Задна хрема-как се справяте?

  • 9 982
  • 13
Здравейте!
Синът ми е на 3г. и 7м. и от понеделник е на детска градина.Още от вторник вечерта е със запушен нос и не може да спи.Проблемът е не само, че носът му е запушен, а че има и сополи/жилави/, които се стичат назад, а не излизат през нослето.
Този проблем го има почти винаги, когато тръгне след известно прекъсване на градина, особено ако времето се развали/както е в момента/.Водила съм го при двама педиатри и 1 УНГ-изписват капки за нос, от които няма кой знае каква полза.
Почиствам му носа със стеримар и тогава излизат сополи отвътре.Но след това продължава същото-запушен нос, хърка като спи, тогава се усеща и движение на храчка в гърлото, която го дави.
Вече не знам какво да правя, какво да му давам.Уж провеждам профилактика-респивакс по схема, витамини, а когато усетя опасност от разболяване-оксцилококцинум, но явно нищо не помага.
Моля ви посъветвайте ме, ако сте имали подобен проблем с вашите деца!
Виж целия пост
# 1
Моят син е така от бебе. Но не е толкова голям. Пробвала съм какво ли не. Няма ефект. Само си тровя детето, а задният ринит в повечето случаи се усложнява и преминава в бронхит или в пневмония. Затова му давам Цитросепт за повишаване на имунитета. Приготвх му и капки по определена доза с Цитросепт. Някои мами са препоръчвали Коларгол-а, които се приготвят в аптеките, но от тях още не съм пробвала. Но откакто синът ми се научи да си издухва носа, изкарва сополите навън и те не успяват да тръгнат надолу или поне по-голямата част от тях. Затова, ако детето ти не може да се издухва, непременно го научи. Преди издухването пръскам Стеримар или капя физиологичен разтвор, за да омекнат секретите, и духа.
Виж целия пост
# 2
Ние имахме същия проблем със задната хрема.За отпушване на носа ползвах Олинт за деца-спрей,а за изхвърлянето Виброцил също спрей.При нас имаше и трета сливица,която както ми обясни УНГ също "задържа"секрета.

П.С. Не разбрах от къде сте.Мога да препоръчам нашия УНГ ако сте от Варна.Останах много доволна от отношението и лечението,въпреки че се наложи вадене на третата сливица.
Виж целия пост
# 3
 И ние минахме през това.При дъщеря ми беше на алергична основа + трета сливица.Помагаха й честите промивки с физ. разтвор и капки за нос с алое и физ. разтвор.От Виброцил, Олинт, Коларгол файда нямаше никаква.Проблема изчезна след махането на третата сливица и с възрастта.
Виж целия пост
# 4
Почистване със спринцовка с физиологичен разтвор точно преди лягане,после капки...(според това какви и дали има подобрение от тях) и пробвай близо до главичката(на висока възглавничка го слагай,за да се стичат по-лесно секретите) да сложиш нарязан лук Sick.Малко е кофти за другите и сутринта трябва да се проветрява стаята,но мисля,че успокоява дишането,аз от кърмаческа възраст използвам този бабешки метод.
Дано да има ефект Peace  bouquet
Виж целия пост
# 5
и моята е все така със запушен нос-още не съм намерила решение
Виж целия пост
# 6
И ние минахме през това.При дъщеря ми беше на алергична основа + трета сливица.Помагаха й честите промивки с физ. разтвор и капки за нос с алое и физ. разтвор.От Виброцил, Олинт, Коларгол файда нямаше никаква.Проблема изчезна след махането на третата сливица и с възрастта.
Искам да попитам откъде могат да се намерят тези капки за нос с алое?
Виж целия пост
# 7
На сина ми при запушен нос много му помагат едни дихателни упражнения, прави ги като игра и се забавлява...Носът се отпушва и спи спокойно. Но, все пак, зависи колко е голяма детето.

Ще се опитам да ги намеря. От тук са:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307428.0

Доста са, но ние, правим само това: " ...затворете дясната ноздра с големия пръст на дясната ръка и вдишайте бавно през лявата ноздра.

След това, притискайки със средния пръст на дясната ръка лявата си ноздра, бавно издишайте през дясната.

Направете малка пауза и повторете упражнението като започнете от лявата ноздра..."
Виж целия пост
# 8
И ние минахме през това.При дъщеря ми беше на алергична основа + трета сливица.Помагаха й честите промивки с физ. разтвор и капки за нос с алое и физ. разтвор.От Виброцил, Олинт, Коларгол файда нямаше никаква.Проблема изчезна след махането на третата сливица и с възрастта.
Искам да попитам откъде могат да се намерят тези капки за нос с алое?
Мисля, че се разпространяват от дистрибутори само. Дано се включи някоя майка да ти даде по подробна информация.
Виж целия пост
# 9

Искам да попитам откъде могат да се намерят тези капки за нос с алое?

 Капките си правя сама- смесва се физ. р-р и Алое активатор в съотношение 50/50.А алоето си го купувам от фирмата вносител (Форевър Ливинг), продуктите им се разпространяват само чрез дистрибутори.
Виж целия пост
# 10
miminca, при кой лекар УНГ във Варна водиш детето си?
Виж целия пост
# 11
И аз искам да разбера за специалиста УНГ от Варна ... Thinking
Виж целия пост
# 12
И моя син е със същия проблем,решение няма.Дори да я излекуваме всичко е временно при следващия вирус  задната хрема тръгва отново.Колко АБ е изпил горкия.Най-накрая навърши 3 год. и ще вадим третата сливица.Трудно ми е да взема това решение,но ми писна да се трови детето с АБ.
Виж целия пост
# 13
Извинете ме,че се включвам чак сега.
Водих дъщеря си при Д-р Щерева в медецински център Санита в Младост(на спирката след пикадили младост посока мебелна палата).Както писах  много съм доволна от отношението и от лечението което тя ни проведе.Ние също имахме хремата на алергична основа.Телефонния номер на центъра е:052/57-18-18
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия