Острици

  • 50 303
  • 28
  При изследване на дъщеря ми/4г/ за  градината,се оказа,че има глисти-острици.Дойде ми като гръм от ясно небе.Казват,че е безобидно и се лекува,но се притеснявам.Лекарката назначи Вермокс-три дни по една таблетка дневно.Тук във форума четох,че може да се дава и сурово тиквено семе...но дали става за малко дете?
Странното е,че по нищо не съм забелязала проблема-детето се храни повече от добре,спи спокойно нощем,не се чеше въобще.Каката,с която постоянно си прескачат в леглата,в контакт за без прекъсване,къпя ги заедно,поливат се една друга,няма проблем.
Сега в понеделник ще правим ново изследване.Според лекарката всичко ще е ок.Ами ако не е?Какво следва,други лекарства,какви?
Освен това аз мислех/така прочетох в нета/,че всички вкъщи ще трябва да пием лекарството профилактично.Но според педиатърката нямало нужда.
Ще съм благодарна за мнения!
Виж целия пост
# 1
Според мен не е нещо страшно, но съм чувала това за тиквените семки - 1 настърган морков се изяжда с 1 лъжица тикв.семе. Бързо оздравяване на детенце!
Виж целия пост
# 2
Дияна пи Вермокс. Изследванията обаче странно защо бяха отрицателни, Макар, че аз бях шуре, че има. Педиатърката се довери на мен.
Чувала съм за сурово тиквено семе. Мисля, че може и малко дете да го консумира.
Братовчед ми на 2годишна възраст се беше сдобил с острици. И старите баби от махалата само с тиквено семе го оправиха.
Виж целия пост
# 3
Тиквено семе помага много.Сутрин на гладно.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви!
Три дни пихме Вермокс и вчера пуснахме нови изследвания-отрицателни са Grinning.Сега остава само след 20 дни да изпие още едно хапче.Междувременно ще тръгне на градина.
Виж целия пост
# 5
toplo prqsno mlqko sus surov s4ukan 4esun sutrin na gladno.sled tova deteto gi izakva.izlizat skup4eni na kulbo.su6to pomagat i tikvenite semki no tezi,koito sa sus finata obvivka,qdat se bez da se belqt.uspex
Виж целия пост
# 6
момичета, и нас ни сполетя... благодаря ви за съветите и успокоението... стискайте палци!
Виж целия пост
# 7
За суровите тиквени семки знам, че се ядат при тения. Виждам, че и при остриците са ефикасни.
Виж целия пост
# 8
Според мен не е нещо страшно, но съм чувала това за тиквените семки - 1 настърган морков се изяжда с 1 лъжица тикв.семе. Бързо оздравяване на детенце!

Валенцето
спокойно не е толкова страшно , обаче има разлика м/у острици и глисти  Wink
Бързо и ефективно се лекуват  Peace спомням си че като бях малка бях хванала острици и че мн.бързо ги "махнаха"  , спомням си също как майка ми бе в ужас  Crazy (а това бе преди повече от 25 г  Wink )



Виж целия пост
# 9
Здравейте, мами!
Честита Нова Година Ви желая!
Поздволявам си да повдигна отново темата, за да не отварям нова такава. Тази сутрин около ануса на сина ми се появи "нещо" в гънчиците. Прилича на бяло-жълтеникави власинки. Дали това са острици? От няколко вечери проплаква на сън, но не се сърби... Хич не ми се искаше така да започва годината, а и дано е само шашкане от моя страна. Първия работен ден ми се вижда далече, та исках да попитам ако някоя от вас е виждала острици около ануса на детето си, би ли споделила дали е подобно на това, което съм видяла!
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 10
Може да е от нещо, което детето е яло.
Братовчед ми навремето ни показа, на мен и на вуйна ми, "богатството" си, мърдащо богатство.
Направете изследване.
Виж целия пост
# 11
Като преглеждаш дупето и видиш такова нещо залепи парче прозрачен скоч на мястото и след това огледай с лупа.
Хигиената на бельото е от голямо значение - да играе горещата ютия.
Но най-сигурно е да си пуснеш изследвания.
Стискам палци да ви няма нищо. Flowers Sunflower
Виж целия пост
# 12
Задължително ще пусна изследвания, но чак на 5-ти и ми се вижда много време до тогава. А иначе е с памперси все още. А останалите дрехи ги гладя винаги, просто ми е по-естетично, не само за дезинфекция.
Виж целия пост
# 13
И ние имаме Shocked ,по Коледа ги открихме в акото,след ДВА месеца мъки ходене по лекари за зачервяване най- накрая една гинеколожка се усъмни за глисти и излезна права,не стига това ами мина зачервяването,пием хапчета всички ,(без свеки нея не моиш я накара)
Дано сме ги изтрепили Rolling Eyes


Това което намерих ми обяснява и моите чести проблеми гинекологични!Оф дано всичко се свърши със махането на тези острици че ми писна по лекари да ходя:
      -При жените проникването на остриците в половите органи често води до тежки вулвовагинити (заболявания на влагалището), които симулират симптоми на гонорея. В същото време, при наличието на ентеробиоза гонорейната инфекция преминава в по-тежка фаза. Описани са ентеробиозни ендометрити. Най-характерният симптом на ентеробиозата е аналният сърбеж.

КетиК вие как ги открихте? newsm78

Виж целия пост
# 14
И ние имаме Shocked ,по Коледа ги открихме в акото,след ДВА месеца мъки ходене по лекари за зачервяване най- накрая една гинеколожка се усъмни за глисти и излезна права,не стига това ами мина зачервяването,пием хапчета всички ,(без свеки нея не моиш я накара)
Дано сме ги изтрепили Rolling Eyes


Това което намерих ми обяснява и моите чести проблеми гинекологични!Оф дано всичко се свърши със махането на тези острици че ми писна по лекари да ходя:
      -При жените проникването на остриците в половите органи често води до тежки вулвовагинити (заболявания на влагалището), които симулират симптоми на гонорея. В същото време, при наличието на ентеробиоза гонорейната инфекция преминава в по-тежка фаза. Описани са ентеробиозни ендометрити. Най-характерният симптом на ентеробиозата е аналният сърбеж.

КетиК вие как ги открихте? newsm78


Бях бременна но се оказа извънмата4но,и една седмица след това видях 4е имам острици.Вазможно ли е извънмата4ното да е станало в резултата на остриците.Сега правим опити отново,днес пак виждам 4е имам острици след 6 мес.-6е полудея ве4е-а може и пак да сам бременна,как да пия това хап4е.Без лекар парвия пат пих 2 хап4ета на 15 дни,дали се появяват пакза6ото не сам се била озлекувала 1-я пат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия