Мами в БЕЛГИЯ - 6

  • 16 068
  • 303
Ето я и новата тема Simple Smile

Мами в Белгия - 5
Виж целия пост
# 1
Това с новата тема как става? Като се стигне до 15-та страница и се почва нова, така ли?  Thinking
Виж целия пост
# 2
И още един "глупав" въпрос- да ме светнете и аз да се изуча  Embarassed
Защо публикациите ми си стоят все на "0", не че пиша  изключително често, ама.....
Лека седмица   bouquet
Виж целия пост
# 3
Ето ме и мен в новата тема Grinning Да днес е денят на независимостта, Джьст - ти си написала това което и аз мисля за сьжаление. Пиши как мина днес, презентацията надявам се е била без проблем. И на мен ми се е случвало да идвам с болна София на работа - ами врьчвам я на секретарките, ако имам срещи Laughing

А нашето ходене на училище вече е с голямо удоволствие, не иска да си трьгва следобед, много е ентусиазирана, а и гледам  - те непрекьснато нови занимания и игри измислят. Ходенето на тоалетна е почти 'мисията приключена', отдавам го на училището предимно Grinning А за езиците - ние сме с фламански, а френски почват от 5 годишна вьзраст
Виж целия пост
# 4
Слава Богу, още вчера беше добре и нямаше температура. Явно беше нещо от тези кратките вируси. Предупредихме учителката, че е бил болен през уикенда и да го проверява да не вдигне температура и ако вдигне да ни се обади да го приберем.

Иначе за съжаление няма на кого да го оставя - ходя при клиенти и трябва да стои с мен на презентация. Но днес се размина де Simple Smile Но снощи направихме голяма грешка - гледахме "Властелина на пръстените", докато той беше в стаята. Е, познайте дали нямаше кошмари през нощта...ама ние сме за трепане, но пусто, не може все да се съобразяваме  Confused

Браво на София - естествено, че ще й харесва на училище - толкова интересни неща има Simple Smile ако ви кажа на Мартин какво му харесва най-много ще паднете - това, че спи на тези хамаци на земята  Laughing На мен това ми беше най-трудното нещо да приема, ама той е много доволен Simple Smile абе много взех да си променям мисленето тук  newsm78

Troppsi, когато темите в отчетните стигнат до 15-та страница се отваря нова тема. Мненията в отчетните теми не са отчитат.
Виж целия пост
# 5
да днес е празник , на мен ми е болна тема историята ни и България като цяло , питам се каква ли е ползата като сме с толкова богата история,я ги вижте как добре си живеят белгийците а от най-умните не са , да не говорим че ако ги питаш кога им е националния празник много малко са тези които ще отговорят ,то всъщност какво значи за тях да си живеят добре , да си напазаруват в събота и в неделя да си пуснат щорите и да релаксират, както и да е 
иначе тук е много празнично настроението , до преди няколко години този празник го нямаше сега взеха да преобразяват цели градове по този повод
лека вечер от мен
Виж целия пост
# 6
Честит празник и от мен!!!

За мен 22-ри Септември е много специална дата, понеже на този ден преди 4 години се запознахме с мъжът ми Laughing

По повод на годишнината в неделя се разходихме до Париж. Вървяхме от единия край на центъра до другия и честно казано този път градът ми хареса Grinning май бих се върнала Laughing

Бързо оздравяване на Марти Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 7
Честит празник!
Just a Girl ,аз пък съм на обратното мнение.За мен отношението в България е много по-добро!Като бременна и сега с количката,съм видяла много по-човешко отношение в БГ,а в Белгия само блъскане и никаква помощ.А на летището даже всеки път ме викат първа,а в Белгия си чакам с детето на опашката.Сега като идвах от Белгия ,ме накараха на лентата да извадя детето от количката и да я свия.Седят там 5 служители и ни един не взе дететои или пък да свие количката,та трябваше да моля човека зад мен.А в Германия пък автобусчето изобщо не изчака да ни свалят количката и тръгна без нас. ooooh!Изобщо  лично аз не съм видяла човешко отношение за съжаление.Студена ми е много тази държава.
 Иначе и в БГ има много трески ,но нещо по си ми харесва.Преди сме мислили и за евентуално оставане,но сега съм категорична - Февруари си идваме в БГ окончателно.

Rylie,честита годишнина. Hug
Виж целия пост
# 8
angels и аз съм като теб , в смисъл че я мразя Белгия , не съм срещала нечовешко отношение напротив но ме дразнят адски много колко са смотани , може би звучи странно от моя страна защото съм една от малкото тук в темата дето мъжа ми е чист белгиец ,но и ние искаме да се прибираме в бг , лошото е че не знам какво ще прави мъжа ми там , но в крайна сметка трябва да го решим , хич не ми се живее там , сега докато детето е малко става но не ми се остава в белгия
angels я разкажи нещо повече за вас -от колко време сте в белгия?като кажа на някой че искаме да се връщаме в бг ме мислят за луда , само една приятелка дето е живяла 4 години в белгия ме разбира , дано да не сме на хляб и сол някой ден из варна
Виж целия пост
# 9
ами ние сме в Белгия от Декември.Свекър ми е военен и работи в една база,та ние живеем при тях.Там всичко ни е уредено,но нещо не мога да свикна,а си представям ако бяхме извън базата.
Пък и аз съм фармацевт и в БГ ще имам работа със сигурност,а тук без френски -нищо няма да намеря.
Виж целия пост
# 10
Ако не ви е добре в Белгия, връщайте се в България без угризения, все пак важното е да сме щастливи и да се чувстваме добре, нали? За децата едва ли ще има голяма разлика, пък и докато отрастнат, може и в България да настане малко ред, не се знае.

Аз лично не бих се върнала. Тук съм от една година, на моменти не ми харесва особено, но България не ми липсва много, може би само приятелите. Когато съм си в София всичко ме дразни-хората, които не спазват никакво лично пространство и само се бутат, особено по-старите, дупките по улиците, таксиметровите шофьори, които пушат Close задимените заведения, липсата на нормален тротоар на който да си буташ количката, грозните панелени сгради, липсата на всякакъв ред Confused лошото обслужване Twisted Evil Просто тия неща толкова много ме дразнят, че не мога да се порадвам на хубавите.

А странното е, че преди да напусна България винаги съм си представяла как живея там. Никога не съм искала да отивам в чужбина, никога не съм си го поставяла за цел, обаче стана така, че се омъжих за чужденец и сега като поживях малко тук не ми се връща.

angels, на летището си е така за съжаление, аз затова винаги най-нагло си ги моля за помощ. Отивам и казвам: "ще може ли да държите тази чанта", "ще подържите ли бебето" и направо им подавам, даже не чакам отговор Laughing
Виж целия пост
# 11
така е Rylie и в БГ са много недостатъците,особено на София.Ама аз толкова съм си привързана към роднините,че мога да си позатворя очите за някои неща. Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Здравейте, момичета,  Hug

Райли, честита ви годишнина   bouquet

Troppsi, ето от правилата:

Форуми, в които броят на мненията НЕ се отчита:

Правила, условия и указания
Клюкарник, Кино и телевизия,
Форумите за обяви,
Отчетните форуми (Очакващи през януари-април, май-август, септември-декемри, Родени през 2005, 2006, 2007, 2008, По градове, По държави, Имена)
Календар на събитията,
Татковци,
Дом и семейство (мненията в подфорумите Нашият дом и Хоби се отчитат)

Джъст, мерси за темичката  Hug Защо не сложи линковете за старите?  Thinking

Ние снощи се върнахме от Париж, ще ви разказвам после  Simple Smile
Виж целия пост
# 13

Джъст, мерси за темичката  Hug Защо не сложи линковете за старите?  Thinking



Защо....щото съм овца! Довечера ще ги сложа, защото днес не мога да надничам много във форума Wink

Енджълс, накара ме да се замисля - аз отдавна имам чувството, че познавам само едната страна на Белгия - контактувам с определен тип хора, т.е. доста ограничен ми е погледа върху белгийците. Засега нямам никакви разочарования тук, камо ли да ги нарека "студени", но явно е така, защото съм отскоро и както казах познавам само една част като характер от тях. Мога да кажа, че за 1 година направихме контакти с хора, на които може да разчитаме...е, сигурно е така, защото децата ни са приятели Wink, но домовете ни са отворени един за друг.
Пожелавам ви да намерите мястото, на което ще се чувствате добре. А ако това е България - какво по-хубаво да се чувстваш у дома у дома Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 14
Just a Girl  ,аз не съм изобщо критерии,защото контактувам предимно с българи - тази база сме доста.Извън базата нямаме познати-само един колега на мъжът ми и жена му(украинка),които са страхотни хора.Това ми е впечатлението от белгийците по улици и автобуси,а ние не излизаме толкова често.Така че по-скоро аз не ги познавам,за да правя такива заключения,но просто все така попадаме.Ако живеехме сред тях и имахме познати,може би щяхме и ние да намерим приятели.Просто ние живеем в затворена общност и контактите с белгийци са силно ограничени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия