Нормално ли е да яде само месо?

  • 2 331
  • 21
Здравейте, мами
Щерка ми е на 1,9 г. отказва всякакво ядене и иска да яде само месо под всякаква форма. Когато наближи време за обяд или вечеря се почва "даиииииииииии месе мамо, месе". Когато яденето е нещо готвено с месо се яде само месото другото се плюе. Когато се опитввам да и пробутам постна манджа или супа тотално отказва да яде #Cussing out. Има ли място за притеснения това , че яде само месо или нр, просто го обича.
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че е проблем. Нека яде  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
И според мен не е проблем Hug
Виж целия пост
# 3
Тъкмо се чудех дали само моето дете е така. Ако пюрето, което му давам е без месо изобщо не го яде (как го надушва ненам). ooooh! Опитва една лъжичка и след това изобщо не мога да го излъжа да изяде втора и винаги се налага да му давам месно пюре. Първо го отдавах на това, че не иска моите пюрета,но май не е това.
Виж целия пост
# 4
Зависи колко време е на такава диета. Само месо пет, десет, двайсет дни може и да е нормално, но след това вече е притеснително.
Виж целия пост
# 5
Само месо пет, десет, двайсет дни може и да е нормално, но след това вече е притеснително.
Какво имаш предвид?
Виж целия пост
# 6
Много от децата имат "месен период" или "млечен период". Обикновено отшумява след кратко време. Важното е месото, което се дава, да е качествено,домашно сготвено /не колбаси и кренвирши, например/. Има деца, които дълго време приемат само кисело мляко и понякога хляб. Няма проблем. Лоши са другите мании, пристрастяването към вредни храни - пълни с подобрители, консерванти, оцветители и съмнителни съставки.
Приемете, че си имате хищник  Laughing и спокойно.  Hug
Виж целия пост
# 7
Само месо пет, десет, двайсет дни може и да е нормално, но след това вече е притеснително.
Какво имаш предвид?
Нямам предвид вашия случай, все пак става въпрос за пюрета, които имат и други съставки. Месни пюрета може всеки ден. Но само месо, без зеленчуци, без зърнени храни, мляко и плодове е най-малкото вредно за обмяната и трябва да се правят опити за завръщане към по-пълноценен режим на хранене.
Виж целия пост
# 8
Съгласна съм с valerie
Виж целия пост
# 9
И според мен не е проблем. Моето дете също набляга на месото, но пък отделно хапва и салати и плодове. Peace Добре е поне между храненията да свикне да хапва плодове и зеленчуци, а основното  Peace- нека си яде месо детето.
Виж целия пост
# 10
И моята обича месцето най-много (способна е да изяде 1/2 скумрия, а вчера изяде 1/2 свинска пържола), но за моя радост не отказва и плодови пюрета и зеленчукови манджи,  а и мляко Mr. Green.
Ако е наистина само за известно време няма проблеми.
Виж целия пост
# 11
Пристрастяването към определена храна може да е знак, че елементите, които съдържа, липсват в организма. Нека си яде. Опитайте да прибавите някой зеленчук, който прилича на месо.
Виж целия пост
# 12
Благодаря за отговорите. Все пак яде и кисело мляко и от време на време плодове. Освен месо може да яде постоянно и краставица. И съм я оставила да си хрупка месце явно има нужда от това, но за сметка на месото яйце  не иска и да помирише.
Виж целия пост
# 13
Сигурно има причина да търси месо.
Виж целия пост
# 14
Моят син е на периоди. Имахме период мляко - нищо друго не искаше да вкуси. Период хляб - да не види друго за ядене, освен хляб. Период месо също имахме. При вас колко време продължава желанието да яде само месо?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия