Децата и политиката

  • 1 880
  • 22
Бясна съм! Нямам търпение да проверя всички теми във форума, за да видя има ли писано нещо по тази тема, затова започвам нова.
Детето ми (тази година ще е шести клас) се върна след празника вкъщи с пликче подаръци от НДСВ. Подаръците - добре. Но не можеха ли да се въздържат и да си направят реклама. Каква реклама, това си е чиста пропаганда, а нали политиката няма място в училище, още повече сред учениците.
Моля ви, ако и вие сте получили подаръци - все едно от коя партия, дайте да направим нещо. Това е непростимо, мисля, че и със закон е забранено.
Не можах да кача снимките, можете да ги видите в pisnani.com
Виж целия пост
# 1
Не зависи ли какъв е подаръкът? Може и да е от някоя партия, но ако самият подарък включва някакви помагала, като моливчета, боички или нещо друго, и няма листовки, не виждам нищо политическо в това.

В нашия клас подариха по едно църковно календарче за вече почти изтеклата 2008 година  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Точно в това е проблема, че има рекламен маркер с логото на НДСВ и листче, с което НДСВ-Лозенец им пожелава успешна и ползотворна учебна година.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че ти сама правиш от това политически въпрос. Нали ако фирма подари същото, ще има логото на фирмата. Ако детето пита, кажи, че това е просто партия, като всички останали. А пък ако имаш нещо против НДСВ, възползвай се и кажи на детето защо не ги харесваш  Laughing

В случая можеш да му кажеш, че за друго не стават, и понеже хората не ги харесват, затова правят подаръци - за да ги харесат (абсолютна детска логика, винаги работи)  Laughing
Виж целия пост
# 4
Мисля, че е забранена със закон политическата пропаганда в училище. На това съм бясна, че някои партии взеха пред нищо да не се спират, само и само да си направят пропагандата. А детето наистина не знаеше какво точно е НДСВ, та се наложи да му обяснявам. Т.е. те с подаръка си ме принудиха аз да разисквам политически теми вкъщи. Все пак мисля, че за деца в 6-ти клас е още рано да се вълнуват от тези неща. А вероятно и първокласниците са получили такива пликчета.
Виж целия пост
# 5
те с подаръка си ме принудиха аз да разисквам политически теми вкъщи. Все пак мисля, че за деца в 6-ти клас е още рано да се вълнуват от тези неща. А вероятно и първокласниците са получили такива пликчета.

Аз си мисля, че за децата никога не е твърде рано да изграждат по-широк поглед към света. Вярно, че до една възраст ги интересуват основно роботи и принцеси, но не би им навредило да знаят за съществуването и на други неща. А дете в шести клас вече е достатъчно голямо да следи основните тенденции в националната и международната политика.
Виж целия пост
# 6
те с подаръка си ме принудиха аз да разисквам политически теми вкъщи. Все пак мисля, че за деца в 6-ти клас е още рано да се вълнуват от тези неща. А вероятно и първокласниците са получили такива пликчета.

Аз си мисля, че за децата никога не е твърде рано да изграждат по-широк поглед към света. Вярно, че до една възраст ги интересуват основно роботи и принцеси, но не би им навредило да знаят за съществуването и на други неща. А дете в шести клас вече е достатъчно голямо да следи основните тенденции в националната и международната политика.
Така е, не е рано, но това някаква политическа партия да раздава подаръци на децата на училищна територия на мене ми прилича на подкупване, и принципно ме жегна. Може би има деца, които ще се вържат само на подаръците.
В САЩ скоро ще има президентски избори, но някак ми е извън въображението някоя от партиите да тръгне да подкупва децата. Представям си някое детето да се прибере в дома на родители демократи с разни боклуци и да започне да приказва колко е добра Сара Полин, защото му пъха бонбончета в устата ... ами гадно е.
Което не означава, че децата нямат политическа ориентация. Имат семейства и приятели, и семейства на приятелите, с които да дискутират в по-интимни детайли този въпрос.
За основните тенденции в националната и световната политика моят син беше информиран не на последно място и от детското издание на списание "Тайм", за което във втори клас ги бяха абонирали от училището. Не знам тази година как ще е, но темата ми дава идея да го абонирам аз, ако училището не го направи, списанието ми харесваше.
Виж целия пост
# 7
В никакъв случай не одобрявам каквато и да било форма на политическа пропаганда сред деца, но съм твърдо ЗА политическата, икономическата и социалната адекватност на децата от ранна възраст.
Виж целия пост
# 8
В никакъв случай не одобрявам каквато и да било форма на политическа пропаганда сред деца, но съм твърдо ЗА политическата, икономическата и социалната адекватност на децата от ранна възраст.
Да, точно това е и моето мнение.
Виж целия пост
# 9
Темата е "Децата и политиката", а случката с подаръците на НДСВ - лоша илюстрация  Grinning
Мисля, че политиката е неизбежна тема в семейните дискусии и децата от много ранна възраст имат някаква ориентация. За сегашното поколение е много важна интерпретацията на "миналото", за което те нямат спомен, а и все още има спорни и многопосочни анализи в публичното пространство.
Виж целия пост
# 10
Тази интерпретация, макар и субективна, заема сериозно място в разговорите от типа: "Когато ние бяхме деца..." Та публичните анализи на миналото неизменно се допълват от семейните истории, от филмите от и за онова време, от книгите, които децата ни четат. То не е просто нещо "минало", защото е активна основа на света, в който живеят децата ни.
Виж целия пост
# 11
Точно субективизма изразява и обобщава оценката ни за миналото и децата "попиват". В тинейджърската възраст вече имат възможност сами да претеглят изградената от родителите ориентация с малко по-сериозен анализ. Силно се надявам да не се окажем "противници" в политическите си възгледи  Grinning
Виж целия пост
# 12
В нашето училище има традиция на първокласниците да се подарява Патриотичен буквар. Подарява го ВМРО. Лично мен ме ядоса, че е от партия, но се въздържах от този коментар пред децата.Обяснила съм, че когато държавата не си е свършила работата, е добре да го направи някоя друга организация.
Виж целия пост
# 13
Подаръците може да са за децата, но целта са родителите. Да вземат да си кажат "брей, колко загрижени били тези хора, как се интересуват от децата, я да взема да гласувам за тях"  Laughing
Виж целия пост
# 14
Точно в това е проблема, че има рекламен маркер с логото на НДСВ и листче, с което НДСВ-Лозенец им пожелава успешна и ползотворна учебна година.

Еееее смешна работа. Бива ли така да се разпениш за такова нещо? Че и пропаганда го наричаш, научи значението на тази дума.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия