Какво точно да е менюто?

  • 551
  • 4
Здравейте.Дъщеря ми е на 6 месеца.Захранена е от третия месец с пюрета.До скоро режимът и на хранене беше следния:8:00-АМ,11:00-попара,14:00 пюре,17:00-каша или кисел,20:30-АМ.Записах я на кухня но нещо не и харесаха манджите и я спрях.Та исках да ви попитам според вас това добро хранене ли е?Трябва ли да променя нещо в менюто?Имам и друг въпрос:четох 4е някой от майките дават за едно от храненията пресни плодове и ми е много любопитно слага ли се нещо в плодовете при пасирането...абе въобще как точно се приготвя закуска с пресни плодове за да може да засити бебето?? newsm78 Hug
Виж целия пост
# 1
Аз бих заменила попарата в 11:00 ч. с плодове. Пресни можеш да даваш вече, започни с банан. Тъй като той е доста хранителен не е нужно да добавяш нищо. Изобщо, когато има банан в плодовото пюре ( пасираните плодове), не добавяй нищо. Щом даваш попара, значи си въвела сиренето. Аз често приготвям за следобедна закуска или за сутрешна закуска, плодове с извара или сирене. Бебето ми много ги харесва. Пасирам праскова примерно и добавям извара. Понеже прасковата става рядка, като се пасира, изварата я сгъстява и става много пухкав и приятен "крем". Пресен плод можеш да добавяш и в киселите, всъщност, то това е кисела - натурално нишесте + пресен пасиран плод. Другото, което се сещам е, че можеш да слагаш плодове и в кашата. Аз, когато предлагах по лек плод, примерно ябълка, съм добавяла и АМ в нея.
Виж целия пост
# 2
Според мен режима ви си е много добър Peace
Аз не бих махнала попарата,а в 17:00 бих редувала един ден пресни плодове,един ден каша,кисел Hug
Виж целия пост
# 3
Според мен режима ви си е много добър Peace
Аз не бих махнала попарата,а в 17:00 бих редувала един ден пресни плодове,един ден каша,кисел Hug
Peace
Виж целия пост
# 4
Можеш вместо попара да й пасираш пресни плодове със сирене. Ако не ти се струва достатъчно засищащо, можеш да й даваш и някоя бисквита към това, хем ще поеме излишната вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия