БЦЖ ваксина -усложнение

  • 3 350
  • 2

Дъщеря ми е на 11 години и  я реваксинираха  с БЦЖ  в началото на м.май ,след като пробата манту показа ,че няма имунитет. След един месец мястото се поду и стана доста болезнено при допир,после започна да почервенява ,посинява и да се разширява в диаметър без да има изгледи за пробиване и изтичане на гной. Едва преди два дни проби и изтече нещо като лимфа  или някаква кръвениста течност и от дупката се показа нещо като жилава тъкан newsm78
Личният лекар каза ,че такова нещо рядко се случва и ме попита дали не е алергична.Алергии до този момент не са открити на детето.Заведох я на хирург ,той ми зададе същият въпрос и каза ,че такава реакция също не е срещал в своята практика  .Белега е доста голям изглежда ужасно и според хирурга кожата е некротизирала  и незнае какво точно да предприеме защото ако се изреже ще се получи огромна рана.
Моля, ако някой  е запознат или  се е сблъсквал  с подобно нещо да го сподели!
Благодаря!  Peace
Виж целия пост
# 1
gvinna, съжалявам за проблемите, които имате с детето. Надявам се да успеете бързо да намерите решение и детето да се оправи. fingerscrossed
Потърсете мнения на други лекари. Все в цяла София трябва да намерите някой, който да има концепция и/или опит с подобно нещо.

Скоро ще те "накацат" антиваксинаторите. Бъди готова да бъдеш атакувана, мъмрена, неразбрана...
Виж целия пост
# 2
Имах същия проблем при моята дъщеря когато беше на 7Год След БЦЖ мястото гнояса и заприлича на гнойна пъпка отидох на лекар но ме успокоиха като ми казаха че с течение на времето мястото ще се успокои Така и стана но се притеснявам че вече е на 11 и сега пак трябва да я водя на Манту какво ще стане сега ще ти пиша като го направим
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия