Как се прави простъпулка ?

  • 1 061
  • 5
    Племенникът ми от няколко дни започна сам да прави крачки. Чували сме, че се замесва пита и се раздава, както и да се нареждат някакви предмети, за да видим детето какво ще си избере и т.н. Моля споделете вашият опит и знания по-тази тема.   
Виж целия пост
# 1
Има много суеверия и обичаи.Важно е питката да бъде омесена от жена с живи родители.
Аз специално изчислявах да е четвъртък или неделя,луната да се пълни,т.е. след новолуние.
Това е,търкулнахме питката,малкия си хвана паричките.Раздадохме на познати и съседи от питката.

Има още куп бабини деветини,зависи доколко сте суеверни Wink
Виж целия пост
# 2
Омесих питка- сама Mr. Green/ то стана една питка ма не това е важното/.
Поканихме деца /7-8 на брой/.
Наредих на една ниска масичка различни предмети- моливи, ножици, телефон, пари, лекарска слушалка и т.н.
Търколих питката срещу масата, детето тръгна след нея.
Стигна до масата и хвана моливите и химикалките.
Виж целия пост
# 3
Както на теб ти харесва!
Знам, че питката се замесва от жена, чиито родители са живи.
Ние поканихме наши съседки и познати и деца. Свекърва ми направи сладкиши. Сложихме на масата, каквото ни харесва.
На земята постелихме чаршаф и в единия му край сложихме стол, на който наредихме разни предмети - клавиатура на компютър, книга, пари, ножица, химикал и не помня вече точно какво. Питката се търкулва, а детето тръгва след нея и стига да предметите и взема един. После се почерпихме на масата с гостите, като всеки носеше по някакво символично подаръче или пари и се забавлявахме.
Виж целия пост
# 4
Аз питката не съм я търкаляла, просто пуснах детето срещу масата,пълна с най-различни интересни неща, той стигна до нея, избра си нещо (едни ключове) и после раздадох парчета от питката с мед. Бяхме само най-близките - мама, тати, леля, чичо, баба, дядо. Не знам дали е в традициите, ама така ни хареса!
А, и после бягах до съседите да раздавам останалата питка, чух, че трябвало да се бяга, за да било детето жизнено и не знам какво си, забравила съм вече Grinning
Виж целия пост
# 5
има мноооого теми по този въпрос Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия