Продължителен цикъл!Моля за съвет и помощ!

  • 34 972
  • 7
Преди 3 седмици при профилактичен гинекологичен преглед ми откриха ретенционна киста 20 мм.Изписаха ми Дуфастон за 10 дни. След което като по часовник ми дойде точно на датата, на която трябваше.Но проблемът идва от там че вече 14 ден не ми свършва.Незнам какво да правя!След като казах това  на гинеколожката тя ми каза да го пия още веднъж за 10 дена, че да било сигурно, че кистата ще изчезне напълно!Моля за помощ!Дайте ми съвет как да спра цикъла защото не мога повече така!Не искам отново да пия хормони!А и ве4е не знам къде да отида на добър гинеколог!
Виж целия пост
# 1
При продължително кървене винаги трябва да се изключи бременност, така че за всеки случай си направи един тест за бременност със сутрешна урина като внимаваш да не попада кръв в урината. Ако е отрицателен и не ти се пият хормони можеш да пробваш с кръвоспиращи, например Dicynon- 2x1tabl., Calcium 500mg.- 2x1t., Vit. C- 4x2 dr., Methergin- 3x1t. за 5-7 дни. Ако не спре трябва освен Дуфастон 3 по 1 т. да пиеш и естрогени- например Естрофем 1 или 2 мг. дневно за 5 дни, следва отново менструация за 2-3 дни и после нов надявам се вече нормален цикъл. Трябва и да си изследваш хормоните при следващия цикъл, защото нарушенията в цикъла са винаги хормонално обусловени. За кистата не се тревожи- повечето гинеколози не смятат че трябва да се говори за киста ако е по-малка от 22-24мм. Най-вероятно просто е някакъв пораздул се фоликул поради несъстояла се овулация или пък кистозно жълто тяло. Ако искаш бебе вземи си овулаторни тестове или си мери базалната температура за да знаеш имаш ли или не овулация. Ако не искаш бебе най-добре поне 6-7 месеца да пиеш противозачатъчни таблетки за да се нормализира дейността на яйчника
Виж целия пост
# 2
bluesky, искрено ти препоръчвам:
1. По никакъв начин да не приемаш каквито и да е медикаменти, "предписани" във форума! Част от посочените по-горе медикаменти са хормони - визирам Дуфастон и Естрофем. Който и да е медикамент трябва да се изписва от медицинско лице с правоспособност, което е наясно с общото ти състояние.
2. Време е да посетиш отново гиеколога си и да видите дали лечението ти дотук е оказало влияние върху кистата (учудва ме малко, че е определена като ретенционна. Може би се има предфид фоликулярна, може и да греша).
3. Обсъди с лекаря вариант да направиш изследване на репродуктивните хормони. Това може да стане в месец, когато не приемаш хоронален препарат.
Продължителното кървене по сяка вероятност се дължи на кистата и/или хормонален дисбаланс.
Виж целия пост
# 3
arcana ти е казала всичко  Wink
Виж целия пост
# 4
Разбира се че трябва да се посъветва с лекар- това винаги е 1-то нещо което се прави, просто споделих какво ми предписаха на мен преди време, но бих казала доста врме, вече може и лекарствата да не се казват така. Първите бяха само за кръвоспиране, Калции, витамини и за контрахиране на матката, но не се получи. После почнах с хормоните- 1-во пих само гестагени- Прогестерон, но... пак кървене и чак когато ми включиха и естрогени- Естрофем кървенето най-накрая спря.... но това беше при мен. После се изследвах и се оказа че имам проблем с овулацията. Междувременно 3-ма лекари започваха с това: "1-во трябва да изключим бременност"... е ясно е че не бях, но разбрах че е важно... За щастие проблема се оказа временен и сега съм си о.к. и се радвам на прекрасен син и дъщеря...
Виж целия пост
# 5
Ally_t, лелеее, ама и тебе са те ошашкали Crazy
Идеята ми беше, че това е било подходящо за теб лечение, не  универсално и си  опасно някое момиче да реши, че може да пие същото. Сама знаеш, че хормоналните препарати се изписват по схема, а тя се определя спрямо моментното състояние и конкретен случай. Без лоши чувства  Hug
Пу пу, да ти е живо и здраво хлапенцето!
Виж целия пост
# 6
E благодаря момичета. При същата тази лекарка не искам повече да ходя, крайно съм недоволна от това 4е когато и се обадих дори не ми каза ела да видим дали кистата е изчезнала а веднага ми препоръча да си продължа с Дуфастона за още 10 дни!Все пак това е хормон а аз въобще не искам да се тъпча с хормони!Затова исках да разбера ако има някакви капки или нещо друго което би могло да ми помогне!А че ще посетя лекар е просто задължително!
Виж целия пост
# 7
Абе най-добре попитай гинеколога си за кръвоспираща терапия, която не е хормонална. Майка ми около менопаузата имаше такива проблеми, кръвотечения разни и категорично отказваше да пие хормони, та на нея също и изписваха такива подобни... Мисля че има начин да избегнеш хормоните ако имаш късмет, но при мен не стана... Пиши после какво е станало и стискам палци!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия