Перете ли плюшените играчки в пералня?

  • 4 941
  • 31
Мами,
пускате ли в пералнята плюшените играчки и на каква температура? Не се ли скапват, разнищват, къста и т.н.?  През колко време повтаряте процедурата?
Виж целия пост
# 1
Пера всичко, даже музикалните, на 40 градуса, заедно с дрехите. Веднъж изпрах една музикална патица на ръка и сега писука, когато си реши  Twisted Evil според мен не съм могла да я изстискам като центрофугата и е останала вода, затова - всичко в пералнята  Grinning
Виж целия пост
# 2
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25630.msg497108#msg497108
Виж целия пост
# 3
Да, всички играчки пера  Laughing
Виж целия пост
# 4
Да, пера ги на 40 гр. Не се скапват, като ги поразрешеш малко са като нови Grinning.
Виж целия пост
# 5
Разбира се, че да. Пера ги барабар с някой дрехи!
Виж целия пост
# 6
всичко в пералнята. Simple Smile На музикалните вадя механизмите и пак в пералнята Simple Smile За сега нищо им няма
Има специални торби с ципове. Ако се прутесняваш пъхаш играчките в такава торба.
Виж целия пост
# 7
Да и омекотител им слагам даже......
Виж целия пост
# 8
Пера ги на 40 градуса, на програмата за вълнени дрехи. Ползвам Пурлан. Излизат супер чистички, без проблем.
Виж целия пост
# 9
И ние си ги перем. А колко честто? Амиии...когато се сетя Embarassed
Виж целия пост
# 10
Аз имам един куп плюшени играчки,които съм си събирала или са ми подарявали.Наскоро реших да ги изпера,за да ги приготвя за бебето,като се роди Wink.Метнах ги в пералнята на 40 градуса,сложих прах и допълнително омекотител и станаха разкошни,пухкави и миришат готино.Даже и бързо изсъхнаха,защото минаха и центрофуга.Обаче музикалните механизми се скапват.Преди съм прала играчки на ръка,ама си е мъка голяма и после съхнат със седмици,особено ако са по-големи.В пералня си е чиста работа. Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Да!На 60 градуса,с омекотител.
Виж целия пост
# 12
Да.Изпрах на каката всички плюшени играчки.В пералнята на 40 градуса за да не станат всички един цвят.Центрофугирах ги.После имахме най -веселата тераса.Стават като нови.
Виж целия пост
# 13
И аз ги пера в пералня кога на40,кога на 60 градуса.Но музикалните определено се скапват.Не всички от първия път Mr. Green.
Виж целия пост
# 14
Пускам ги на програмата за вълна + течен Первол + омекотител.Стават като нови.Пера ги когато се сетя.Пускам и музикалните също.

Даниел - 21.04.2004г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия