ваксинция при единични стафилококи в нослето

  • 589
  • 1
Въпрос:
Здравейте д-р Слънчева !

При наличие на единични стафилококи в нослето и леко хъркащо носле. може ли спокойно да се слага ваксина Пентаксим.
Вие ми бяхте отговорили на въпроса ми относно стафилококите, но сега ме интересува конкретно за ваксините. За да си припомните ви пращам копие от моя въпрос и вашия отговор.
Благодаря ви предварително.

Здравейте д-р Слънчева!

Малката ми дъщеричка е на 1месец и половина. Нослето и хрипа, а миналата седмица за 1-2 дни имаше и кашлица. Лекарката ни каза да й слагам Бактробан, но тъй като не беше ясен произхода на сополките и кашлицата не искахме да слагаме локален антибиотик просто така и по наше настояване й взеха секрет от нослето за изследване, което показа, че има единични стафилококи. В момента тя вече не кашля, но нослето и хрипа по малко и има малко сополки, но то си е почти така от самото раждане. Слагам и физиологичен разтвори и почиствам с помпичка. В крайна сметка се разбрахме с лекарката да не правим нищо и да не слагаме Бактробан, защото стафилококите са единични.
Моля ви кажете каква е вашата практика и може ли единичните стафилококи да се оставят без лечение. Дали по този начин може да се влошат нещата и какво да предриемем, за да го предотвратим.
Предварително ви благодаря.

Отговор:
Могат, но е добре след 2м. да направите повторно изследване. В повечето случаи се самоочистват, но понякога става и постоянно присъстващи в секрета, което налага лечение.
Виж целия пост
# 1
Единичните стафилококи не са противопоказани за ваксината, така че можете да я направите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия