Как тръгнаха децата Ви на ясла ?

  • 1 497
  • 19
Здравейте,  от утре ще се опитаме да ходим на ясла, доста се притеснявам, но се вълнувам и за следващите дни когато сина ми сутрин ще знае вече къде отива. Как се справихте? Колко време свикваха децата Ви?Има ли някакви трикчета, например като го дам веднага ли да тръгна или да остана известно време?
Виж целия пост
# 1
Дейна, виж под-форум Нашите деца -има много теми от този род
Виж целия пост
# 2
ок
Виж целия пост
# 3
аз също щях да кажа, че темата може да бъде преместена в 'нашите деца', но някак си няма подобна актуална........ а проблемът е суепр наболял за доста от нас Heart Eyes  няма иконка за притеснението, което изпитвам Tired
та аз също ще се радвам да прочета такива разни трикчета, стратегии и т.н.

аз си мисля първата седмица да я води баща й newsm78 щото някак си тя така по-лесно ще приеме раздялата Praynig също да закачим за нея нейна си играчка, дето хем да си я гледа, хем да не може да се взема от други дечица  Heart Eyes казах ни да я водим още за закуска, но не е ли по-добре в началото да е след закуска + да не я слагат още първите дни на гърне Rolling Eyes

а да останеш едва ли ще може, щото те ги вземат навътре към стаичката, а там външни лица не се допускат Confused иначе мисля, че щеше да е по-добре да се помотаем покрай тях 10ина минути Confused

п.с. ето тази тема е обща за яслата Peace
Виж целия пост
# 4
записвам се , че и мен ме интересува
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми тръгна на градина миналата година по това време - на 2г. и 5м. Преди това половин година я пазиха бабите, защото аз бях започнала работа и въпреки това още не беше съвсем преодоляла раздялата ни - беше изключително привързана към мен. Да споделя също, че и до днес не си пада по непознати и ми се струваше невъзможно да свикне с градината и лелите.
Аз си взех специално отпуск, за тия дни, защото бях на мнение, че е най-добре аз да я водя, иначе започва да свързва човека, който я води, с неприятни емоции.
Първият ден тя се залепи за мен и не пожела да мръдне, вкараха ме и мен в занималнята, постояхме заедно, после тръгнахме да видим спалнята, лелката я гушна и само ми махна с ръка да излизам. Естествено имаше рев и страдание. На втория ден плака отново и се опита да се измъкне от градината, на третия вече примирено подаваше крачета да й обуя пантофите и влизаше вътре.
В градината имаха изискване първите три дни да я взимам на обяд. иначе си я водех както си му е реда - сутрин преди закуска, макар че й давах да изпие едно шише мляко вкъщи, за всеки случай. Не съм имала никакви специални изисквания - да я слагат ли на гърне, да не я ли слагат и т.н. На мнение съм, че колкото по-бързо бъде показан режима на детето, който го очаквам, толкова по-лесно ще свикне. Дъщеря ми в момента, в който остана там и да спи, прие яслата по съвсем различен начин и си я взех следобяд напълно спокойна. Само седмица по-късно вече ми се караше, че ще закъснее за градина. Laughing

Не се притеснявайте, в началото винаги е тежко за майката и детето, но после всичко минава Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Лично за мен всичко зависи от това как родителите подготвят детето за тръгването на ясла или ДГ, както и от темперамента на самото дете.
Няма нищо страшно. Е, може би мисля така, защото моето дете не плака изобщо.
Виж целия пост
# 7
ми за детенце на две-две и нещо можеда подготвяш, но малко, като моето например,как да го подготвя  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
И аз се притеснявах. Като всяка майка, която за пръв път се разделя с детето си за по-дълго време. Истината е, че ние, майките, имаме по-голяма нужда от децата си, отколкото те от нас. Синът ми беше на 2 г. без малко. Тръгна на ясла с лявото краче - леви, десни, леви, десни. И беше най-щастливото дете на света.
 
Виж целия пост
# 9
синът ми тръгна през януари 2007, на 11 месеца. няколко дни бе до обяд, после започна да спи седобяд там. плака около 10тина дни , по4вайки няколко  след 1вото посещение- след като осъзна, 4е го оставям там. оставях го бързо и тръгвах. пла4еше в предверието и спираше щом види децата и игра4ките. свикна лесно и досега ходи с удоволствие. личното ми мнение , е че по-малките свикват по-лесно.
Боледува според сезона. В началото доста, сега по-умерено и рядко, но пък с "по-ка4ествени" вируси. имаше шанс да е с деца, които познава от бебе, което за мен е доста важно.  
сега дава зор, 4е утре като стане светло, ще иде при децата -  о4евидно му харесва  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Нямахме никакви проблеми като тръгнахме на ясла ...Беше на 1г. и 6м. и не можех да го подготвя разбира се , но бързо се адаптира и никога не е плакал ... newsm78 Много съм доволна от лелките , които се грижеха за него , страхотно е ...на много нови неща се научи и съм страшно благодарна за грижите които полага целия персонал , като изключим болестите , но това е съвсем др  тема . Hug
Успех ви желая   bouquet
Виж целия пост
# 11
вярно е,че по-големите могат да се подгорвят, но пък малките по-бързо се адаптират. те не са привикнали тоолкова с  майките си и не могат да правят номерата на по-големите(дъщеря ми излиза с номерата,че я боли корем,крак,ръка Shocked,само и само да не ходи на градина.само на 2 е и не знам от къде се е научила така да шмекерува?!?)
пожелавам ти да попаднете на добър персонал! пиши каке минало!
успех  bouquet
Виж целия пост
# 12
Синът ми ходи вече трета седмица и все още плаче когато го водя. Влезе ли вътре спира да плаче, но докато му обуя сандалките плаче, тръшка се  и вика мама.
Обяснявам му колко е хубаво там, но ефект засега няма. Дано свикне някога.
Виж целия пост
# 13
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329655.0;all
Виж целия пост
# 14
Моят син тръгна на ясла, когато беше на 1,11 год. Много трудно свикна заради честото боледуване. Тъкмо свикне и вземе, че се разболее и после пак наново.
Най-трудно е сутрин, когато го оставям. Реве, докато ме вижда. В момента, в който влезе вътре и не ме вижда, спира да реве. затова моге да ти препоръчам да оставиш детето и да изчезнеш възожно най-бързо от погледа му.
Виждам, че са ти препратили темите за яслата. Споделих тук най-същественото от моя опит с ходенето на ясла. И показвай спокойствие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия