Ужасно тежка раница на първокласник

  • 5 632
  • 44
Привет на всички с мнение по темата.Тази година дъщеря ми е първокласничка.Голямо пазаруване и суетене около каката беше и тя с нетърпение чакаше големия ден.Но по въпроса-не съм и подозирала,че може толкова да натоварват децата.Математика имат всеки ден/това е разбираемо/ и по предмета носят 4 бумаги-учебник,сборник,упражнителна тетрадка и такава за работа в клас. По български е същата работа-буквар,родна реч,2 упражнителни тетрадки и малка за работа в клас. ShockedТа мисълта ми беше -има ли смисъл всичко това да се носи всеки божи ден newsm78.Повярвайте ми раницата е ужасно тежка-аз я нося и  #Crazy  Нямам нищо против доброто образование естествено,но смятам,че това е прекалено за едно дете.А и това е още самото начало........какво ли ни очаква по-нататък newsm78.... ще се мъчим някак си. 
Виж целия пост
# 1
Вярваме ти - минали сме по този път.  Confused

Аз носех раницата на дъщеря ми до 4 клас някъде - стават все по-тежки. Добре, че в училище са в една и съща класна стая и там поне не ги разнасят.
Виж целия пост
# 2
Моят първокласник първите два дни си я носи сам,но днес вече аз му помогнах,защото беше ужасно тежка.Не знам защо не измислят някакви шкафчета,в които да им седят учебниците,а пък те да си носят само тетрадките.
Виж целия пост
# 3
От 5 клас почват да разнасят тежките раници из цялото у-ще - кабинетна система.
До към 8 ще се оправи ситуацията - тръгват на у-ще с 1 тетрадка по всичко в дамската чанта.
Ако е тежка - от козметиките ще е. Спокойно, оправят се нещата - спомнете си вашето у-ще.
Виж целия пост
# 4
От 5 клас почват да разнасят тежките раници из цялото у-ще - кабинетна система.
До към 8 ще се оправи ситуацията - тръгват на у-ще с 1 тетрадка по всичко в дамската чанта.
Ако е тежка - от козметиките ще е. Спокойно, оправят се нещата - спомнете си вашето у-ще.
hahahaДа бе що не предложите за някакви шкафчета то такива малки човечета а с такива големи раници,направо ми става жало като ги гледам.
Виж целия пост
# 5
От 5 клас почват да разнасят тежките раници из цялото у-ще - кабинетна система.
До към 8 ще се оправи ситуацията - тръгват на у-ще с 1 тетрадка по всичко в дамската чанта.
Ако е тежка - от козметиките ще е. Спокойно, оправят се нещата - спомнете си вашето у-ще.
Peace Grinning

И нашата кака е първокласничка, но раницата й е почти празна. Аз се бях притеснила как ще мъкне тежките учебници, но засега няма проблем Simple Smile
Виж целия пост
# 6
на моят пък не му е тежка.
Толкова е интузиазиран, че дори бяга с нея на гръб.
Освен това носи само буквар, читанка, математика и музика (примерно) , по математика и БЕЛ има по 3 тетрадки, носи сандвич и вода. Не е чак толкова тежко.
Има и раници с колелца, ако не й се носи, нека я дърпа след себе си.
Раници аз не нося, и без това бутам количка. Като съм била ученичка, някой носил ли ми е раницата?
Виж целия пост
# 7
Със всяка година стават все по тежки.Синът ми тази година е в 4-ти клас и по -лека не става
Виж целия пост
# 8
Позната картинка. За съжаление с всяка година ще стават все по-тежки. А после има ли децата гръбначни изкривявания?!? Хм, newsm78
Виж целия пост
# 9
Моят първокласник първите два дни си я носи сам,но днес вече аз му помогнах,защото беше ужасно тежка.Не знам защо не измислят някакви шкафчета,в които да им седят учебниците,а пък те да си носят само тетрадките.
И на мен ми се нрави много тази идея за шкафчета но едва ли някога ще стане
Виж целия пост
# 10
Как шкафчета? Тези учебници не са ли необходими и вкъщи за подготовката? Извинете невежеството ми, още нямам първолаци.  Blush И аз ги съжалявам малчуганите, с тези огромни тежки раници....
Виж целия пост
# 11
Как шкафчета? Тези учебници не са ли необходими и вкъщи за подготовката? Извинете невежеството ми, още нямам първолаци.  Blush И аз ги съжалявам малчуганите, с тези огромни тежки раници....
Необходими са естествено. Да не би в някои училища да раздават по 2 комплекта учебници? newsm78
Виж целия пост
# 12
Спомням си, когато аз бях първи клас. Тежах 16 кг и от раницата ме боляха раменете и гърбът почти постоянно. Тогава бяха по-спокойни времена и едва ли не от първия ден в първи клас ни пускаха да ходим сами на училище с тежките раници. Когато моето дете стане първи клас, няма да му позволявам да носи такава тежка раница. Ще си ходи на училище с толкова учебници, колкото може да носи. Госпожите да му мислят.
Виж целия пост
# 13
В момента съм в България и ми става много мило като видя първокласниците с раници на гърба. Grinning
Не съм си помисляла наистина, че всъщност са и тежки.

Тук децата всичко оставят в училище. Всеки си има шкафче.
Иска ми се и на мене да прелистя първите учебници и тетрадки на Мила...
Но няма да стане.
Виж целия пост
# 14
Настина раниците на първокласниците са много тежки , но за съжаление синът ми сега е в четвърти и не е по - лека . Напротив става по - тежка . Иначе до 2 клас се водихме и взимахме от училище , така че ние му носихме  раницата .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия