колко често каша?

  • 468
  • 4
Да ви запитам колко често е добре да давам каша на бебка, която е на 5м. 1сед.? Днес купих една бананова и и дадох. След колко дни пак да дам? Кашите плодовите нали заместват плодовото пюре. А има и едни зеленчукови каши, с тях как се процедира? И последно - задължително е да не съдържат глутен, нали, щото на едни има надпис, че не съдържат, а на други нищо не пише за глутена ама иначе пише за деца над 4мес.

Виж целия пост
# 1
Може да даваш всеки ден, може и през ден, зависи как наддава детето. Ли4но аз редувах каша с кисел или плодове с мляко. Сега давам всеки ден сутрин вместо попара. За зелен4уковите не знам, не съм давала от тях. Предполагам 4е на обедното вместо зелен4уково пюре. За глутеновите каши из4акай да направите поне 6 месеца.
Виж целия пост
# 2
Каша-веднъж дневно най-много.Аз правя по-малко количество и добавям плодово пюре,като и давам всеко ден9но по малко).И не разбирам-как да заместват плодовото пюре-то не е хранене,а като десерт между храненията.А зеленчукови каши дре не яде,защото на майка и и се струват Sick
Виж целия пост
# 3
Може първо да й даваш през ден, след 10-15 дни всеки ден. Зависи от теглото на бебето, от това дали му харесва и от съветите на педиатара ти.
За мен кашите и пюретата са от различни хранителни групи и не са земеними. Плодовата съставка в кашите са само аромати. За зеленчуковите - В момента яде "Царевица и ориз" на Фризокрем, това са зеленчуци, но за мен си е каша и е сладко като каша.
Виж целия пост
# 4
колко често е добре да давам каша на бебка - Аз давах 2-3 пъти в седмицата, защото се страхувах моето дребосъче да не напълнене (кашите са калорични). В дните, в които не давах каша - предлагах кисел.
Кашите плодовите нали заместват плодовото пюре. Тц! Плодовото пюре не замества хранене, за разлика от кашата. Можеш да добавяш в кашата подходящо плодово пюре за разнообразие, а и така на бебчовците им е по-вкусно.
А има и едни зеленчукови каши, с тях как се процедира? - До колкото знам заместват зеленчуковото пюре. Пробвах такава, когато моята бебка не искаше зеленчукови пюрета, но със зеленчуковата каша беше още по-зле. Според мен ако си яде зеленчуковото пюре (ако си дала вече или когато дадеш) няма никакъв смисъл от зеленчукова каша.
И последно - задължително е да не съдържат глутен, нали, щото на едни има надпис, че не съдържат, а на други нищо не пише за глутена ама иначе пише за деца над 4мес. "над 4м." го приемам "НЕ преди 4м" Wink  По-добре е освен месеците да гледаш и съдържанието и сама да си преценяваш дали искаш това да го дадеш на твоето дете. Например има пюре на Ганчев с телешко за над 4м, но аз все още не съм дала телешко.... За гутена - по-принцип, ако детето няма проблеми, може над 6м. Аз (за всеки случай) го въведох на 9 1/2.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия