Подути лимфи - искам съвет!!!

  • 3 717
  • 3
Детето ми е на почти 5г. Живеем в чужбина.
 Преди 5 дни се върна от училище и беше отмалял и започна да повръща. Вдигна температура 38, 3. започнах да му давам Нурофен и Парацетамол, защото редовно си подува сливиците и възпалява гърло. Започнах и с Bisolvon, което е като Суметролим и Бисептол само , че е холандския им еквивалент. Мажех гърлото с гранофурин и давах ефизол. Обикновено в БГ това помагаше. Повръщането спря още на първия ден, но три дни не смъкна, а дори вдигна до 39,3 температура.
Обадихме се на тамошните лекари, но тук не може така като имаш проблем и хоп - при лекаря. Казаха ,че са заети, да му даваме сладолед и ако не иска да яде да го заведем тогава.
Но той си беше добре, само гърлото и температурата, но си ядеше и си играеше.
На другата сутрин пак вдигна темп. и се обадих на педиатърката му в БГ - тя ме посъветва да почвам антибиотика, който сама му беше предписала преди да заминем - в краен случай, зашото го знаеше че има проблеми с гърлото.
Два дни го взема вече, температурата не спада, а тази сутрин се събуди с подути лимфни възли като орехчета.
По езика има афти и го боли, венците са подути. Докторите събота и неделя не работят тук.
Обадих се пак в БГ и докторката каза, че антибиотика не може да се спира така изведнъж, но в понеделника веднага да го водим на преглед и да се прави кръвна картина.
Притеснено ми е заради този антибиотик, не сваля температурата. Не знам какво ще кажат лекарите, дали антибиотика няма да даде отражение на резултатите при изследванията, дали не подтискаме някой симтом с него.
Да го спра ли, да продължа ли още 2 дни, какво може да е това чудо- в паника съм!
Моля, ако някоя мама е имала подбни проблеми нека ме посъветва какво да правя!
Виж целия пост
# 1
Възможно е да има мононуклеоза - това е вирусна инфекция, която протича със силно възпаление на лимфните възли. Моят син боледува преди две години. Доказва се, чрез кръвна картина - диференциално броене.
Виж това http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2487/subprm/infections/alpha/0.html

Но все пак естествено трябва да го заведеш на лекар, за да се потвърди или отхвърли.
А за АБ не знам какво да те посъветвам. По-добре да се включи някое медицинско лице!

Желая ви бързо възстановяване   bouquet
Виж целия пост
# 2
за Инфекциозна Мононуклеоза и Цитомегало вирус се тества освен с пълна кръвна картина(ПКК), диференциална кръвна картина(ДКК), утайка(Суе) и НАЙ-ВАЖНОТО АНТИГЕНИ/ИМУНОГЛОБУЛИНИ IgM - за млада инфекция, IgG - за стара инфекция, съответно става така - ако има повишени моноцити и гранулоцити:  Инфекциозна Мононуклеоза EBV IgM/IgG; Цитомегало вирус CMV IgM/IgG. Антигените не се дават по здравна каса, по каса се дава най-много пкк, дкк, чернодробни ензими и микробиология за самият вирус от кръвта, който е почти неоткриваем лабораторно, това вреди на диагнозата.

 Ако е от тези, те са херпесни вируси, не се пие АБ, освен ако няма данни за вторична бактериална инфекция(гърлен/носен секрети микробиология с антибиограма). понякога с тези вируси се получава обрив ако се ползва пеницилин. Има риск за обременяване на чернодробна функция и бъбречна, затова в случай на доказване на мононуклеоза се спазва диета 6 месеца и наблюдение на органите, забрана за употреба на АБ заради риска за черен дроб...т.н. половин хепатит. Срока на живот на вируса е 15-50 дни, в тежки случаи се ползва кортикостероиди, изопринозин...т.н.
Виж целия пост
# 3
Започнах и с Bisolvon, което е като Суметролим и Бисептол само , че е холандския им еквивалент.


Не мога много да ти помогна, само моля те бъди по-внимателнa с лекарствата, особено щом си в чужбина. Bisolvon НЕ Е е еквивалент на Бисептола, а на Бромхексина, който е за кашлица  Peace
Справка: БИСОЛВОН
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия