Какви и колко безплатни прегледи се полагат при бременност?

  • 805
  • 10
Здравейте!
Знаете ли със сигурност как стои въпросът със Здравната каса? Доколкото аз знам, 2 безплатни ехографа...а как стои въпросът с цитонамазката и изследванията за кръв и урина?
При първата консултация си платих 20 лв - това ми включваше цитонамазка, кръв + урина и ехограф..но не разбрах за кое платих и кое е било безплатно.
Една позната ми каза, че цитонамазката трябвало да е безплатна, дали е така?
Виж целия пост
# 1
Здравей, за ехографите знам, че вече са 2 безплатни, аз като бях бременна не са ми вземали за прегледи никакви пари, само по лев и 50 за кръв и урина. И всеки път ме гледа на ехограф. А цитонамазка си правих преди да знам, че съм бременна така, че не знам дали се плаща.  newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз си плащах цитонамазката по 12лв.
Виж целия пост
# 3
При първото посещение се взима цитонамазка,микробиология и изследвания на кръв и урина,прави се и ехограф.Платих около 6-7 лв за манипулацията в лаболаторията.Като в тях се включваше и 1 лв за нещо си за микробиологията.

Полагат ти се в началото безплатно цитонамазка и микробиология,а в края отново микробиология.

За изследванията на кръв и урина незнам колко пъти ни се полагат.

Недей да даваш пари без да знаеш за какво  Peace

Ето тук на края на документа разгледайте таблицата ПРОГРАМА “МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ”
ДЕЙНОСТИ НА СПЕЦИАЛИСТ ПО “АКУШЕРСТВО И ГИНЕКОЛОГИЯ”
ЗА БРЕМЕННИ С НОРМАЛНА БРЕМЕННОСТ И БРЕМЕННОСТ С РИСК   http://www.nhif.bg/downloads/Broshura_Maicino_6_3_8.pdf

А касова бележка дадоха ли ти за тези 20 лв?
Виж целия пост
# 4
аз нищо не съм плащала - взех си направление , ама при всеки лекар е различно  Peace
Виж целия пост
# 5
При първото посещение се взима цитонамазка,микробиология и изследвания на кръв и урина,прави се и ехограф.Платих около 6-7 лв за манипулацията в лаболаторията.Като в тях се включваше и 1 лв за нещо си за микробиологията.

Полагат ти се в началото безплатно цитонамазка и микробиология,а в края отново микробиология.


   Така е.  Peace Освен това ако не си знаеш кр. група, също е безплатно първия път да ти я изследват. Нищо, че и аз си платих като поп.  Twisted Evil Абеее най-добре да си разпечаташ брошурката и всеки път с нея, да не те прецакват гадните лекари.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
Нищо не съм плащала Naughty
Виж целия пост
# 7
2 ехографски прегледа,2 изследвания на влагалищен секрет,4ри изследвания на кръв и урина
Виж целия пост
# 8
По 2 ехографски,аз като бях бременна всеки месец изследвах кръв и урина и не съм плащала
Виж целия пост
# 9
Три са ехографите, цитонамазката е безплатна
Виж целия пост
# 10
ето тук има изброени нещата които се полагат по ЗК http://www.nhif.bg/bg/simp_maichino.phtml/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия