Моля за рецепта за кисел

  • 5 667
  • 9
Искам да приготвя на сина ми кисел,а не знам как. newsm78
Бихте ли ми помогнали...  Praynig
Виж целия пост
# 1
Доколкото съм чувала, има готови и такива, които сам да си направи човек...  newsm78 Може и да бъркам.
Ти за какъв питаш? Simple Smile
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/401/51/
Виж целия пост
# 3
На  100 мл вода се слага 1 супена лъжица царевично (натурално нишесте). Нишестето се размива в съвсем малко студена вода и се прибавя бавно, като непрекъснато се разбърква към врящата вода. Вари се поне 5 минути докато се сгъсти. След като се поохлади се добавя пасиран плод или плодово пюре (зависи от възрастта).
След като въведеш глутена може да даваш и пшеничено нишесте, но нека пак да е натурално. Не се добавя захар - излишно е и вредно.
Не ти препоръчвам да взимаш от готовите кисели - имат есенции и оцветители.
Ако пуснеш търсачка ще излязат много теми за кисел.

кисел
как се приготвя кисел
кисел
Приготвяне на кисел у дома
Виж целия пост
# 4
Кисела е като крема с разликата, че вместо мляко слагаш или компот или пасирани пресни плодове, вода захар.   Peace
 
Виж целия пост
# 5
Освен горепосочените начини, аз бях измислила мнооооооого лесен.

Правех го на малкия с готова безмлечна царевична каша на фризо,  приготвена само с вода. Към нея добавях пасирани плодове или плодово пюре. Като плодовете ги минавах през минимална термична обработка (за 2-3 мин. в кипяща вода ). Умираше си да го яде и като се замисля може пак да го пробвам  newsm78
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря     bouquet

Знам за тези,които ги продават,но не ми ги препоръчаха,тъй като съдържали есенции и оцветители.
Предпочитам да си го сготвя аз и благодарение на вас мисля,че ще се справя.
Виж целия пост
# 7
за кисел-изсипвам един компот в тенджера,прибавям захар на вкус ако е необходимо.След като заври към него прибавям предварително размито с вода нешесте.и така бързо и лесно
Виж целия пост
# 8
за кисел-изсипвам един компот в тенджера,прибавям захар на вкус ако е необходимо.След като заври към него прибавям предварително размито с вода нешесте.и така бързо и лесно
Това с компота и захарта за колко голямо дете става въпрос?
Виж целия пост
# 9
За една порция 200мл компот,1 супена лъж.и половина каквото и да е нишесете.Това е не слагам захар,в компота има
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия