Събуждане през ноща на дете на 2г.

  • 3 990
  • 18
Здравейте,синът ми, който е на почти 2г. от една седмица започна да се събужда през ноща около 2-3 часа с рев, иска да става и в последствие много трудно се успокоява и заспива също трудно.Това се е превърнало в някакъв кошмар за нас - давам му Дормикинд, но без особен успех, моля, който се е сблъсквал с подобен проблем да ми каже как се е справил.Благодаря ви предварително за съветите.
Виж целия пост
# 1
може би сънува нещо, преживява нещо което се случва през деня и го е впечатлило
Оставете светната лампата, като се събуди му дайте нещо да хапне, нещо дребно което обича да се разсее, ще премине това, да не се превъзбужда през деня
Виж целия пост
# 2
Има такъв период на кошмари. И моят син го преживя. Беше много страшно, защото не можех да го събудя и успокоя. Дори си мислех ,че се задушава или дави. Докато разбрах ,че просто плаче насън и спи много дълбоко.
Случи се няколко пъти и мина. Аз му миех лицето за да се събуди ,а след това го гушках и му давах вода или мляко и пак заспиваше.
Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 3
А синът ти има ли някаква промяна в ежедневието му - например да ходи на ясла ?
Виж целия пост
# 4
Период е и ще отмине, гушкай го повече, опитай да спиш заедно с него, докато го преодолее.
Виж целия пост
# 5
И моята е почти на 2 г. и при нас от четири дни го има това събуждане, само че не е с рев, ами си е спокойна, пее, бърбори, играе, ... няма заспиване 2 часа.  ooooh!
При нас го има и тръгването на ясла, но буденето започна един ден преди това.  Confused
Съвет за съжаление не мога да ти дам, но ще следя темата с интерес. Peace 
Пожелавам ви бързо да отмине този период.  Hug
Виж целия пост
# 6
Моето дете никога не е спало непробудно, така че ми е трудно да определя дали това е проблем.
Тя все си се буди, понякога плаче повече, друг път бързо заспива пак...

Важното е да не се притесняваш много защото това всъщност ги изнервя още повече. Знам, че ти се спи и тн., но не се изнервяй ти. Аз така много я дразня като стана нервна.
Виж целия пост
# 7
Моят син спеше много добре като бебе до 6-8 месеца.После какво му стана.....зъби ли са,сънища ли са newsm78 А от един месец пие АМ около 3 часа.Това не го е правил от времето когато беше на 2 месеца ooooh!Дано е период и отмине бързо Peaceи при вас и при нас. Hug
Виж целия пост
# 8
И моята, която е почти на 2 години се събужда след 1 часа през ноща. Понякога за дълго време, понякога за по - кратко време. Изчетох доста писано по този въпрос. Оказа се, че е нещо нормално децата на тази въраст да се събуждат ако са се впечатлили от нещо през деня. Много често се говори и за нощни страхове през този период. Наблюдавай добре детето и виж дали говори нещо или само плаче. Опитай да говориш с детето и да разбереш дали го е страх от нещо, което е преживяло и да изживява това на сън отново.
 Hug
Виж целия пост
# 9
Същото нещо преживяваме и в нашето семейство  Simple Smile Влади откакто започнаха да му растат зъбките не можем да се похвалим със спокойни нощи и здрав сън. През деня спи хубаво детето, но вечер  ooooh! става страшно. Едно, че трудно заспива, ами и се буди по няколко пъти на нощ, принудих се да му давам АМ, така се успокоява, но след това по някое време пак се буди - незная вече какво да мисля и правя. Случвало се е вече в ранни призори, когато всички сме уморени и изнервени от това непрестанно мрънкане и събуждане, да го вземаме при нас на спалнята, не че там спи спокойно - катери се, рита ни ... Все се успокоявам, че това е често случващо се явление пре дечицата на тази възраст, но ... много ми се иска да се нормализират нещата вече. Така нито той, нито ние сме спокойни.
Виж целия пост
# 10
и моят син е на почти 2 г. и си се буди всяка нощ - аз вече свикнах с това. И понеже ми омръзна да стоя над леглото му и да чакам да заспи отново (това понякога отнема време, а и само да направя две крачки, той веднага усеща, че се измъквам), просто го взимам и си лягаме двамата на голямото легло в неговата стая. Така спи спокоен до сутринта.
Снощи обаче си беше доста кошмарно. Започна да се буди много от рано през половин час - рев, рев и не може да се успокои. Не знам каква е причината - човек се шашка, защото си мисли какво ли не, но на него всъщност нищо му няма. на сутринта си беше свежарка, пее си, скача си.
Все си мисля, че е период и ще отмине. А как чакам само момента, в който ще започне редовно да си се събужда чак сутринта....
Виж целия пост
# 11
А синът ти има ли някаква промяна в ежедневието му - например да ходи на ясла ?
Няма, никаква промяна в ежедневието му - ходи на ясла, но той ходи от март месец и това му доставя истинска радост, сам се приготвя сутрин да тръгва и влиза с усмивка. Той не иска да спи при нас, просто като се събуди почва да реве , иска да излезе от кошарата, но всъщност като че ли това е някаква инстинктивна реакция, имам чувството, че той си мисли, че е сутрин - не знае къде се намира.Никога не е бил от поспаливите, но поне спеше без да се събужда до 5 - 5.30 , когато си става нормално.А сега през деня и ние с баща му от безсъние не знаем къде се намираме.
Виж целия пост
# 12
При нас също се случва буденето през ноща.Понякога е по-често,понякога намалява,но пък ние си играем и говори все нещо.Идва при нас на спалнята и се гушкаме,така явно се успокоява и заспива добре.
Виж целия пост
# 13
Предполагам не ви събират боклука с гръм и трясък, защото при нас това беше причината.
Може да се стряска, ако минават по-шумни коли.
Виж целия пост
# 14
Малкия ми син се буди почти всяка нощ-много неспокоен и лек сън има,а е на 4 год. Не ми притеснява това по никакъв начин ,свиква се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия