Похвалвам НОИ

  • 1 818
  • 27
Ами това е Peace Считам, че трябва да сме обективни - като плюем по разните там институции и администрации, когато се дънят, редно е и да ги похвалим, когато ни обслужват на европейско ниво.
Майчинството ми нещо закъснява този месец, реших да пусна един мейл - да питам какво става, защо така? Отговор получих след два часа!!! Пълна справка и отговор на въпроса ми - вината не е тяхна, работодателят ми е представил болн. лист със закъснение. Но не е въпросът в това чия е вината, въпросът е, че бях обслужена интелигентно, експедитивно и въобще - на ниво. Почучвствах се...необичайно Simple Smile Това у нас е рядкост, за съжаление. Да си свършиш работата без да се налага да си вземаш отпуск, да висиш по опашки, да те наругаят и т.н. Е, много е приятно Simple Smile Браво, НОИ newsm10
Виж целия пост
# 1
Да и на мен ми отговарят много бързо и винаги когато съм имала проблем, с пълна справка кога са ми подадени документите и кога ще си получа парите,чак да не повярваш  Grinning
Виж целия пост
# 2
Кога ли такива неща ще спрат да ни правят впечатление...
Виж целия пост
# 3
Нямам за какво да ги хваля...съжалявам.
Иска ми се, наистино, не не мога да си изкълча езика,
....респективно- пръстите.

Дъщеря ми претърпя операция наскоро. Тежка.
С болничния, който ми издадоха от Пирогов,
отидох при джи- пито за евентуално удължение,
за следоперативни грижи на болно дете.
Тя ме изпрати на комисия. Отидох с цялата документация.
Събраха се 5 човека знаещи, и след дълго мислене
и умуване ми удължиха болничния с още 1 месец
за гледане на дете.

....вчера счетоводителката от фирамата, в която работя,
връщайки се от НОИ ми обяви,
че не могат да ми го изплатят без декларация,
написана лично от мен, че няма кой друг да се грижи за детето.
Свободен текст ooooh!

Е, много се извинявам, ама в случая ми иде да ги плюя,
и то- много. Съжалявам...
Виж целия пост
# 4
Ъх, Руске, на мене такъв документ не са ми искали? А скоро бях в болничен за Пижото?
Сори за офф-а, и аз не съм от феновете на НОИ.
Виж целия пост
# 5
Да, аз също бях приятно изненадана от обслужването, с изключение на един телефонен разговор. Ама  пък после много пъти ходих на място.
Виж целия пост
# 6
Ъх, Руске, на мене такъв документ не са ми искали? А скоро бях в болничен за Пижото?
Сори за офф-а, и аз не съм от феновете на НОИ.
Пъзелче, тамън бях склонна да ги заобичам,
след като ми казаха, че болничните вече не ги изплащат след 2- 3 месеца,
а почти веднага и сега това ми дойде малко в повече Crazy

Декларация, и то- свободен текст! ooooh!
Представяш ли си? ooooh!

п.п...и аз сори за оффа, ама НОИ са си гадове и това е!
Виж целия пост
# 7
Агне, счетоводителката не знае. Декларацията може да си изтеглиш от сайта на НОИ.  Попълва се за деца над 7 год. Аз лично съм писала за не една служителка такива декларации за да  не се връщам от НОИ и после да ходя да се редя на опашка втори път. Попълни на бял лист - Аз ...
декларирам, че в периода ..... няма кой друг да ми гледа детето. Това е, приятно чакане на превода.
Виж целия пост
# 8
... Това е, приятно чакане на превода.
Мерси Hug
Виж целия пост
# 9
....вчера счетоводителката от фирамата, в която работя,
връщайки се от НОИ ми обяви,
че не могат да ми го изплатят без декларация,
написана лично от мен, че няма кой друг да се грижи за детето.
Свободен текст ooooh!
За деца над 7 години винаги се попълва такава декларация, при ползване на болничен, процедурата е напълно рутинна. Проблемът в случая не е в НОИ, а в счетоводителката, която не го е знаела, което е учудващо. Защо не е уточнила каква точно е документацията нужна за признаване от НОИ на един болничен?
Виж целия пост
# 10
 Shocked Връщам си, тогава думита назад за НОИ
и още в понеделник ще имам личен разговор със счетоводителката ooooh!

п.п...Ама тя е млада и нова....дали пък да не й простя? Thinking
Виж целия пост
# 11
Абе, Руске, три часа се чудя кое е това агне..  ooooh! Laughing

Иначе не можах да повярвам на заглавието, помислих, че грешка някаква е станала.
Виж целия пост
# 12
При коректен работодател, проблем с НОИ никога не е имало. Проблемите започват в началото на веригата. Христосков според мен се старае да си върши работата.
Виж целия пост
# 13
Белинда моля да ми прости, че и ползвам темата, но:
Значи ли това, че болничният ми, който беше за 5 дена докъм 01.09, ще бъде скоро изплатен? newsm78
Виж целия пост
# 14
Белинда моля да ми прости, че и ползвам темата, но:
Значи ли това, че болничният ми, който беше за 5 дена докъм 01.09, ще бъде скоро изплатен? newsm78
Значи, ако работодателите ти са дали нужната информация навреме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия