Спермограма

  • 3 116
  • 12
Зравейте момичета.Ще напиша тези резултати,които според ембриолога са смущаващи.Ако някоя от вас може да ми даде сьвет,моля.
Подвижност на сперматозоидите:
Нормокинетични-43%
Хипокинетични-16%
Акинетични-41%
Морфология на сперматозоидите:
С нормална морфология-20бр=10%
С нарушена морфология-180бр
Заключение:Астенотератоспермия и Левкоцитоспермия
левкоцити-5 х10^6 в мл (норма под 1х10^6 в мл)
Благодаря ви .
Виж целия пост
# 1
Къде е правена спермограмата?
Данните не са пълни, никъде не видях информация за количество и обем newsm78
Морфологията по СЗО или по Крюгер е?

Ако не е правена в клиника за репродукция, ще трябва да я повторите.
Виж целия пост
# 2
Да правени са в такава клиника.Другите резултати не сьм ги писала,защото са добри според ендокр.Морфологията е по СЗО и точно тя ме притеснява най много.
Виж целия пост
# 3
Е щом другите резултати са добри, няма какво толкова да те притеснява. Количеството и обема ще наваксат намалената подвижност и морфология.
Въпреки всичко моят съвет е да повторите спермограмата и морфологията да е по Крюгер Peace.
Колкото до левкоцитите трябва да се направи микробиология и да се разбере от къде е това увеличение. Може би трябва да го прегледа и андролог.
Въздържанието да не е повече от 3 дни, повечето дни въздържание намалят подвижността на спермитата.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Отстранете причината за левкоцитите. Peace
Виж целия пост
# 5
За лекаря може да са смущаващи, но все пак няма нищо чак толкова тревожно. Успокойте се и дано скоро да се похвалите  с бременност, вярвам че към това се стремите Hug
Виж целия пост
# 6
Забравих да ви пиша,че лекарката му изписа Проксид,но понеже излиза много скьпо-130лв за 15 дена,ние взехме поотделно сьставките,които сьдьржа.Излезе ни по- евтино.Мислите ли,че с тях нещата ще се подобрят.Лекарката ни не каза нищо за тези левкоцити.Каза само ,че подвижността е по-малка(43%),и за морфологията.Не каза допьлнително да правим други изследвания.Вие какво ще ме посьветвате.Благодаря ви сьрдечно.
Виж целия пост
# 7
donika79, ами аз мисля, че вече достатъчно те посъветвахме.

Аз не бих се доверила на лекар, който изписва антиоксиданти и витамини, а не обърща внимание на завишени левкоцити Peace и не търси причината за това.
Успех Hug
Виж целия пост
# 8
Аз не бих се доверила на лекар, който изписва антиоксиданти и витамини, а не обърща внимание на завишени левкоцити Peace и не търси причината за това.
Успех Hug
Заставам зад мнението на Цветунка!
Помисли си, все едно да лекуваш бяло течение, без да знаеш причината за него! Показателите на спермограмата са само отражение на проблем. Как ще отстраниш следствието, като не си открил и премахнал причината?!
Микробиология и преглед при уролог - андролог!
Мога да те посъветвам да направите микробиология на еякулат в лаб. Кандиларов и с резултата да посетите д-р Милен Кацаров.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 9
Доника послушай какво са те посъветвали момичетата,важни са тези работи.Успех.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички.Вчера пуснахме микробиология,да видим какво ще излезе.Аз сьм от Ст. Загога и не знам при кой андролог да отидем.
Цветунчо,кьде е тази лаб.Кандиларов и др- Милен Кацаров.
Знаете ли какво се питам:Как лекар като Даскалова не е обьрнала внимание на това,вече незнам.Не стига,че непрекьснато се занимавам с мойте проблеми и това сега.А и когато не ти обьрнат достатьчно внимание,е гаси лекарите.Писнало ми е вече--7 години.
Виж целия пост
# 11
Доника, записвате си  по-ранен час за спермограма в клиника по стерилитет в София, резултатът излиза за два часа. Също така си записвате следобеден час за д-р Кацаров, отивате при него със спермограмата. В рамките на един ден това може да стане, късно следобед се връщате в Стара загора.
Виж целия пост
# 12
Д-р Милен Кацаров : преглежда в понеделник и сряда от 14.30 до 16.30 на Шандор Петьофи 39, София. Тел .02/ 852 58 52
andrologia.hit.bg

http://www.kandilarov.com/
Трябва ви лабораторията на ул. "Бузлуджа" 64 , защото е на 200м. от кабинета на д-р Кацаров. Виж в bg maps. Всъщност, лаб. Кандиларов не ти трябва, защото, наред със спермограмата, можете да поискате и микробиология на еякулат. Peace
Ако не направите микробиология, преди прегледа с д-р Кацаров, той със сигурност ще ви изпрати в Кандиларов, за да пуснете изследването!

Лали, Крюгер теста излиза ли веднага? Питам, защото в клиника "Надежда" разширената спермограма излиза след 24 часа, не по-рано. Като се замисля, възможно е това да се дължи на теста за преживяемост. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия