Сладко от боровинки ?

  • 22 316
  • 5
моля за рецепта
Виж целия пост
# 1
Ето как правя аз сладкото:слагам в тенжера 1кг захар и 1ч.ч вода,сварявам до по-гъстак сироп и прибавям боровинките.След като се сгъсти(разбирам кога е готов,когато капна от сладкото и капката не ми се разлее)слагам лимонтозу и изчаквам да поври 1-2мин.Още докато е горещо сипвам в бурканчета запечатвам и обръщам надолу с капачката.Седат така докато не изтинат.
Виж целия пост
# 2
Използвам фикса за сладко на доктор Йоткер.
Виж целия пост
# 3
Да кажа и аз как го правя: Поръсвам боровинките със захарта и оставям да престои едно денонощие /това не е задължително/, ако не са пуснали сокче слагам ама съвсем мъничко вода колкото да не загори захарта и варя до сгъстяването, лимонтузо не слагам, още вряло пълна в сухи буркани, запечатвам и обръщам това е  Wink
Виж целия пост
# 4
изчиствам боровинките от онези малки твърди топчета,които приличат на боровинки,но си остават твърди и после Wink
слагам ги със захарта да врат,бъркам и чакам да стане малко по-рядко от желаната гъстота,защото като изстине се сгъстяват още и няколко пъти съм правила сладка,което трябваше да разреждам.
горещо го изсипвам в бурканчето и обръщам  chef
Виж целия пост
# 5
Аз не обичам да варя сладкото докато загуби цвят, меки плодове варя само 10-15 мин. Първо слагам 6 чаши захар и половин чаша вода на котлона да станат на гъст сироп, после хвърлям 6 чаши боровинки и варя 10-15 мин. Слагам 1 лъжица пектин, понякога и малко ягоди за киселина Simple Smile. Изсипвам топло и запечатвам, без да обръщам бурканите, моите пристигнаха с упътване Simple Smile, пише че не трябва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия