препоръчайте ми къде да раждам в София

  • 9 637
  • 34
Здравейте на всички мами- бъдещи и настоящи!
 Очаквам да родя син,термина ми е на 26 декември. Знам че е още рано, но не мога да спра да мисля "къде да отида когато дойде Големият ден?". Не знам -трябва ли да посещавам въпросната клиника предварително, заплаща ли се нещо "под тезгяха" за да получа необходимото внимание и ако "да",колко? Много бих се радвала ако споделите мнения,съвети и преживяно. Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Отговорът на въпроса ти зависи изцябо от твоите предпочитания.
Запитай се следното:
-Как искаш да родиш?
- Какво очакваш от акушерките и лекарите?
- Каква обстановка би те накарала да се чувстваш добре?
- Искаш ли бебето да е при теб през цялото време или да ти го носат само за хранене?
- Искаш ли да кърмиш или АМ е ОК?

В София само в частните клиники (по желание) и Майчин дом бебета са при майките. При секцио се искам много уговорки, за да ти оставят бебето в частните клиники, в държавните не знам дали и това ще помогне.
Ако искаш да си спокойна за обстановката, иди виж няколко отделения - мисля че повечето имат класове за бъдещи родители или ден на отворените врати, когато това може да стане.
Ако искаш да си спокойна, че нещата ще станат както ти ги искаш, предварителни уговорки са неопоими. Заплащането варира - тук вече нямам опит, нека някой друг сподели.
Иначе можеш да родиш където си поискаш, да получиш точно вниманието, което искаш и това да не ти струва абсолютно нищо допълнително! Някои биха казали въпрос на късмет; моето мнение е, че е въпрос на нагласа! Ако си убедена, че нещата трабвя така да станат - те ще станат.
Успех!!
Виж целия пост
# 2
Бебетата са при майките и в Св.Анна- София /бившата Окръжна болница/.
Обстановката в повечето държавни родилни домове е една и съща.
За частните е различно.
Различни са и цените- може и стотинка да не ти се наложи да дадеш, ако си здравно осигурена, не искаш епидурална упойка или секцио. Ако раждаш в частна клиника обаче раждането може да ти излезе и 3000 лв.
За мен е важен и районът, където живееш. Лично аз съм от Младост и родих в бившата Окръжна болница- лекарят на когото разчитах и, който следеше бременността ми работи там, близко е до дома ми, а и родилното отделение е малко и родилките не се подемат като на конвейер, има ВИП стай и пр. причини, които за мен изиграха решаваща роля при избора.
Виж целия пост
# 3
ако е преждевременно определено в "майчин дом" Grinning
Виж целия пост
# 4
Аз родих в Майчин дом - София и ти препоръчвам ако искаш бебето да е при теб да отидеш там. Обстановката и обслужването са прилични. Мисля, че можеш да избереш лекар и без да ти е следил беременността, но колко струва нямам представа. Помисли и дали ще имаш проблем с RH, защото аз съм с отрицателен резус фактор и трябваше да се съобразя къде могат да ми осигурят нужната ваксина. Само в МД ми казаха, че я имат в наличност и е безплатна.
Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 5
Аз родих във Втора градска болница. Там си бях решила от самото начало и нищо не можеше да ме разколебае. Мои познати и приятелки бяха много доволни от тази болница. Даже не бях ходила там, до деня на раждането на сина ми. Но си имах акушерка, платихме й и всичко беше наред. Иначе живея до частната "Св. София" на Мазнейкова, но така и не се навих да родя там. Може би следващият път, живот и здраве. Чувала съм хубави отзиви за нея.
Виж целия пост
# 6
И в Тина Киркова бебето е при майката, ако тя желае. Peace
Виж целия пост
# 7
Родих в Тина Киркова с екип бях в ВИП стая и беб си беше при мен!
По другите стаи се взима само в часовете за кърмене! Peace
Поне преди 1 г беше така! Crazy
Виж целия пост
# 8
Родих в Тина Киркова с екип бях в ВИП стая и беб си беше при мен!
По другите стаи се взима само в часовете за кърмене! Peace
Поне преди 1 г беше така! Crazy
И във ВИП-овете и в обикновените стаи бебето може да е нон-стоп при теб  Heart Eyes и да си го кърмиш. Така беше преди 2 г., а аз бях и в двата вида стаи.  Peace
Виж целия пост
# 9
Първият път раждах в Шейново-останах доволна Peace
Виж целия пост
# 10
При секцио се искат много уговорки, за да ти оставят бебето в частните клиники, в държавните не знам дали и това ще помогне.
Кой ти го каза това!? Изобщо не отговаря на истината!
Виж целия пост
# 11
При секцио се искат много уговорки, за да ти оставят бебето в частните клиники, в държавните не знам дали и това ще помогне.
Кой ти го каза това!? Изобщо не отговаря на истината!
Точно така, не е истина!
Аз раждах в клиника Щерев , частна е , секцио и само докато бях в реанимацията не ми оставяха беба за постоянно,за да мога да си почивам ! Обаче винаги,когато кажех ми я водеха. Имаше акушерка 24 часа при мен, супер внимателни и готини хора. После в стаята бяхме 2-те нон стоп, взимаха я само да я къпят и преобличат и за смяна на пампата Simple Smile Препоръчвам с 2 ръце ! Peace
 Единствения минус е цената , 1 800 лв. Sad
Виж целия пост
# 12
Втори глас за МБАЛ Св. Анна или бившата ОКръжна болница- София. Съгласна съм с Франческа, но да допълня: Изборът на екип струва 500 лева независимо от родоразрешението т.е дали ще раждаш секцио или нормално. Моята лекарка е завеждащата отделение и това е лекарят, на когото вярвам 300 процента.
Условията са прилични, все пак отиваш да раждаш, не на хотел. А и за мен лично по-важни са лекарите и уменията им, а не обстановката. Все пак там престоях само една седмица.  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Здравейте на всички мами- бъдещи и настоящи!
 Очаквам да родя син,термина ми е на 26 декември. Знам че е още рано, но не мога да спра да мисля "къде да отида когато дойде Големият ден?". Не знам -трябва ли да посещавам въпросната клиника предварително, заплаща ли се нещо "под тезгяха" за да получа необходимото внимание и ако "да",колко? Много бих се радвала ако споделите мнения,съвети и преживяно. Благодаря предварително!!!

Ако имаш финансова възможност бих ти препоръчала болница Токуда.Аз раждах там планирано секцио и съм повече от доволна. Peace
Виж целия пост
# 14
Раждала съм в Шейново и в Токуда. Разликата е от небето до Земята.
В Шейново бебетата се носят на три часа, в Токуда са си при теб, дори веднага след раждането ти водят бебето, идва татакото и ви оставят 30 минути да се видите, като хората.
Препоръчвам Токуда с две ръце и два крака.

От къде тези глупости, че не дават бебето при секцио Shocked Няма такова нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия