На кого да кръстя детето

  • 1 886
  • 21
Става дума за второ дете и много се колебая на кого да го кръстя - на майка ми, която е починала или на баща ми, който е жив. Само да спомена това, че майка ми(бог да я прости) заслужава повече от колкото баща ми. Но някак си не ми е хубаво детето да е кръстено на умрял, макар че знам, че за второ може....Колебая се между Гергана и Пресиана.
Виж целия пост
# 1
Щом смяташ, че майка ти (мир на душата й!) заслужава повече - кръсти го на нея!  Peace А това за кръщаването на починали хора - имам позната, която дори първото си дете нарече с името на починал роднина, нищо му няма на детето.  Simple Smile Иначе и двете имена са хубави.
Виж целия пост
# 2
Аз бих го кръстила с името, което повече ми харесва. Макар че не питаш, ще си кажа, че Персиана повече ми харесва.
Виж целия пост
# 3
Това, че човекът е починал, какво общо има newsm78.
Когато кръщаваш на някого, това е да покажеш, че искаш детето да носи добрите качества на този човек.
Така че - който смяташ, че има по-добри качества като личност, на него.
А на мен повече ми харесва Гергана, въпреки че не питаш...

А така сега, погледнах в дебелата ми книга. Пише, че ако се кръщава на починал родственик, трябва да е минала поне година от смъртта и леко да се видоизмени името - за да може да приеме добрите качества, но да избегне лошата съдба.
Виж целия пост
# 4
Пресиана ми харесва повече. Кръсти го както ти харесва повече.
Виж целия пост
# 5
Кръсти го на майка си! Peace
Виж целия пост
# 6
Кръсти го на майка си! Peace

Точно Peace
Виж целия пост
# 7
Само да спомена това, че майка ми(бог да я прости) заслужава повече от колкото баща ми.

Кръсти го на майка ти.
Виж целия пост
# 8
Можеш да вземеш буквичката на майчиното име и да си знаеш, че на нея го кръщаваш. АКо ли не- избери неутрално, за да не го мислиш после. Просто направи така, че после да не се замисляш, дали си постъпила правилно. Успех! На мен ми харесват много И двете имена!
Виж целия пост
# 9
Щом като майка ти заслужава повече можеш да го кръстиш на нея .Но ако питаш мен преглътни гордостта и кръсти детенцето на баща ти да се радва докато е жив .Освен ако не те е наранил много  тежко с нещо . Аз съм за Гергана.
Виж целия пост
# 10
Аз съм чувала, че на починал човек дете не се кръщава, но щом мислиш, че майка ти заслужава, кръсти детето си на нея, но леко поизмени името или използвай само буквичката.И двете имена ми харесват.
Виж целия пост
# 11
А задължително ли трябва да е на някого?
Виж целия пост
# 12
Кръсти го на жив човек -  нека поне живите  се радват! Моят баща също е починал и също заслужаваше име, но.... живота е такъв, кръстих го на свекър си.Много са гадни суеверията за кръстено дете на починал човек! И двете имена са хубави.
Виж целия пост
# 13
 Щом майка ти (мир на праха й) заслужава повече пиши го на нея, както и другите са ти отговорили хубаво е да измениш малко името, но и баща ти да не се обиди (познавам такива близки който си развалиха отношенията заради едно име) така че си в голяма ч денка, прецениги добре и си избери име за детето което ти харесва. Пожелавам ти лека бременост и едно здраво бебе на финала .
Виж целия пост
# 14
Кръсти бебето на майка си, или комбинация: имената на майка ти и баща ти, ако може да се комбинира.

Ако не можеш да прецениш какво име, може да е неутрално (т.е. на никой). Важното да е живо и здраво бебчето.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия