За новите стари учебници

  • 3 800
  • 35
Днес Миленчо получи новите безплатни учебници за втори клас. Математика, Български език и Английски език са упоребявани. До тук всичко добре, но когато разтворихме въпросните, изненадата беше голяма! Всяко едно всободно поле беше попълнено, всички задачи решени с химикал, по български и английски, думите заменеи с многоточия, също бяха написани.
Оказа се, че на всички деца от класа учебниците са в това състояние.
Чудно, какво ли ще научат децата ни от ученбници в такъв вид!?!
Виж целия пост
# 1
И аз съм възмутена от това. На моята дъщеря и се паднаха използвани учебници по математика, бъл.ез. и англ. ез. има писано вътре. Знае ли някой от къде мога да й купя нови такива?
Виж целия пост
# 2
И аз съм възмутена от това. На моята дъщеря и се паднаха използвани учебници по математика, бъл.ез. и англ. ез. има писано вътре. Знае ли някой от къде мога да й купя нови такива?
Ние мислим да говорим с директора на училището да ни изясни, кой е допуснал тези учебници за втора употреба? И ние преди години сме ползвали такива, но на нас ни беше забранено да попълваме вътре дори с молив.
Какво излиза в крайна сметка, че безплатните учебници, не са безплатни!
Виж целия пост
# 3
ние също получихме учебници по немски,математика и български втора употреба,но в тях не е писано.изрично ни предупредиха да не пишем в тях и че на края на годината ще ги проверяват дали са драскани.
Виж целия пост
# 4
Странно, нашите за втори клас са чисто нови.

Да не се пише в тях е безумно, нали за това са направени така - за да са шарени и интересни на децата.
Виж целия пост
# 5
Някой не си е свършил работата. Когато ние си връщахме учебниците , класната проверяваше дали всичко е изтрито, ако не е - нов учебник. По принцип при нас изобщо не се пишеше, само ако се наложи - с молив, за да се изтрие после.
 Не бързайте да купувате, все пак те са длъжни да ви дадат нормални учебници. Говорете с класната и с директорката ,това наистина е недопустимо.
Виж целия пост
# 6
Опааа, и аз в групата с ползваните учебници. Обаче не погледнах дали са попълнени, сега ще го направя.
Виж целия пост
# 7
Странно, нашите за втори клас са чисто нови.

Да не се пише в тях е безумно, нали за това са направени така - за да са шарени и интересни на децата.
Когато 1 учебник ще се ползва няколко години, не е желателно да се попълват празните полета с химикал. В ученическите си години не си ли ползвала стари учебници?
Виж целия пост
# 8
Имах предвид, че щом ще се пише в тях, просто не би трябвало да се използват второупотребни. Та дори и с молив да се пише следи пак остават.

Ползвала съм разбира се.
Виж целия пост
# 9
Същата история. Старите учебници по математика и български език запазих за връщане  Blush на края на годината - за поредното им "ползване".
И купих нови, които детето да си ползва по предназначение.
Виж целия пост
# 10
И ние сме от групата на ползваните учебници. Тъкмо се чудех дали е всеобщо това явление. Тази година толкова много се тръби по новините , че всички деца ще имат учебници, само че не уточниха че ще са ползвани. Утре имаме родителска и мисля доста шум да вдигна. Учителката ни каза, ако не искаме да купуваме нови да ги минем с коректор. Ами аз ще трябва една седмица само с това да се занимавам. Да не говорим за детето че остана разочаровано,че няма да може да научи, като всичко му е предварително готово. Peace
Виж целия пост
# 11
Е хубаво, но защо тогва се бият в гърдите, че са ни дали безплатни учебници? Аз такива не ги искам. Излишно ми заемат място.
Нали преди време имаше борси за стари учебници? Който иска, ходи да си купува евтино от там, но дори и там се гледаше дали е писано нещо вътре.
Чудно, как ли е по чуждите държави?
Виж целия пост
# 12
hrus_hrus, абсолютно съм съгласна с теб, явно не се е разбрало от предишните ми постове. Не могат да не пишат в учебниците децата, защото това им е идеята на тези учебници - да се пише в тях. Просто не трябва да се предлагат на следващи ученици.
Тъй като аз не съм опарена, нашите са нови, не мога да направя нищо.
На ваше място бих отнесла въпроса към медиите.
Виж целия пост
# 13
Нашите учебници са нови,но съм възмутена...
Аз бих повдигнала въпроса пред ръководството на училището.
Виж целия пост
# 14
Нашите учебници също са нови ,но в края на миналата година всички учебници бяха проверени и тези ,в които е драскано,писано,оцветявано не ги приемаха и родителите купуваха нови. Аз също бих повдигнала въпроса пред ръководството на училището. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия