До мамите с нервни, ревливи и зле спящи деца

  • 23 673
  • 74
Ако има тук мами, чиито бебета мрънкат и се тръшкат нон стоп, лесно възбудими, пищят през 30 мин нощем и изобщо са доста неспокойни искам да ми кажат как при този непрекъснат шум и недоспиване успяват да останат спокойни, да не крещят на децата и дали изобщо успяват. Непрекъснато слушам познатия рефрен Спокойна мама = Спокойно бебе. Не съм го изпробвала защото нямам спокойни деца, но определено за мен важи обратното Спокойно бебе = Спокойна мама. Това в много редките случаи когато децата не ми пищят на ушите. Става дума за много кратки периоди от няколко минути де. Интересно ми е сред вас има ли мами запазващи самообладание и спокойстие, вътрешно такова, а не само външно да не показват че от вътре им иде крещят и как го постигат. И забелязали ли са да действа принципът Спокойна мама = Спокойно бебе. Защото аз лично съм много изнервена, усещам си го, но гледам максимално да не го показвам пред децата и в повечето случаи мисля, че успявам. Но моето привидно спокойствие изобщо не ги прави по малко нервни. Изобщо не съм забелязала тази теория при мен да работи на практика. Но както вече казах обратната, когато са ми спокойни децата и аз съм спокойна действа беотказно. Предпочитам де се изказват мами с проблемни деца, които или имат този проблем с лична изнервеност покрай бебето или вече са го преборили. На теории от мами със спокойни дечица, които не са минали по този път, а само ми цитират заучени фрази съм се наслушала и ще оценя ако не флудят темата
Виж целия пост
# 1
Не успявам често да не викам(крещя)-признавам си-чувствам се недоспала,уморена постоянно,детето не е имало нощ,в която да не ни е будило поне 3-4 пъти(последната една седмица имаше 4 нощи,в които все едно не спах-по цяла нощ тя рева,през 15 минутки,накрая сутринта заспа,но аз станах,е,как се живее при 4 нощи без сън?).В един момент се изнервям и се развиквам..не е добре това,но не съм от хората,дето успяват да отидат в съседната стая,да палнат цигара(не пуша),да сипят сокче и се успокояват... TiredПРОСТО не виждам как ще спи тя в отделна стая-това дете не спи по цяла нощ и не виждам кога ще спи по цяла нощ-сигурно като стане на 5-6 години Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Ами ето ме Simple Smile Аз съм само с един брой нервно бебе, а пък с две нервни дечица как е - не ми се мисли. Затова засега не планирам второ, защото само при мисълта, че и то може да е такова, ми се отщява. Така че оценявам, че твоята ситуация е малко по-зле, ама все пак да споделя моя скромен опит... Много ми е мрънливо и ревливо, чак се чудя хората как хранят на поискване - ми аз как да разбира кога е гладна, като има дни, в които не спира да мрънка. По този случай съм я подготвила за конкурса Мис Наденичка Simple Smile По някое време си казвам, че сигурно е огладняла и й давам, пък тя мойта е ящна и не отказва.

Както и да е, да кажа как се справям със собствените си нерви. Трудно, разбира се, непрекъснато си повтарям, че е супер безсмислено да демонстрирам нервите си по какъвто и да е начин, защото, ако има някакъв ефект, то той е отрицателен. Това ми е лайтмотивът засега - няма смисъл от нерви, няма смисъл от нерви... Случвало ми се е, естествено, да си изтърва нервите - резултатът е рев, и то лъвски. Така че се научих да се сдържам. Абсолютно подкрепям тезата ти, че зависимостта е от бебето към майката, а не обратно.

Освен това си изкарвам яда на всички мотористи, които ми я будят или разревават по улиците, като им крещя неистово. Не знам кой ден ще изям боя.
А също така много се дразня от хора, които казват "Ами така си я научила" - т.е. не може да заспива сама, не иска да си играе самичка и т.н. Това наистина може да го каже човек, който е случил на спокойно бебе и си мисли, че нещата са лесни по презумпция.

Ами това е, освен да се тюхкаме по форумите и да търсим сродни души, друго не ни остава.

Виж целия пост
# 3
Опааа, зле съм прочела лентичките. Ти си с три!!!
Виж целия пост
# 4
kitche -аз само искам да допълня,че дъщеря ми винаги е заспивала сама,не съм и пяла и песни,нито съм я гушкала(само докато имаше колики) за заспиване-и аз мисля,че си е навик това  за заспиването с мама(лош според мен)-аз говоря по време на съня,или въобще като температмент и характер на детето. Rolling EyesКолкото до мотористите и хора,дето ремонтират нещо в часа ,в който спи детето-гледай ме как тичам по етажите да се разправям-ето,вчера не е спала цял следобед-някакъв почна с бормашина да дупчи и тя се събуди на 5-тата  минута и край. Tired
НикиФин-не те знам как се оправяш с 3 бройки-не искам и да знам Mr. Green  bouquet
Виж целия пост
# 5
Edinstvenoto koeto razbtah 4e e mnogo trudno s takova dete. Vinagi sam mislila che na men ne moje da mi se sluchi takova dete, NO Uvi i az si imam takova zverche v kashti.
Виж целия пост
# 6
Не успявам, нервна съм и това е Sad.
Тия дни говорих с една майка.Сподели ми, че и е грях на душата, за това, дето си е мислела, че тя е върховна майка Laughing.Тогава е имала спокойно дете, но след време при появата на второто не е убедена, че винаги тя командваш парада Peace.
Виж целия пост
# 7
irrababy, като бореща 3 диванета и опитвала всичко възможно и невъзможно конкретно по повод заспиване и приспиване та мога да кажа, че вече не съм сигурна дали ние им създаваме навиците или те на нас ни ги създават. Моят Теодор примерно понякога, предимно вечер си го слагам в леглото и си излизам и си заспива сам. Но през деня е мамата си трака. Ако баща му го слага да спи много рядко роптае. И да направи опит баща му му се скара строго и той млъква. Когато обаче аз го зарежа в леглото и той ревне и аз съответно му се скарам доста строго според мен човекът наддава вой до небето. Ако го оставя да реве ще реве до безкрайност, никога не спира сам. След 5 мин като си поревал отивам и го вземам и пак заспива на ръце само че по бързо щото вече е уморен от рев. Идеята ми е, че ако той е решил че иска да го приспивам на ръце не ми оставя друг избор просто. Ако е решил сам да си заспи си го прави човека
Виж целия пост
# 8
И аз имам меко казано палаво бебе. Трудно заспиваме , мрънкаме и плачем 1ч. преди сън и заспиваме само за 30мин. Също така постоянно викам по центъра, защото тя се нещо иска. С една дума не седи на едно място и за 1 сек. Преди седмица бях пуснала подобна тема , само че за помощ да мога да се справя най правилно с моето момиченце. Повечето от отговорите бяха че аз си измислям че детето ми е палаво , че всички са такива и т.н. Аз лично не смятам че всички деца са такива , защото компанията с майки с която излизам е голяма и за съжаление май само аз викам навън smile3511.
  А как да се справим без да се нервираме според мен е невъзможно. Майка ми все повтаря не се ядосвай има и по големи ядове(ама не тя е с нея по цял ден).
   Ще следа с интерес дано тук прочета някои съвети , защото от моята тема не успях. newsm12
Виж целия пост
# 9
Е далеч съм от мисълта, че има деца които са толкова кротки и не изнервят родителите си (най-вече майкити, нали сме нон стоп с тях). При мен когато се случи такъв период малкия да мрънка и да нервничи, в началото се изнервям, ама то нерви, нерви....и накрая ме хваща непокизма - да мрънка като иска, да разхвърля, бе да прави каквото си иска. Но определено смятам, че Спокойна мама = Спокойно бебе Tired, Спокойно бебе = Спокойна мама  Peace
Виж целия пост
# 10
Не успявам. Въпрос на характер. Аз съм си избухлива принципно. Опитвам се да се сдържам пред детето и да не крещя, но рядко ми се получава Sad
Да уточня, че детето ми не е от нервните, но пък понякога е страшен инат и трябва да повторя едно нещо 100 пъти, за да ме чуе.
Виж целия пост
# 11
И аз по принцип съм доста избухлива,но пред децата викам само в най-краен случей Hug
Виж целия пост
# 12
И аз съм с три капризни и ревливи - тийнейджърка, дете и бебе...
Най-често го отнася каката (с викане), малкият е наказан за 5минути, а беба - е, тя е само на ръце (а аз с пристягащ колан за гърба и кръста  Confused)
Малкият е на 2г6мес - е откак се е родил не спи нормално нощно време...Или реве, или говори или яде...Нощното хранене (кърмене) беше до близо 20месеца, а през деня - не ме питай! Едно цокане безразборно, носене на ръце и рев...До преди 2месеца спяхме заедно на леглото + беба (на почти 6месеца).
И двамата се бореха по нощите да се претърколят върху мен - е, сега само бебка го прави това упражнение (той заспива с нас, но го местя после в креватчето).
Нервна съм най-вече на каката - мърмори непрекъснато, все е нещастна и недоволна, супер егоист и материалист (добре че пред чужди хора е най-миличката и възпитана, че ако трябваше и срам да бера за лошо възпитание - нейсе!)
За малките съм се примирила, че ще е така още поне 3-4години...Викам по малкия само ако прави нещо опасно или удря друго дете.
Безсънието не го коментирам - станала съм грозно клечаво човече  Cry
Обаче съм много щастлива, че ги имам  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Не успявам често да не викам(крещя)-признавам си-чувствам се недоспала,уморена постоянно,детето не е имало нощ,в която да не ни е будило поне 3-4 пъти(последната една седмица имаше 4 нощи,в които все едно не спах-по цяла нощ тя рева,през 15 минутки,накрая сутринта заспа,но аз станах,е,как се живее при 4 нощи без сън?).В един момент се изнервям и се развиквам..не е добре това,но не съм от хората,дето успяват да отидат в съседната стая,да палнат цигара(не пуша),да сипят сокче и се успокояват... TiredПРОСТО не виждам как ще спи тя в отделна стая-това дете не спи по цяла нощ и не виждам кога ще спи по цяла нощ-сигурно като стане на 5-6 години Mr. Green

Четири дни без сън са нищо, като се роди сина ми, не спахме 3 месеца - ревеше нон-стоп от 12 през нощта до 6 сутринта. А и през деня спеше малко, но се свиква, излизай повече навън.
Виж целия пост
# 14
irrababy, като бореща 3 диванета и опитвала всичко възможно и невъзможно конкретно по повод заспиване и приспиване та мога да кажа, че вече не съм сигурна дали ние им създаваме навиците или те на нас ни ги създават. Моят Теодор примерно понякога, предимно вечер си го слагам в леглото и си излизам и си заспива сам. Но през деня е мамата си трака. Ако баща му го слага да спи много рядко роптае. И да направи опит баща му му се скара строго и той млъква. Когато обаче аз го зарежа в леглото и той ревне и аз съответно му се скарам доста строго според мен човекът наддава вой до небето. Ако го оставя да реве ще реве до безкрайност, никога не спира сам. След 5 мин като си поревал отивам и го вземам и пак заспива на ръце само че по бързо щото вече е уморен от рев. Идеята ми е, че ако той е решил че иска да го приспивам на ръце не ми оставя друг избор просто. Ако е решил сам да си заспи си го прави човека
С твоята история ме подсети за миналите ми години,когато бях 1 година гледачка на 2 близначки на по 2 годинки и момченце на 3г. ooooh!Една от близначките беше нервна за цялата дружина-реване,тръшкане и пак тръшкане.Аз нямах право да възпитавам,но майката и таткото изпадаха в бяс по някога/а бяха много свестни и интелигентни хора/и когато някоя от близначките се тръшкаше,я затваряха в гаража за няколко минути,да си пореве на тъмно и да се укроти-нещо като възпитателна цел.Имаше ефект,защото после млъкваха,а и като им кажеш"ако не слушаш,отиваш в гаража"-те се укротяваха,понякога де Simple SmileИскам да допълня,че гаража им беше хубав и модерен.Спането също не беше лесно,на сутринтта всички деца и родители се събуждаха в едно легло,бащата мислеше как да купува по-голяма спалня Laughing.
Когато след 2 години им отидох на гости,нещата бяха коренно различни- всяко от децата си спеше в собственото легло и не бяха такива дзверове,но явно трябва да мине време.
Аз обаче имам едно питане,според вас има ли връзка между спокойна бременност и спокойно бебе и обратното неспокойна бременност-неспокойно бебе?Аз карам много неспокойна бременност,много съм нервна,избухвам за дреболии,установявам,че съм повишила тон за много незначителни неща,рева безпричинно и на често.Дали това ще се отрази на бебето ми ,дали няма и то да стане такова като мен #Crazy.Моля ви,кажете си мнението!А и още нещо,зависи ли ,дали таткото и майката са били нервни като бебета,дали не е наследствено newsm78?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия