Назад към майката-родина

  • 9 897
  • 106
Тази тема беше обсъждана донякъде, затова реших да отворя нова, не за да критикувам или убеждавам. Мисля, че всеки сам трябва да реши, но нека има повече гледни точки. Мен също ме интересува темата, защото смятам да изчезна и да не се върна. Няма по-ценно нещо от спокойствието. Щастието е условно понятие и може да не го откриеш. Зависи какви са очакванията ти и изискванията ти. Навсякъде по света има мръсотия и простотия. Но не навсякъде можеш да живееш сякаш времето е спряло. Затова хората са различни, защото взимат различни решения.
Нека се включат върналите се вече в България. Още ли имате нерви да живеете тук? Ще останете ли или пак ще поемете нанякъде? Интересни са първите впечатления и как са се развили нещата. Моля, споделете.   bouquet
Виж целия пост
# 1
..... защото смятам да изчезна и да не се върна.
извинявай, ама ми стана много смешно това с изчезването Mr. Green
Виж целия пост
# 2
А на мен това със спокойствието.  Прозвуча ми, като санаториум чужбината Mr. Green
Виж целия пост
# 3
А аз не разбрах какво искаш ...
ЩЕ се връщаш в БГ или се опитваш нас да ни убедиш да се върнем??

ние, което сме от по-отдавна тук, отдавна сме написали мнението си
не виждам смисъл да се повтаряме

А ти си уточни темата и си разкажи историята, че така звучи много абстрактно
че нещо е много водниста и несмилаема, поне за моя проЗт инженерски мозък
Виж целия пост
# 4
А аз не разбрах какво искаш ...
ЩЕ се връщаш в БГ или се опитваш нас да ни убедиш да се върнем??

ние, което сме от по-отдавна тук, отдавна сме написали мнението си
не виждам смисъл да се повтаряме

А ти си уточни темата и си разкажи историята, че така звучи много абстрактно
че нещо е много водниста и несмилаема, поне за моя проЗт инженерски мозък


Доколкото успях да схвана авторката на темата се интересува от това как се 4увстват върналите се от 4ужбина в Бг, доволни ли са от направения избор или мислят отново да хваЩат пътя ....  Thinking
Виж целия пост
# 5
И аз като адашката разбрах. Според мен момичето е решило "да изчезва", обаче иска да чуе колко са разочаровани тези, които са се върнали, за да се мотивира още повече  Thinking Поне аз така я разбрах темата, но може и да съм в грешка Rolling Eyes

Толкова много е коментирана темата и всичко е безкрайно индивидуално. Въпрос на приоритети, разбирания за щастието и т.н.
Виж целия пост
# 6
"I many times thought peace had come,
When peace was far away;
As wrecked men deem they sight the land
At centre of the sea,

And struggle slacker, but to prove,
As hopelessly as I,
How many the fictitious shores
Before the harbor lie."


(E. Dickinson)

Сори, имам един от тези рядко сантиментални дни, но това ми дойде наум като прочетох въпроса на дамата.


Виж целия пост
# 7
На мен нищо не ми прозвуча смешно!Мисля, че те разбрах!Не съм заминала, но мои много близки заминаха.Всичките ми 4 първи братовчеди и брат ми със семействата си.Всеки нанякъде.Имат хубави работи и никой не дава дума да се каже за връщане!
мисля и ти пожелавам и при теб да стане така.Първата година е трудна понякога, но после всичко си идва на мястото.
На добър час и дано не съжаляваш каквото и да решиш-тук или там-Душевното спокойствие е най-важно!
Виж целия пост
# 8
Не знам как е при вас, но на Острова с тази криза... Големите компании капят като зрели круши, паундът също  ooooh! Всички цени са нагоре, безработицата също расте. Единствено цените на имотите падат, но за сметка на покачващият се лихвен процент по кредитите. Лудница е  Crazy Не завиждам на хората, които тепърва ще емигрират при тази ситуация. България в момента ми изглежда като тихо и спокойно островче, сред бурен океан  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
И на мен би ми било интересно, АМА много интересно, реализираха ли се завърналите се в Бг или си останаха на фаза <да живеят кафенцето и бабите!>, оправдаха ли се очакванията им, доволни ли са или им се иска да стягат багажа...ама събират за билет?

Това разбира се не са единствените варианти...
Виж целия пост
# 10
Доколкото успях да схвана авторката на темата се интересува от това как се 4увстват върналите се от 4ужбина в Бг, доволни ли са от направения избор или мислят отново да хваЩат пътя ....  Thinking
Точно това искам да знам. Да коментирана е, но не получавам нужната информация. Не искам - да ,прекрасно е или не - същата идиотия, конкретни примери и доказателства.
Например: тук със средната заплата от 250 лева умираш прав - ток 80, храна за 3-ма 400 лева, недай си боже наем и т.н.
А там (в чужбина - заплата средна 800 евро - ток, наем, храна и т.т.)
Конкретни цифри, а не сантименталност. Защото когато човек взима решение, си прави точно тази сметка, нали?
Интересуват ме наистина всякакви такива подробности като статистика, ако щете дори колко ти струва билетчето от автобуса.
Благодаря ви много, ако се включите с такива факти.   bouquet
Виж целия пост
# 11
Не знам как е при вас, но на Острова с тази криза... Големите компании капят като зрели круши, паундът също  ooooh! Всички цени са нагоре, безработицата също расте. Единствено цените на имотите падат, но за сметка на покачващият се лихвен процент по кредитите. Лудница е  Crazy Не завиждам на хората, които тепърва ще емигрират при тази ситуация. България в момента ми изглежда като тихо и спокойно островче, сред бурен океан  Rolling Eyes

Merry, не мислиш ли, че е временно и ще се стабилизират нещата при Вас?
А що се отнася до България, точно от това се страхувам. Ние винаги сме тихо и спокойно островче, което има навика да потъва изведнъж. Подозирам, че ни готвят ужасен ценови шок, а и преди избори никога не е спокойно. "Лисиците" обикалят с изострен апетит.
Дали в момента има спокойно местенце в света?
Виж целия пост
# 12

s_avenue, какво точно разбираш под 'спокойно местенце' и 'спокоен живот'. Ако те разбера, може и да ти дам идеи.  В Англия скоро имаше дебат ' за ползите и вредите от емигрантите'.  За жалост не съм чела. Но не мися, че това е най-приятелското място за емигранти в този момент. Както и цяла Европа, всъщност.
Абсолютно ксенофобски настроения върлуват, добре прикрити за момента, но все повече избиващи.
Днес четох статийка  за това дали да се даде право на глас на резидентите в Италия, снимчицата на 'резидентите' беше от забулени същества насядали на земята и протягащи паспорт. Защо мен не ме снимат, или други обикновени хорица слени с тълпата, но без право на глас. Е така, за по-позитивен имидж. Та, едва ли някой ще те сложи на фотоьойл да си почиваш спокойно, отивайки в чужбина. В Бг е хаотично и мръсно, но поне всичко е ясно.
Не те разубеждавам, разбира се, мисля си.


Виж целия пост
# 13
Merry, не мислиш ли, че е временно и ще се стабилизират нещата при Вас?
След всеки възход има спад и след спада пак възход Peace Въпросът е колко време ще отнеме и как ще ни се отрази  Rolling Eyes
Пускам ти малко официална статистика:

The downturn in facts and figures
UK squeeze
Credit crunch

На новите емигранти ще им е много по-трудно сега, от колкото преди няколко години. Това не означава да се отказват от идеята за нов живот, а да се подготвят по-добре Peace
Може би и през България ще мине тази буря, но най-вероятно няма да е с тази сила.
Виж целия пост
# 14
Merry, не мислиш ли, че е временно и ще се стабилизират нещата при Вас?
След всеки възход има спад и след спада пак възход Peace Въпросът е колко време ще отнеме и как ще ни се отрази  Rolling Eyes


Да, така е, всичко е временно и някога ще премине, но в случая май не можем да кажем "Всяко чудо, zа 3 дни". В момента никой не се наема да прогноzира какво ще е раzвитието на икономическата криzа, но най песимистичните коментарии предполагат 10 годишна световна депресия. 10 години в космически аспект може и нищо да са, но zа един човешки живот не са съвсем нищо, а и депресията не е като рецесията и нашето поколение си няма и представа какво точно е. Дано песимистите да не се окажат прави.
И от друга страна спокойствие наистина няма никъде, но в Европа май най zасегнатата страна се окаzва Англия, поне zасега. После и други може да последват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия