Колики и плач след смяна на АМ

  • 1 919
  • 7
Здравейте, мамчета,
От три дни смених млякото на беба от Фризо НА с Розов Хип.Искрено се надявах, че нещата ще се подобрят.Всъщност ака всеки ден с нормална консистенция-кашава жълта на цвят.Днес обаче е много неспокойна, не е спала цял ден,а вечерта отново се появиха зверски колики и плач.Тъкмо бяда тръгнали да поотшумяват.Посъветвайте ме какво да правя.Да продължа ли или отново да се върнем на стратото мляко? Дали е възможно да отшуми това състояание или може да стане по-лошо? Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Колики от мляко не минават. Те се израстват, няма лек, може да са на периоди, до към 3-ия месец обикновено минават.
Относно розовия ХИП - той е с проиотик, както предполагам знаеш, и ще подсили имунната система и ще регулира изхождането. Ако това е търсеният ефект, тогава добре, ако обаче искаш да "лекуваш" колики.........няма начин просто. 
Обикновено до 24 часа се вижда дали млякото "става" или не. Според мен не го сменяй, остави ХИП-а и се зареди с търпение. Не пишеш колко голямо е бебето, вероятно си му е "време" за колики.
Виж целия пост
# 2
Здравей, Пандора,
Бебето е на 3 м. и 3 дни.Моята цел е да давам мляко с пробиотик и да се изхожда всеки ден без напъни.Затова избрах това мляко, но тази вечер много плака и се събужда от болки и това ме плаши.Искрено се надявам това състояние да отшуми и да продължа да давам Хип.Може ли да се случи нещо по-лошо според теб? Какво точно имаш предвид, че за 24 часа става ясно дали млякото "става" или не?
Виж целия пост
# 3
Давай капки Бебинос за коликите.И при бебка се получиха силни колики, когато сменихме АМ/от НАН на Аптамил/.
Виж целия пост
# 4
Давай какпки за коликите-някои деца до 4-5м  Peace
Виж целия пост
# 5
Здравейте и от мен! Имам близнаци на 2 месеца и 1 от термина( понеже ги родих в края на осмия) Хранехме се с Нутрилон но нещо не го харесваха и не си изяждаха и аз смених с Милумил. Особено при момиченцето което беше много спокойно се появиха страшни колики и аз се чудя дали са от смяната на млякото. А момченцето си е вечно кисело така че при него не мога да разбера. Иначе млякото определено им харесва защото си хапват по 140 грама. Чакам сега сестра ми която скоро се завърна от Англия да ми прати Ифакол и да започвам да ги давам.Ще се радвам ако някой ми пише как се дават.
Виж целия пост
# 6
До колкото съм чувала е нормално при смяна на АМ да се появят колики, както и да се промени цвета на изпражненията. Аз обаче съм сменяла 5 млека и не съм забелязала дъщеря ми да има повече или по малко колики. Явно при всяко бебе е различно  Peace

МАМА НАДИ , Инфакол се дава по една пълна пипета преди хранене  Peace
Виж целия пост
# 7
Пробваи с капки за колики Саб Симплекс
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия