дето ми ревнува от сегашния ми приятел

  • 2 625
  • 18
Здравейте момичета.Имам питане.Знам че има мами който са се сблъсквали с подобен проблем.Сина ми е на годинка и един месец и ревнува от сегашния ми приятел.Когато човека идва в къщи и се опита да ме целуне или просто да ме прегърне малкия започва да плаче,идва при мен и иска да го гушкам. ooooh!С този човек сме заедно от половин година и Пламен още не е свикнал с него.Та питането ми е по какъв начин да му покажа ,че този човек не мисли да ме краде Laughing или да ни навреди по някакъв начин.или просто да помогна  на детето да свикне с него.Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
Ако това ще те успокои децата на възрастта на сина ти ревнуват и от родните си бащи...Ако този човек е трайно до вас и стане логична и пълноценна част от живота ви, детето ще свикне и ще го превъзмогне. Не е драма според мене, твърде малък е за да търсиш точно този смисъл.
Виж целия пост
# 2
Аз не мисля, че на тая възраст въобще може да се говори за осъзната ревност.
Просто детето все още е много привързано към теб и би реагирало
по този начин на всеки един външен и непознат за него човек.
Виж целия пост
# 3
Не мисля че детето го приема за външен човек.Когато се видят двамата започва енда дива игра,едни смехове..направо ми се стопля душичката Heart EyesНо когато дойде ред с приятеля ми да се погушкаме,дори и само за малко,ситното започва да мрънка ужасно ooooh!
Виж целия пост
# 4
Когато се появи в живота ни настоящият ми съпруг, дъщеря ми беше на 3 години. Ревността беше ужасна! Да се целуваме и дума неможеше да става, искаще да спи в нашето легло, стана агресивна,ревлива! И се притеснявах, и ревах, и побеснявах. Накрая говорих с един познат, детски психолог, който ме изслуша и каза: "Детето си реагира съвсем правилно, защото него наистина го е страх да не загуби любовта ти. За него ревността не е проблем, а здрава реакция, която ще отмине с времето, когато види, че мама си е тук и още си го обича. Проблемът е там, че за вас ревността й е проблем. Просто я изтърпете и всичко ще е наред." Ами точно това направихме - изтърпяхме я. Година и половина дъщеря ми спа с нас; често си "фучеше и трещеше"; бяхме търпеливи, но и си го е отнасяла...За близо две години нещата са коренно различни. Децата винаги отговарят с много любов, когато са обичани и приемани. Сега се случва аз да ревнувам - те двамата се разбират по-лесно, отколкото ние двете! Е, сега пък трябва да приеме сестричката си...
Всичко ще си дойде на мястото, но с много, много търпение.
Виж целия пост
# 5
Rexy ,надявам се да стане така както казваш и нещата наистина да си дойдат на място.Просто и двамата не се чувстваме много добре от цялата ситуация Blush
Виж целия пост
# 6
Редактирах си поста, че звучеше малко назидателно.
Ще се оправят, ще видиш - на малкото човече просто му трябва време!
Виж целия пост
# 7
Редактирах си поста, че звучеше малко назидателно.
Ще се оправят, ще видиш - на малкото човече просто му трябва време!

Не го приех назидателно!Просто изказваш мнение по въпроса! Peace
Виж целия пост
# 8
Здравейте, момичета, искам и аз да се включа в темата. Имам същият проблем, но "По-осъзнат". Синът ми е на почти 9 години и ревността, която показва е невероятна. Непрекъснато се сърди, пита до кога приятеля ми ще живее с нас, заплашва, че ако това продължава ще отиде при баща си. Бе въобще в чудо съм се видяла. Мисля да потърся консултация със специалист.
Виж целия пост
# 9
Ивана ooooh! аз си мислех че аз съм в кофти положение!Много неприятно!Ще ти пожелая само да се оправят нещата.Няма да давам съвети,защото признавам си-хвана ме неподготвена! Blush  Дано другите момичета могат да ти помогнат Peace
Виж целия пост
# 10
На тази възраст дъщеря ми не даваше на родния си баща да се доближи до мене Laughing
Така че е нормално. Просто оставете ласките за насаме, поне засега.
Виж целия пост
# 11
Здравейте, момичета, искам и аз да се включа в темата. Имам същият проблем, но "По-осъзнат". Синът ми е на почти 9 години и ревността, която показва е невероятна. Непрекъснато се сърди, пита до кога приятеля ми ще живее с нас, заплашва, че ако това продължава ще отиде при баща си. Бе въобще в чудо съм се видяла. Мисля да потърся консултация със специалист.
Е това вече е гадно. Той просто иска да те манипулира. И моята щерка се опитва така да ми играе по тънката струнка, ама не толкова явно. Само ми казва, че е по-добре като сме само двете, че никой не ни заема място на дивана Laughing А иначе да ме заплашва, че ще отиде при баща си Naughty ....тая няма да стане. Директно й стягам чантичката и да си ходи. Ще се съдера после от рев и притеснение, но пред нея няма да го покажа. Просто знам, че до 2 дена ще се върне Simple Smile Не мога да й позволя такава манипулация. А и тя го знае много добре де, а пък и вижда кой повече й угажда от 2мата татковци Mr. Green
Виж целия пост
# 12
явно този човек не е бил мъжа с главно М!раделихме се преди малко!Не можел да издържа на напрежението !Ако искам да съм с него,трябва да превъзпитам детето или най-малкото да съм му обясняла че той не е лош...И подобн глупости ми наговори!Криво ми е,но ще се оправя! SadДали аз съм наивна глупачка или всички мъже на които попадам  са свине? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Мама терорист, изчакай малко - дай време на мъжа, за да се види дали е с главна буква. Поговорете и му обясни, че чувствата на едно дете на година и малко не се програмират с копче - хоп, обича ме и всичко става лесно. Опитай малко дистанция между двамата мъже ако е възможно - когато сте с приятеля пред детето на демонстрирайте взаимните си чувства...нека малко по-приятелски да изглежда всичко, за да може детето да свикне. А ако приятеля ти категорично не може да прияви търпение...то тогава няма за какво да се съжалява! Една мама във форума писа, че детето й е като тест за мъжете - кои са свестни и кои да хващат пътя!
Виж целия пост
# 14
Ако искам да съм с него,трябва да превъзпитам детето или най-малкото да съм му обясняла че той не е лош...И подобн глупости ми наговори!
   Втрещена съм!Никой мъж не може да ми поставя условия,свързани с детето! Или се вписва в картинката и се съобразява с нас,или хваща пътя.Да не би да си крила,че имаш дете,или пък си го залъгвала,че ще е лесно,та си позволява такива изцепки?!Той не знае ли,че който го е страх от мечки не отива в гората??? Много се ядосвам на мъже,които така лесно веят белия байрак,имам чувството,че това им се явява удобен предтекст да си оберат крушите,когато си пожелаят...Така,един вид са успокоили съвестта си,че са имали основателна причина да поискат раздяла...
  Мама-терорист,казваш,че детето плаче,когато приятелят ти те просто те прегърне.Въпросният приятел покани ли веднъж поне детенцето,да му каже-ела и ти при нас,искам да гушна и двете ви?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия