиш каквото си решила, ама аз все пак да ти кажа..." ooooh!
Виж целия пост
# 3
Зависи кои са "близките" и дали наистина са близки. Ако това е съпругът ми - приемам съвети, всичко приемам, нашият дом е наш общ, децата ни, животите ни, всичко. Но ако е някой "близък доброжелател", който все ме кара да правя нещата по неговия начин, само защото е негов и го счита за прекрасен, казвам едно многозначително "да, да", което е "не, не" и по този начин намеквам, че са ми навлезли в личното пространство, за да спрат да го правят. С обяснения, доникъде не се стига, според мен.
Виж целия пост
# 4
Абе зависи, понякога давам обеснения, ако сметна за редно и ако не съм усетила някакво вмешателство в личния ми живот, ценностна система, навици и прочие.Принципно смятам,че как си простирам прането, колко пари харча за фризьор и защо спалнята е в оранжево е въпрос на персонален избор и не намирам за нужно изобщо да го коментирам в такава светлина.Да споделя- да, но не и да се оправдавам-обеснявам като виновна ученичка.
Нямам нищо против съвет, стига да е на място и ненатрапчив- просто си има деликатни хора и не толкова такива.. Peace
Виж целия пост
# 5
Никога не давам обяснения на роднини. За нищо не се считам длъжна да се отчитам.
Виж целия пост
# 6
Зависи в какво настроение съм и за какво точно става дума. Вчера звънна на вратаат клюкарката на блока да се интересува защо са ни толкова големи сметките за водата ( колежка е на хазяина) и да дава съвети как да икономисваме. Отрязах я като кисела краставица и треснах вратата под носа и. Днес в детски магазин исках да купя една играчка на детето, но непозната майка ми каза къде мога да я намеря по-евтино. Благодарих и и се възползвах от съвета..
Виж целия пост
# 7
Приемам съвети,но рядко ги следвам.Аз си знам най-добре Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Спрях да давам обяснения и да слушам обяснения, които не съм искала Peace По-добре ми е.
Когато незнам - питам. Когато имам мужда от помощ я искам. На принципа почукай и ще ти се отвори съм. Никакви излишни неща обаче не правя други. Особено пък ако не са ми близки хора, директно ги игнорирам. Обикновено така, че следващия път да не питат.
Виж целия пост
# 9
Давам обяснение не е точният израз. По скоро изказвам начина ни си на мислене и възприемане на живота. Ако някой е на различно мнение от мен, не се задълбочавам в излишни обяснения. Всеки сам движи живота си и отговаря за него.

РАЗНИ ХОРА - РАЗНИ ИДЕАЛИ
Виж целия пост
# 10
Разбирам те напълно. Аз имам друг метод. Съгласявам се. Изслушвам всички глупости и поучения и казвам "Да, добре", а след това си действам както си знам.
За това майка ми, която знае тази моя тактика нарежда, нарежда и в един момент спира и ми казва "Все едно ти ще си направиш каквото си решила, ама аз все пак да ти кажа..." ooooh!


 Laughing  Laughing   Laughing

И аз така  Joy

 
Виж целия пост
# 11
На никого не давам обяснение за постъпките си. Така съм решила--така съм направила. Работата ми е такава, че ако взема да слушам и давам обяснения на всички, работата ми ще е вечно несвършена.
Вкъщи сме само двамата с мъжа ми, няма място за много много обяснения.Simple Smile  Но вече е казано--всеки е свободен да си живее живота както му харесва.
Виж целия пост
# 12
Това ми едно от най-дразнещите неща-да давам обяснение за нещо-кое,как,защо съм направила.Рядко го и правя.
Съвети изслушвам,но не изпълнявам в повечето случаи.
Виж целия пост
# 13
Скоро го писах това в друга тема. Не, не давам обяснения, не се отчитам. Отдавна вземам сама своите решения и поемам отговорността и последиците от тях, следователно никому не дължа обяснения. Peace
Виж целия пост
# 14
Когато ви поучават близки и не толкова как да си гледате живота, обяснявате ли им вашите виждания или не?!

  Изобщо не се обяснявам в тези случаи, само тегля по една майна на "доброжелателите" и поученията и опитите за намеса в живота ми спират.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия