Инвестиция в подобен род затворени селища?!

  • 1 490
  • 14
Здравейте,
Напоследък много се наговори относно цените на имотите и дали има смисъл да се инверстира в недвижими имоти.  С моят съпруг сме в дилема дали да закупим жилище в един затворен комплекс, който се строи в Троянския балкан.  http://www.rivervillage.info/default.aspx
Всичко изглежда много добре, цените не са ниски но са ОК за подобен вид жилище.  Някои от вас инвестирали ли са в подобен вид имущества и ако могат да спеделят.  Идеята е след това да има фирма, която ще менажира обекта и собствениците ще получавт наем, или по точно част от наема. 
Смятаме по цяла вечер  newsm78 дали си заслужава, защото ще теглим заем.  Аз работя в банка и условията са супер изгодни за служители но все пак има лихва  Thinking
Моля ако някои има опит да сподели.
Виж целия пост
# 1
Не бих инвестирала там. Поне за мене е по-добре да се дадат пари за нещо в София. И да си го управлявам сама  да не деля наема с фирма.
Ако го вземате за почивка - да ходите на чист въздух с приятели - тогава да.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за мнението!
Само не уточних, че ние живеем в този район и поради този факт искаме да инвестираме в имущество, което ще можем да "наглеждаме".
Всъщност апартамента си е наш и ние решаваме дали да се обвържем с фирма с цел туризъм.  А и да се обвържем можем и ние да го използваме, но трябва да предопредим фирмата за дните в които искаме ние да бъдем там. 
 
Виж целия пост
# 3
Не бих инвестирала там. Поне за мене е по-добре да се дадат пари за нещо в София. И да си го управлявам сама  да не деля наема с фирма.
Ако го вземате за почивка - да ходите на чист въздух с приятели - тогава да.

Абсолютно подкрепям. По добре купете жилище, което ще дадете под наем /който няма да делите с фирма/ и чрез този наем погасявате заема.
Виж целия пост
# 4
Аз лично не харесвам подобен тип затворени комплекси. В крайна сметка се набутват 200човека на едни 20дка и си е едно голямо село.
Ако евентуално имотът би се отдавал под наем на туристи, донякъде става, но нали трябва и някой да събира парите, да пере бельо, да чисти и т.н., не е толкова просто.
Виж целия пост
# 5
  Не,категорично.По принцип се занимавам с такива неща-подръжка и управление на имоти и като човек с опит не бих си позволила да се  обвържа  с нещо такова.
 1.Цените са много високи ( за кв.м.)за такова отдалечено и неизвестно място-цени на курорт и приходите едва ли ще ги покрият.Не много хора биха отишли в затворен комплекс нейде  из Балкана.
  2.Като знам какви фирми има в България за подобен род услуги-не бих разчитала нито,че ще го стопанисват добре,нито за пддръжка,нито  пък ще си получаваш пълния договорен размер на рентата.Може и да се бъркам,но като цяло....В момента в един от коплексите,където взехме няколко апартамента се опитват да си оправят сметките от предишната фирма,която го стопанисваше миналия сезон-има апартаменти,където собствениците,никога не са били,не са искали да се рентират,но онези са го направили и сега висят сметки от 400-600лв....
 Ако ще рискувате-къща,двор,еко туризъм,месни атракции-нещо,което е само ваше и да знаете какво става.
 Успех във избора!
Виж целия пост
# 6
Не бих инвестирала, но бих живяла в такъв комплекс в рамките на града. Под "затворен" разбирам да е населен с хора със сходни възможности, охрана, поддръжка на общи части, инфраструктура и т.н., за която да не се циганят комшиите и да не може всеки, който реши да ми похлопа на вратата. С две думи - относителна изолация от някои неприятни страни на градския живот и етажната собственост.
Виж целия пост
# 7
Радостина, имаме познати, живеещи в един такъв комплекс тук, в столицата. И аз преди мислех, че са прекалено парвенюшки тези комплекси, но като го посетихме, много ми хареса. Имат си басейн, зелени площи, зала за фитнес, охрана и т.н. , но се оказа, че и те имат проблеми същите като в една етажна собственост, а именно някои от живущите просто не плащали или едни пък, закупили 2 обекта, които съединили и сега плащали за един, а не за двата обекта, а става въпрос за хора с възможности далече над средните нива за страната. Първоначално бях изумена, мислех, че в такъв комплекс е невъзможно да имат такива проблеми, но после като се замислих реших, че проблемите са си едни и същи навсякъде, защото хората, народа е един и същ, независимо дали живее в Обеля или Бояна и доходите, които има. Просто сме си простаци по манталитет и истината е, че няма лесно изпълними механизми да се събират тези дължими суми и така напрактика някои хитреци редовно не си плащат сметките.
Виж целия пост
# 8
Така е. Винаги има желаещи да тарикатеят.
Виж целия пост
# 9
 казабланка, напълно подкрепям.Първо,за пари на непознати не вярвам.Второ,според мен няма да са мнгогожелаещите да почиват на такова място,а да живеят сигурно ще са още по-малко.Защото хората с много пари обикновено са от голям град,бизнеса им е там,не виждам как ще оставят всичко,за да се набутат в някакво село,пък било и то в екзотичен курорт в планината.За мен си е ужасно рисково и не си струва ...да не говорим за нервите,главоболията,проблемите и куп други неуредици,които съпътстват нещо,направено от повече от двама души.
Виж целия пост
# 10
...относно цените на имотите и дали има смисъл да се инверстира в недвижими имоти.  С моят съпруг сме в дилема...
Моля ако някои има опит да сподели.

Migcho,

Сега сме в началото на криза на пазара на недвижими имоти ( и особено "ваканционни имоти" , какъвто ти визираш ). Съвет - изчакайте поне до лятото на 2009. Тогава решете. Не е сега най-подходящото време за този тип имоти. Успех, каквото и да е решението ви!
Виж целия пост
# 11
В момента не бих инвестирала във ваканционен имот от никакъв тип. В краен случай бих купила достатъчно голям добър парцел, ако ми изпадне за много изгодна цена и няам какво да си правя парите (уви, случаят не е такъв  Laughing). Но да влизам в кредити заради ваканционен имот точно в момента - само, ако ми опрат пистолет до главата.

Ако непременно сте решили да инвестирате в недвижим имот, няма лошо но по-добре купете добър градски имот с висока ликвидност. Макар, че ... ипотечен кредит за инвестиция...
Виж целия пост
# 12
Като инвестиция - не, като място за живеене или почивка - да.
За инвестиция предлагам къщи в някое село, където има вероятнаст да се заселят чужденци.
Виж целия пост
# 13
не бих инвестирала в планинско селце никога  Naughty ,а вече несъм сигурна дали и на морето искам  Peaceвиж в големия град става...
Виж целия пост
# 14
Не си давайте паричките за такъв имот. Наистина е по-добре да закупите апартамент на добро място и сами да си го отдавате под наем или просто накакъв парцел, който в перспектива ще увеличи стойността си. Просто при нас все още не е сработила добре системата по наемоотдаване на подобни ваканционни имоти. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия