Зехтин на бебета?

  • 1 929
  • 11
Здравейте,някой да е чувал да се дава зехтин на кърмачета(около 1-2 мес.дете)??
Виж целия пост
# 1
За толкова малки бебета зехтинът се ползва само за мазане на кожата.
Виж целия пост
# 2
Чувала съм  един-единствен път - на една приятелка така й беше казала педиатърката срещу колики (1-2 капки май беше). Много се учудих, но явно някои го практикуват.
Виж целия пост
# 3
Знам, че за мазане се препоръчва зехтин, бадемово или гроздово масло. Те са бързоабсорбиращи се от кожата и дори детето да си лапа ръчичките, няма опасност нещо да му стане от тях. Иначе храносмилателната система е твърде неразвита за обработка на такива мазнини. Най-вероятно просто преминават през нея и се изхвърлят, ако се дават като капка  newsm78. Ама как помага зехтинът за намаляване на газовете и дискомфорта - идея нямам!
Виж целия пост
# 4
Мазнините в зехтина не са много по-различни от тези в кърмата, без разбира се да са еднакви, така че храносмилателната система няма да се затрудни кой знае колко. Тъй като обаче се съдържат и други , потенциално опасни за новородено вещества, макар и в малки количества, не намирам за много разумно да се дава на съвсем малко кърмаче. Нямам идея, за какво го дават, но във всеки случай за колики няма да помогне. Има си други начини за справяне, а колкото и да са тежки коликите за около 3-4 месеца минават, а риска от евентуална алергия или не дай си Боже интоксикация си остава и според мен просто не си заслужава.
Виж целия пост
# 5
  За мазане,стерилизиран. И моята предишна педиатърка ми го беше препоръчала. Но само външно.
Виж целия пост
# 6
По принцип помага при запек.Аз съм давала по 1 к.л. сутрин рано на гладно,но след 10-ти мес. на малката и вършеше работа.Иначе зехтин към пюретата започнах да добавям към 7 мес. някъде.
Виж целия пост
# 7
Знам ,че помага при запек, но е основно за мазане на кожата на бебчето
Виж целия пост
# 8


И аз знам, че е за мазане и то преработен , не в готовия вид по магазините
Виж целия пост
# 9
за мазане се ползва преварен зехтин Peace
Виж целия пост
# 10
На тази възраст зехтина се ползва преварен само за мазане. Иначе в храната на бебета може да се добавя към 8 месец
Виж целия пост
# 11
В храната можеш да добавяш и рапично олио, но в никакъв случай в толкова крехка възраст!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия