Запеканка?

  • 28 775
  • 31
Аз съм от Варна и в Годзила съм яла най-вкусните запеканки. Опитвам у дома да направя същата заливка, но не се получава. Та въпросът ми е как правите заливките на запеканките?

Първо попитах за пиле с кис.мляко, а сега и за запеканка .. станах голям фен на този форум  Heart Eyes Благодаря ви на всички за вашите отговори  Hug
Виж целия пост
# 1
Какво е запеканка?
Да не бъркаш чужбинския с готварския?
Виж целия пост
# 2
Аз не правя заливки на запеканките. Слагам варени картофки, филе, луканка или пил.месо, зеленчуци-броколи, царевица и доматка, пробвах и с кис.краставичка, сметана и краве масло, запичам и накрая настъргвам кашкавал на едрото ренде и пак запичам.
Виж целия пост
# 3
а и 1во кажи каква е тая запеканка, щото не всички сме от варна и ядем в годзила.  Wink
Виж целия пост
# 4
а и 1во кажи каква е тая запеканка, щото не всички сме от варна и ядем в годзила.  Wink

Ами самото наименование подсказва, че е нещо запечено във фурна. Ето няколко рецепти:

Картофки, бекон, лук задушен, чесън, сметана, кашкавал.
Картофки, гъби, шунка, кашкавал, магданоз и сметана.
Картофи, пил.месо, сирене, царевица, маслини, кашкавал.
Картофи, броколи, царевица, печен пипер, сирене, сметана, яйце.
Виж целия пост
# 5
Без заливка стои сухо, но не знам от какво са заливките.
Виж целия пост
# 6
е, ясно,че е нещо запечено. Mr. Green аз обаче например не слагам картофи подобни манджи. за спойка правя сосчета от сметана и горчица, кис. мляко с къри, понякога на основата на домати, отгоре ръся кашкавал.
Виж целия пост
# 7
И  аз правя едно нещо дето му казваме запеканка,но не вярвам да е нещо което е близко до това ,което иска авторката...

Картофено пюре(посолено) се слага в намазнена тавичка,отгоре - запържена кайма с лук,черен,червен пипер,чубрица,доматено пюре 1 с.л.,гъби.Отгоре пак картофено пюре.Заглажда се и набогда с парченца масло.Пече се докато порозовее.След това го заливам с кисело мляко и 2 яйца+1 с.л. брашно.Пече се докато хване приятен загар заливката.При сервиране се поръсва с настърган кашкавал...


П.П. Май повече прилича на овчарски пай,ама ние си му викаме запеканка  Laughing
Виж целия пост
# 8


Това е запеканка.
Виж целия пост
# 9
И аз не правя заливка. От сметаната не ми стои сухо. Отгоре кашкавалче и е страхотно
Виж целия пост
# 10
И аз не правя заливка. От сметаната не ми стои сухо. Отгоре кашкавалче и е страхотно

Тъкмо това щях да напиша.
Виж целия пост
# 11
Когато приготвям картофена с няколко вида сирене задължително я правя с бешамел в който добавям топеното сирене. След като ястието е готово насъргвам малко кашкавал и обратно във фурната докато порозовее.
Виж целия пост
# 12
_Пепи_ , ето това ми трябваше!   bouquet
Голяма готвачка съм, няма що, щом не съм се сетила за добрия стар бешамел.
Виж целия пост
# 13
_Пепи_ , ето това ми трябваше!   bouquet
Голяма готвачка съм, няма що, щом не съм се сетила за добрия стар бешамел.

Ако искаш ще ти пусна на ЛС подробната рецепта.
В заведенията най-често слагат заквасена или готварска сметана, но аз си го раресвам с бешамел  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
_Пепи_ , ето това ми трябваше!   bouquet
Голяма готвачка съм, няма що, щом не съм се сетила за добрия стар бешамел.

Ако искаш ще ти пусна на ЛС подробната рецепта.
В заведенията най-често слагат заквасена или готварска сметана, но аз си го раресвам с бешамел  Mr. Green

Давай, но ако искаш може и тук. ПРедполагам и на другите ще е интересно!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия