Мътна урина? Причини?

  • 49 198
  • 15
Здравейте,
Моля ви споделете вашия опит на какво може да се дължи мътната урина при децата. Моето момченце от време на време е с много мътна урина. Правили сме веднъж изследвания, нямаше нищо притеснително. Но тази сутрин ми направи впечатление, че отново е така. Много се притеснявам защото си мисля, че не може да има такива симптоми без причина?
Виж целия пост
# 1
Според мен може да имате камъни в бъбреците.Не искам да ви плаша, но имайте и предвид това, проверете за албумин в урината.
Виж целия пост
# 2
Здравей! Преди около месец и аз имах мътна урина, пих мечо грозде понеже имах съмнения за проблем с бъбреците и докато изчаквах всичко да мине вигнах 39,5С и след преглед с лекар се установи че имам остър пиеронефрит- така че най - добре иди при лекар!
Виж целия пост
# 3
................... Но тази сутрин ми направи впечатление, че отново е така. Много се притеснявам защото си мисля, че не може да има такива симптоми без причина?
 

Само сутрин ли е така?
Питам, защото и при моята дъщеря е така. Според докторката ни, това се получава при дълго задържане, в смисъл повечко часове, като не е пишала.
Не било притеснително. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
при мен беше постоянно , което в твоя случаи е добре:)
сигурно е права, защото няма логика ако  има проблем да е само сутрин, както при дъщеря ти, така че не се притеснявай!
Виж целия пост
# 5
Сутрин е нормално да е по-тъмна, но не и по-мътна. На дъщеря ми урината, когато е била мътна е имало бактерии, но и цветът се е променял - зеленикав, а и миризмата също.
Виж целия пост
# 6
Не искам да те плаша,но мътната урина може да бъде сигнал, за проблеми с черния дроб- лека форма на хепатит,увреждане след прием на антибиотици и др. Не е лошо  джипито да пусне малко по-обстойни изследвания,включително и чернодробни ензими. Ние наскоро имахме подобен проблем и много се бях шашардисала-изследвахме  кръв от вената,урина,ехограф- минахме през всичко,накрая джипито заключи, че най-вероятно е от оцветител или консервант в някоя от храните.....бррррр...още ми е стресирано обаче и мине не мине все поглеждам да видя какво пишка,карам го да пие доста вода и така...
Виж целия пост
# 7
Пусни обикновена урина за албумин,левкоцити,еритроцити и т.н.И задължително и урина за микробиология
Виж целия пост
# 8
Пусни обикновена урина за албумин,левкоцити,еритроцити и т.н.И задължително и урина за микробиология
Друго нямам какво да добавя Peace
Виж целия пост
# 9
Най вероятно става въпрос за урати в урината много често се появяват в урината на децата .след престояване за кратко време на урината в гърнето -нямат клинично значение
Освен ако няма  някакво възпалиние  пиелонефрит,цистит и мътнината се дължи на албумин
Виж целия пост
# 10
 Peace Стерилна урина и според мен трябва да се пусне задължително.
Виж целия пост
# 11
 И моят син от време на време има такъв проблем. Преди време по същия начин, както авторката на темата, правихме изследвания и нямаше нищо обезпокоително. Напоследък пак понякога му е мътна урината. Педито каза да пие повече течности и да наблюдаваме кога става така- сутрин след дълго задържане, или по друго време на деня. Но аз се питам, възможно ли е проблемът да идва от това, че главичката на пениса му не е напълно забелена newsm78. Преди хомеопатът ни беше казал, че може да е от възходяща инфекция, причинена от замърсяване.
Виж целия пост
# 12
Най-вероятно не е нищо сериозно, но си пусни една урина за изследване, за да се успокоиш.
Виж целия пост
# 13
Момченчето ми има мътна урина когато настине.Имахме проблеми със заголването и тогава имаше много белтък имаше и бактерия,нямаше t.Лекарят не изписа антибиотик.Оправи се за 2 седмици с примивки.Дано всичко при вас е наред.
Виж целия пост
# 14
Сутрин е нормално да е по-тъмна, но не и по-мътна. На дъщеря ми урината, когато е била мътна е имало бактерии, но и цветът се е променял - зеленикав, а и миризмата също.
PeaceПодкрепям.
Сутрин е по-тъмна защото е по-концентрирана.Нещо напълно нормално след нощният сън.
Ако обаче е мътна,''млечна''някак си,най-вероятно има белтък и следователно има някакво възпаление.Ако е много висок белтъка,той дори стои като ''парцалчета'' в урината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия