Как хранихте бебетата си през първия месец?

  • 7 312
  • 201

Анкета

Как хранихте бебетата си през първия месец?

Опции:

Почти всички майки, които познавам хранят бебетата с АМ още от първия месец. Голяма вина за това имат акушерките в болницата, които ни стресираха доста там. Дават храна с биберон, детето спи като го вземеш, никой не ти обяснява как да го държиш, но пък за сметка на това коментарите им са депресиращи. Мен ме разплакваха няколко пъти - бебето сука малко и се разплака и жената го дърпа от ръцете ми и вика: Ами ще плаче, като не му стига ... Повечето от жените там се отказаха да кърмят още преди да са ги изписали.
Тук пък във форума чета, че повечето майки кърмят и реших да пусна тази анкета, за да разбера какъв всъщност е процента на кърмещите майки през първия месец. Дори и да е имало подобна анкета ме интересува какво е сегашното положение.
Забравих да уточня само, че аз не се отказах и се кърмим засега  Peace
Виж целия пост
# 1
Лелеее, какви са тия акушерки, бе!!! Ние хванахме една за ушите и жената всичко ни обясни - как да държим бебето, как да го будим, ако заспи, как да се цедим... Ама това, дето разправяш, е просто възмутително!
Виж целия пост
# 2
Моето бебе е на АМ от първият ден!
Виж целия пост
# 3
Кьрма.
Виж целия пост
# 4
 И ние сме на АМ от самото раждане
Виж целия пост
# 5
Кърма.

За протокола - на мен ми помагаха и показваха как се слага бебето, как се държи, дадоха ми кремче за разранени зърна, но кърма имах чак на седмия ден  Shocked Добре, че малката предпочете мен пред шишето.
Виж целия пост
# 6
Само с кьрма от1 месец до 1год. и 1 месец Grinning
Виж целия пост
# 7
Кърма
Виж целия пост
# 8
Хранех го с АМ през първия месец. В началото изцеждах малко кърма, но за около седмица ми спря кърмата, защото бебето не желаеше да суче, а помпичкта за кърма не е кой знае какъв стимулатор за кърмата. Там, където аз раждах, даваха бебетата с шише АМ, но никой не ни задължаваше да го даваме. Сестрите не обясняваха как се кърми, но в моята стая имаше мами с второ дете, които успешно бяха кърмили първото и ми обясняваха, нагласяха ми бебето на гърдата. Обаче заради формата на зърната ми бебето не можеше да засуче- засукваше, изпускаше гърдата и започваше да пищи от глад. Всъщност в родилния дом така и не ми тръгна кърмата. Вкъщи ми тръгна, но беше същата работа. Бях изчела пет пъти кърмаческия подфорум, но нищо от прочетеното не вършеше работа. Не можех да слагам бебето на гърда по-често, защото то се будеше само за хранене. Тогава въобще не искаше и да я погледне тази гърда, въртеше се и пищеше, докато не си получи шишето. Пробвах да ги будя и да го слагам на гърда, преди още да е огладнял, но той заспиваше като го гушкам. В един момент усетих, че алтернативата при мен беше пищящо от глад бебе на АМ или непищящо от глад бебе на АМ. Малко дълго стана, но искам да наблегна на това, че лично на мен сестрите в родилното не са ми виновни, че не кърмих.
Виж целия пост
# 9
Синьт ми от пьрвия месец е на АМ TiredНезнам защо то4но,но кьрма не ми трьгна.Имах усложнения при секциото,проблеми след това,4ак на 4етвьртия ден,като ме изкараха от реанимация го сложих на гьрда.И като си помислих,4е има надежда(имах малко коластра)се оказа,4е има по сериозна жьлтени4ка, поставиха го на лампа и сьвсем ми спря Tired
Виж целия пост
# 10
Само с кьрма от1 месец до 1год. и 1 месец Grinning
newsm10 smile3501
Виж целия пост
# 11
Първото си засука и всичко си беше ОК. Никой не ми е обяснявал, бях чела книжки разни преди това, но бебето си сучеше успешно и без някой нещо да ни показва.
Второто имаше цепка на небцето и след много зор се оказа, че ще трябва операция, и че не може да пие и от биберон. Но му цедях кърма и акушерките му я даваха със сонда (тръбичка в стомахчето). Настояваха да цедя с ръка в стерилно тяхно шише, това им беше условието.
Виж целия пост
# 12
Само на кърма до 1 г. /имам предвид без да давам АМ или кисело мляко/.
В болницата където родих доста подробно се обясняваше на майките как да кърмят бебета си.
По време на бременността си пък бях изчела достатъчно литература по въпроса.
Не може за 3-5 дни престой в болницата да ги бъдат дадени всички съвети, свързани с кърменето и отглеждането на бебето.
За това трябва да има подготовка в женската консултация.
Виж целия пост
# 13
Давах добавка само първия ден в къщи, после педи като дойде каза да не давам. И не давах нищо 5,5 месеца освен кърма(е - малко вода и чай чат.пат)тогава захраних, кърмих го на поискване до година и два месеца, от тогава до година и 10 месеца давах АМ и един хубав ден отказа да пие повече АМ....след 10 месеца давах по малко кисело, след годинка и кисело и прясно мляко е ял....
Ест изключае кашите - който са с АМ вътре Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Здравейте! От първия ден е на смесено хранене.До третия месец, когатоми спря кърмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия