Витамин С и хрема?

  • 16 839
  • 23
Здравейте!Една приятелка сподели, че когато има хремаси слага течен витамин С в носа по няколко капки и така се оправяла за 2 дни.Каза че това го знае от лекар.Детето ми в момента е с хрема но не смея да рискувам.Някой пробвал ли е този метод на дете?
Виж целия пост
# 1
Аз. Дияна за 1ви път получи лека настинка на 7месечна възраст. Педиатър по това време й беше д-р Обрешкова от Правителствена б-ца. Каза, че мога да й слагам по една капка в ноздра, 1 път на ден. Вит. С изсушава лигавицата.
Виж целия пост
# 2
И аз знам за този метод.
Пробвала съм веднъж-два пъти, но предимно действам със солен разтвор. При леки хреми, без усложнения, разбира се.
Виж целия пост
# 3
Чувала съм ,но не съм го прилагала
Виж целия пост
# 4
Аз съм го прилагала на каката, но един единствен път усетих ефект, явно защото започнах съвсем в началото. Изпусна ли я хремата 2-3 дни знам, че вече няма смисъл от вит. С. Обаче аз вече и не лекувам хрема, чакам организма сам да се справи, но това е друг въпрос.
Виж целия пост
# 5
Слагала съм на синът ми като беше бебе, ефект нямаше.
Виж целия пост
# 6
Щом усетя, че тръгнат сополи, от онези течните и прозрачни, веднага капя по 1 капка вит. С във всяка ноздра 3 пъти дневно. Но само в началото. После, за лечение, няма особен ефект. Моята педиатърка ми препоръча да правя следното при вирусни настинки - 1 малка ампула вит. С разделям на половина. Едната половина я разпределям за деня за капане в носа, а другата я давам през устата.
Виж целия пост
# 7
Ние сме 4 ти ден с хрема, уж минава, но явно трябва да се реагира само в началото с вит.с.Благодаря!
Виж целия пост
# 8
Противно на всякаква логика! Вит.С е аскорбинова киселина. Бихте ли сложили в носовете на децата си лимонов сок примерно? Или пък оцет? Или пък в своите носове?
Виж целия пост
# 9
слагала съм много пъти и ефект няма  Wink
Виж целия пост
# 10
 Не, не бих сложила вит.С в носа нито на детето, нито на себе си, пък и личната и личния УНГ отричат това, а аз им имам голямо доверие.
Виж целия пост
# 11
Противно на всякаква логика! Вит.С е аскорбинова киселина. Бихте ли сложили в носовете на децата си лимонов сок примерно? Или пък оцет? Или пък в своите носове?
Аз съм си слагала лимон Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Аз съм си слагала лимон Rolling Eyes

и какво, помогна ли ти?
Виж целия пост
# 13
Аз съм си слагала лимон Rolling Eyes

  Като прочетох това се сетих за баба ми, която правеше капки за нос от кокичета и първак ракия.Всички, които се престрашиха да ги използват останаха възхитени от ефекта, аз обаче си ходех вечно сополива понеже не й даваха да ми слага това нещо в носа.
Виж целия пост
# 14
Аз съм си слагала лимон Rolling Eyes

и какво, помогна ли ти?
Ами не си спомням беше преди 6 години Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия