гастрит и бременност?

  • 5 466
  • 16
Имам проблем с гастрита и киселини(не ме боли всеки ден, но все по-често имам кризи) моята док., която ме следи ми каза, че може само алмагел, но като отидох да си го купя в аптеката казаха, че не било желателно да го пия.Прочетохме листовката и там пишеше: "Да не се приеме по време на бременност"???? newsm78
Виж целия пост
# 1
писах вече че и аз имам гастрит, но по време на бременноста нищо не съм пила, търпях когато имах криза.  Confused за киселините бременните около мен пиеха талцид, но не знам дали той няма да те раздразни повече Rolling Eyes аз не съм го пила обаче.
Виж целия пост
# 2
За талцид и док. и аптекарката ми казаха,че не е добре при бременност
Виж целия пост
# 3
 newsm78 е не вече яхам  #Cussing out метлата и звъня на моя доки, който миналата седмица ми изписа алмагел , каза че и талцид може даже.
Не че съм го пила обаче аман от некомпетентни мнения но доктори.
Иначе по темата на мен ми помага газирана вода Михалково  Peace.Пробвай другото както се оказва е вредно и содата за хляб също  Naughty
Виж целия пост
# 4
попаднах на 2 линка, виж дали нещо не може да ти бъде полезно от тях Peace

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/42/66/
http://www.kiselini.com/
http://kicelini.hit.bg/html/index1.html
Виж целия пост
# 5
Аз пиех и все още пия Париет и Нексиум. Редувам ги. Квамател също пиех за кратко. Тия трите лекарства са от група В и се считат за най-безопасните.  Първите три месеца обаче си търпях и избягвах лекарствата.
Виж целия пост
# 6
Когато бях бременна и ми се обостри гастрита пиех Мезим форте и чай от мента. Определено се чувствах много добре от тях.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички за вниманието !!!!  bouquet
cveti_f , аз се чудех до колко е вредно мезим фортете, понеже то ми действа много добре,ама забравих да питам за него док, а и невярвам гинеколога да е достатъчно компетентен за тия лекарства.........
Виж целия пост
# 8
И аз имах ужасна криза с малката.Опитах всичко безопасно но не се тръпеше и ходихме до спешния, там ми биха ношпа и бусколизин смесено.Мина ми  Peace
Виж целия пост
# 9
оххх знам че сода бикарбонат е вредна,ама като само тя ме спасява
Виж целия пост
# 10
Моята приятелка има гастрит и през двете бременности избягваше храните,които я дразнят-лекарства не и помагаха
Виж целия пост
# 11
По-скоро наистина трябва да се избягват определени храни. За гастрита не знам, но на мен ми беше позволено от гинеколожката за киселините да пия, ако не се лъжа, Ранитидин, Талцид или сода за хляб. Ама така и не съм ги пила, търпях си. На мен, например, кафето ми правеше ужасни киселини.
Виж целия пост
# 12
на мен ми изписаха стопацит ,пила съм и ранитидин,но най -ми помага содата за хляб  Peace
Виж целия пост
# 13
Когато бях бременна и ми се обостри гастрита пиех Мезим форте и чай от мента. Определено се чувствах много добре от тях.

Мдам, обаче на мен мезимът ми действа точно обратното... гастритът ми става неконтролируем...

А за ранитидина - моят док каза да не съм посмяла да го пия... а иначе само той ми помага. И въобще още от самото начало ме посъветва да избягвам храните, от които гастритясвам.
Виж целия пост
# 14
Аз също търпях, а талцита помагаше само когато имах киселини. Пиех и газирана вода много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия