Астрономия-интересувате ли се от нея

  • 38 872
  • 737
Не, астрология, а астрономия.Аз например много обичам да чета за планетите и звездите.Не разбирам нищо от физика, но материята ми е интересна.Ако има хора с такова хоби нека пишат какво точно ги впечатлява, за какво обичат да четат.Ако има уебстраници, които им се струват интересни нека ги поместят тук.
Виж целия пост
# 1
Аз обичам астрономията и физиката (и Ред Хот Simple Smile )
Виж целия пост
# 2
Вчера четох за видовете звезди и образуването им, спектралните класове, днес съм се спряла на теорията за Големият взрив.Дори съм гледала пасажа на Венера през телескоп в училището, където работих, впечатли ме много това явление.Обичам да гледам астроснимки и предавания за планетите и космоса.Имаше много такива филми по НГ.Много интересна материя наистина.Гледах в интернет една поредица за вселената с водещ актьора Сам Нийл.Забелязвам, че няма тук интересуващи се от астрономия, май е сложна астрофизиката. Grinning Wink
Виж целия пост
# 3
Препоръчвам ти да прочетеш Стивън Хокинг. Мисля, че доста добре е написал книжките си, но не зная дали някъде в мрежата могат да се намерят.  newsm78
Виж целия пост
# 4
Мерси за инфото, той не работи по теорията за Големия взрив?гледала съм филми по НГ с негово участие.
Виж целия пост
# 5
Мечтата ми беше да стана астроном,ама се разминах както с много други мечти.
Скоро четох Елегантната вселена на Брайън Грийн ,професор в Колумбийския университет, за последните насоки на физиката.

Неща като Вселена и елементарни частици се оказват доста подобни и възможно обвързани в хипотетични измерения.
Но то още Хермес Трисмегист го е казал "Това, което е долу, е същото като намиращото се горе , поради чудото на единството."
Виж целия пост
# 6
Това, което провокира интереса ми е прословутия опит за елементарните частици, отделно обичам да гледам научно-популярни филми за планетите от Слънчевата система.Ще хвърля по едно око в книжарниците да видя какво има на тази тематика като литература.Според е малко вероятно да настане края на света, но може да прочетем как се е зародил.Гледах наскоро филм за пътуването на хора до непознати светове, за кометите, за Марс.Жалко, че Дискавъри я направиха толкова тъпа ТВ.
Виж целия пост
# 7
И аз следя с интерес темата и в частност този опит.
Най новата теория на струните е много интересна материя.
Бозонът , който казаха , че се очаква да се открие при този опит е въщност носителя на слабото взаимодейсвие в ядрата (както фотонът е носител на електромагнитното поле) ама мислех, че е открит още 1984.

Виж целия пост
# 8
Сега в момента чета това - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC_%D0% … D1%80%D0%B8%D0%B2

Ако наистина става въпрос за същите частици ще се отдели много топлина при опита и ще се получи материя с голяма плътност.Може според мен дори в колатора да възникне антиматерия и от сблъсъка на материя и антиматерия да се получи изкривяване на пространството или черна дупка. newsm78Не знам доколко ми стига мозъка, но имам чувството, че ще се получи нещо такова по време на опита.
Виж целия пост
# 9
Един интересен линк - http://www.pbs.org/deepspace/timeline/
Виж целия пост
# 10
Аз пък си мисля, че хора, които професионално се занимават с физика, и чийто консултант е Стивън Хокинг няма да тръгнат да правят неща, които знаят, че са потенциално опасни.
Дано съм права.  Mr. Green
Иначе астрономията ми харесва, но "солидните" ми познания се изчерпват с разпознаването на няколко съзвездия по небето.
Виж целия пост
# 11
Ето един линк с много красиви астроснимки - http://starlightbg.wordpress.com/
Виж целия пост
# 12
По въпроса за експеримента и доколко е опасен, може да се дискутира ако се знае със сигурност до каква скорост ще бъдат ускорени протоните. За съжаление в момента имам доста работа  Cry и не мога да отделям много време , но ако някой намери конкретна инфо, ще погледна и аз
Виж целия пост
# 13
Американците преустановиха проект за суперколайдър с обиколка 87 км, този в Швейцария мисля че е доста по малък - 27 км, така че най вероятно няма да има по голямо ускоряване. Колкото по голяма скорост постигнат при ускоряването, толкова по силен ще е сблъсъка, ако може така да се каже.
Виж целия пост
# 14
Аз тази книга, която ми поръча Амбър не можах да я намеря в книжарниците.Просто от този вид литература има само 2-3 книги.Едната беше астрология за dummies на Стивън Маран, а другата се казваше Космология, авторът не го помня.На Хоукинг имаше няколко книги, но те са доста скъпи.И за Големият взрив има книга, но е 40 лева.Що се отнася до колайдерите, руснаците също са правили опити с елементарни частици, а виждате че светът все още съществува.Дано този опит допренесе до някакъв научен напредък в астрономията, астрофизиката, за медицината не знам, но съм чувала за наноработите, които щели да лекуват хората. Naughty, но съм чела, че били опасни, ако се изпуснат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия