Всеки път ли търси гърда като си лапа ръката? (на 2м)

  • 1 136
  • 9
Здравейте,
До скоро не си задавах тоя въпрос, а веднага му бутах цица, само да насочи ръчичка към устата. Обаче забелязах, че го прави винаги, когато иска да заспи. Аз му давам гърда и той започва през рев да суче и си личи, че не се радва особено и не захапва с охота.Вместо това става още по-раздразнителен. Друг път иска да захапе, но само , за да издевателства над зърното- стиска го и се дръпва, после пак му се нахвърля, а ако не му го дам веднага си лапва ръката (беше ми ги травмирал  зърната и побеляваха за известно време след кърмене). Не ми се иска да му давам залъгалка. Има ли друго решение?Да го оставям ли да си я лапа просто ? Не ми се иска да го свиквам и да го разнасям всеки път, за да заспи,защото е бая тежък, а и вечер съм уморена за това.
Виж целия пост
# 1
И при нас е така, но сме по-малки. Има моменти, когато просто иска да си задоволява смукателния инстинкт и да не му тече мляко. Частично решение е зцеждането и тогава да се предлага на бебето, но никога не може да знае човек колко точно мляко е останоло и дали няма пак да му дойде нанагорно. Моят младеж от два дни иска да гризе! Не зърното - дразни се и надава рев само като го сложа в поза за кърмене, ако не е гладен; а подам ли му пръст в такива моменти, не засмуква, а започва да дъвче с венците и си ги минава по кокълчето от край до край  Shocked Още не съм стигнала до педиатъра, да питам какви ги върши палавникът с това дъвчене и какво да очаквам. Докато беше на 3-4 седмици вечер се приспивахме само на ръце, но после минахме на вечерно хранене в легнало положение и сега така си заспива (в повечето случаи и аз с него  Laughing)
Конкретно на въпроса за ръката - не, не всеки път търси гърдата. Може да си е открило ръцете и какво да прави с тях  Wink Предполагам, че има и други сигнали, освен ръцете, които дава, когато е гладно. Поне при нас е така - ръцете бяха основен сигнал през първия месец - сега е една типична физиономия с устни и определени звуци.
Виж целия пост
# 2
От скоро и ние имаме този проблем,но съм напълно сигурна че не го прави само когато е гладен.Ако обаче е придружено и с рев е сигурен знак.От 3-4 дни и пръста си започна да лапа,затова се налага да слагаме ръкавици,а е само на 2 и половина месеца
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отговорите!
kriz_bo, значи не го оставяш да си ги лапа щом слагаш ръкавици?за да не свиква ли? Аз се чудя на какво се дължи...не мога да си представя, че е свързано със зъбите на тая възраст ! Нахранвам го яката сутрин, дори връща мъничко , сам пуска гърдата и не иска повече и след малко вече ръката му е в устата? ! И аз не искам да си я смуче, ама и биберон не искам да давам. Опитвам се пак да предложа гърда, той не ще и да чуе. Напоследък дори не иска да се приспива с гърдата..лапа си ръката и мрънка и иска да бъде носен..а на мен на гърда ми беше доста по-удобно Simple Smile
Виж целия пост
# 4
дължи се на това,че детето обича да суче,първото,което е-дори да не е гладно или жадно -и второ-детето е открило,че има ръце и чрез устата си ги опознава,интересни са му.по-нататък ще започне да си лапа и краката Laughingне се притеснявай от това-бебето е много малко,за да се тревожиш,че ще го разглезиш или,че ще му създадеш вредни навици,ако го оставиш да си лапа ръцете.не му досаждай всеки път с гърдата  Peace
Виж целия пост
# 5
дължи се на това,че детето обича да суче,първото,което е-дори да не е гладно или жадно -и второ-детето е открило,че има ръце и чрез устата си ги опознава,интересни са му.по-нататък ще започне да си лапа и краката Laughingне се притеснявай от това-бебето е много малко,за да се тревожиш,че ще го разглезиш или,че ще му създадеш вредни навици,ако го оставиш да си лапа ръцете.не му досаждай всеки път с гърдата  Peace
Напълно съм съгласна с това Peace
Лапа си ръката,защото я е открил...открива нови неща и известно време ще изучава света и нещата около себе си като ги завира в устата си Wink
Моя син е вече на 8 месеца и все още завира всичко в устата-играчки,пръсти,крака,одеялото си...пробва ги как са на вкус и като не му харесат се сеща,че може и да си играе с тях CrazyАко му махах всичко,което си завира в устата,сигурно щях да лудна...гледам да е само нещо безопасно и чисто Peace
Виж целия пост
# 6
ако го кърмиш достатъчно и да му даваш залъгалка няма да се пристрасти към нея , аз съм давала залъгалка на бебето си , когато го видя че неще да  му тече мляко , повече я дъвчеше вместо да суче , вече сме на почти на 12 месеца и не е ползвал залъгалка , като я види гризе , смуче два три пъти и я хвърля
Виж целия пост
# 7
По това време си намират ръчичките и си ги пъхат в устата. Периода минава и почват да пъхат каквото си намерят в устата. Ива сега отново почна да си пъха освен десетките други работи и ръцете. Явно венците я дразнят и иска нещо да гризка.
Виж целия пост
# 8
дължи се на това,че детето обича да суче,първото,което е-дори да не е гладно или жадно -и второ-детето е открило,че има ръце и чрез устата си ги опознава,интересни са му.по-нататък ще започне да си лапа и краката Laughingне се притеснявай от това-бебето е много малко,за да се тревожиш,че ще го разглезиш или,че ще му създадеш вредни навици,ако го оставиш да си лапа ръцете.не му досаждай всеки път с гърдата  Peace
напълно съм съгласна PeaceЩом се храни добре просто си играе с ръчичките Hug
Виж целия пост
# 9
Аз имам същия проблем.Лапа си ръцете постоянно яде си лигавника,одеялцето.А вече сме на 4 месеца  Simple SmileДали защото са и тръгнали зубките или просто е разбрала че има ръце и си ги опознава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия