Помощ уртикария!

  • 1 184
  • 3
Здравейте мами!Моля ви за съвет и да споделите опит ако и вие сте имали подобен на нас случай.
Имам момиченце на 1г.и 3 мес. Преди месец във големите жеги получи остра алергия след застроена с яйце супа.Пламна цялата до сутринта.Биха ни Урбазон и почнахме да пием Зиртек и таблетки Дехидрокортизон.Педиатърката ми изписа НАН НА и ми каза да спазвам диета. Така за една седмица уж се бяхме оправили.Спрях капките и след 2 седмици наново изби обрив. Заведох я при доц.Томов във Варна. Той ни каза да продължим със Зиртек, вин.С,калциевия глуконат и диета. От 5 дни е само на сухар, ябълка, картофи с пиле или ориз с пиле и обикновенни бисквити.
Днес реших да и дам 2 лъж.кисело мляко 1.5% и тя се обрина отново.
Незнам колко време ще трае тази диета, но много ме тревожи.
Незнам дали обревите не са свързани и със зъбите.Много я мъчат.Предните 4 зъбчета излязоха с кашлица, хрема и температура.
Изчетох доста неща и незнам вече какво да и давам.Моля за съвет други мами с нашия проблем!
Виж целия пост
# 1
Първия път когато се е изринала за първи път ли е яла айце? Има ли алергии към други храни? Преди това как е реагирала на млечни продукти? И още един въпрос - този доцент алерголог ли е?
Виж целия пост
# 2
Кърмих я до 1 годинка и я захраних след 6-я месец.До сега винаги съм внимавала за алергени, въпреки че никои от семейството не е алергичен към храни или др.Жълтък въведох късно към 8я месец, а кисело мляко кум 11 месец. след годинката и давах Нестле Junior 1+.
Доц. Шидери Томов е кожен лекар с много добри отзиви, но маи ще се наложи да посетим и алерголог.
Виж целия пост
# 3
А повръща ли, има ли промяна в акото или само обрив? Ако има и повръщане може след алерголога и гастроентеролог. Иначе според мен задържително алерголог и специална диета за захранване след стабилизиране на положението!Малко ме притеснява това, че и от яйце и от мляко се е изринала. То алерголога ще каже.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия