Проблем със слуха при новородено

  • 3 384
  • 19
Здравейте, Мами!

Искам да ви по питам дали има други мами на които са има казавали , че новороденото бебе не реагира с едното ухо. Казаха ни, че е още много малка и не реагира с едното уше и пак ще ходим да ни проверяват, успокоиха ни но аз да ви попитам дали и на вас ви се случвало.

Благодаря ви предварително и успех!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Няма смисъл да се проверява слуха на новородено,много често има околоплодна течност във вътрешното ухо,която още не се е абсорбирала.Рано е да се притесняваш за каквото и да било.
Виж целия пост
# 2
И аз съм на мнение, че е рано да се каже има ли проблем със слуха.Ако не се лъжа съмнения за такъв проблем би трябвало да възникнат, когато детето е на около 3-4 мес. и не реагира на звук , който е в негова близост.
 
 
Виж целия пост
# 3
рано е да се каже още,че има проблем Peace
Виж целия пост
# 4
за новородено е рано
Виж целия пост
# 5
И аз мисля, че е рано да се каже.
Виж целия пост
# 6
Рано е.Мисля, че около 5 месец би могло да се констатира проблем със слуха, ако има такъв.
Дано няма Praynig

Скринингови тестове прави ли са ви?
Виж целия пост
# 7
Рано е.Мисля, че около 5 месец би могло да се констатира проблем със слуха, ако има такъв.
Дано няма Praynig

 Peace

Между 4 и 6-ти месец може да се направят първите сериозни прегледи за проблеми със слуха.
Виж целия пост
# 8
И аз съм на мнение, че е рано да се каже има ли проблем със слуха.Ако не се лъжа съмнения за такъв проблем би трябвало да възникнат, когато детето е на около 3-4 мес. и не реагира на звук , който е в негова близост.
Peace Така каза и нашата докторка. Когато стане на 4 мес. да започенм да правим разни шумове, за да проверим дали детето следи. Знам, че в Токуда има някакъв модерен апарат, с който изследват слуха на новородените. С него ли установиха, че бебето има проблем?
Виж целия пост
# 9
Много е рано според мен но обезателно се консултирай с повече доктори и успех  Hug.
Виж целия пост
# 10
В Токуда има апарат с който се проверява слуха и дава гаранция 100% че всичко е наред. Изследването се прави след 48 час от раждането може би точно заради околоплодните води.

На моя син Алекс му правиха това изследване.

Съветвам ви да отидете да ви го направят, обадете се в неонатологията на регистратурата и попитайте за него. Не боли и не е страшно Simple Smile С едно малко апаратче и един накрайник се пъха в ушенцето и се пускат звуци на разни честоти и се гледа как реагира мембраната. Нещо от тоз род е.

Аз лично бих го направила за да съм спокойна. Аман от пишман доктори дето поставят диагнози изсмукани от пръстите.

Успех и кажете после какво е станало  Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Здравейте, мами

Поразпитах и мои познати тук и те също ме успокоиха. Иначе имаме назначен още един преглед  така, че ще ви пиша пак какво са ми казали като мине. Разбрах, че било нормално, дано всичко е наред. Иначе ние сме в Испания и изследванията са правени тук. Апарат4ето мисля то4но такова каквото го описа едната мама със слушалчици. Ние толкова се стъписахме като ни казаха, че не знаехме какво да си мислим, после ни поуспокоиха още там докато бяхме ама нали знаете нещо като ви се загложди в главата и иди се 4уди после.

Ще пиша пак след прегледа! Hug
Благодаря ви мами/ пак ми помогнахте/ поуспокоихте ме!
Успех на всички!
Виж целия пост
# 12
Здравейте, мами



Ще пиша пак след прегледа! Hug

Дано всичко е наред.Чакаме добри вести.  bouquet
Виж целия пост
# 13
Не бързай да се тревожиш за слуха на бебчо - наистина е твърде рано да се каже. Когато моето дете беше на 2 месеца ни изпратиха в ИСУЛ за диагностика на слуха - аудиограмата показа силно намален слух (почти пълна глухота). Изписаха слухов апарат, но и с него малката пак не реагираше на звук. Известно време се вайкахме всички в къщи какво ще го правим това глухо дете, но след третия месец детето постепенно започна да показва реакция на звуци - отначало само на някои любими играчки, после започна да се обръща на името си,  а сега, когато е на 9 месеца вече реагира на всички звуци и ние сме сигурни, че чува всичко.
Ще видиш, че всичко ще бъде наред.  newsm10
Виж целия пост
# 14
Само хубави новини  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия