Помощ - ангина, антибиотик и кърмене

  • 2 296
  • 5
Здравейте мили мами,
току що се връщам от лекар с диагноза остра ангина и предписан антибиотик - някакъв японски - форе - нещо си - не го запомних  Sad, (а и не мога да го разчета на рецептата), защото бях силно афектирана - казах, че кърмя още малката, но при информацията, че тя вече е на 1 година и 4 месеца - коментра беше - "напълно достатъчно, спирай"
понеже не познавам лекари хомеопати и не зная как да се лекувам сама, а не искам да спирам да кърмя бихте ли ми дали съвет - мога ли да се излекувам без антибиотик
четох за Ангин - хила, но за деца - става ли и за възрастни ? Прочетох и за изварения компрес с извара - страх ме е да не стане по-зле положението,ако не пия антибиотика
много ще съм благодарна ако ми дадете съвет
Виж целия пост
# 1
Дай e-mail, за да ти дам тел. на добър хомеопат
Виж целия пост
# 2
dedra123@abv.bg
Виж целия пост
# 3
Здравейте мили мами,
току що се връщам от лекар с диагноза остра ангина и предписан антибиотик - някакъв японски - форе - нещо си - не го запомних  Sad, (а и не мога да го разчета на рецептата), защото бях силно афектирана - казах, че кърмя още малката, но при информацията, че тя вече е на 1 година и 4 месеца - коментра беше - "напълно достатъчно, спирай"
понеже не познавам лекари хомеопати и не зная как да се лекувам сама, а не искам да спирам да кърмя бихте ли ми дали съвет - мога ли да се излекувам без антибиотик
четох за Ангин - хила, но за деца - става ли и за възрастни ? Прочетох и за изварения компрес с извара - страх ме е да не стане по-зле положението,ако не пия антибиотика
много ще съм благодарна ако ми дадете съвет
Антибиотика дали е форцид - Forcid, ако е той можеш да го пиеш, защото той е един от малкото, които се отделят в минимална степен в кърмата. Иначе можеш да опиташ без него, но наистина да не стане по-зле. И проблема, който идва за детето е вероятността да се алергизира към този анбиотик. Но все пак прецени ползите и риска. Но хубавото е, че не е мощен антибиотика. Можеш да опиташ със сода да махнеш налепите от гърлото. Колкото по-малко стоят толкова по-добре.Дано бързо се оправиш!
Виж целия пост
# 4
наистина има антибиотици, които са съвместими с кърменето, спокойно. А лекарят ти не е този, който да определи кога ще спреш да кърмиш. Имаш ли гнойни налепи и температура, които да налагат антибиотика?
Виж целия пост
# 5
да - оказа се, че антибиотика е форцид - говорих с личната лекарка на детето и тя каза, че мога да го пия, а явно моята не знаеше, че е съвместим
просто в първия момент много се бях шашнала и не знаех какво да правя
налепи нямам - лекарката ми каза, че гърлото ми било на точки; през деня имах 39 градуса температура, но сега се чуствам по-добре
благодаря на всички за отговорите
хубава вечер
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия