Кога кърменията се редуцират до 1-2 на ден?

  • 464
  • 3
Здравейте, кърмещи мами!
Предстои ми захранване с малкия Калоян и мисля, 4е с ваша помощ ще се справим! Исках да попитам кога трябва да се редуцират кърменията? Кога да заместя едно кърмене изцяло с друга храна? Това постепенно ли става, самото дете ли те води?
Аз бях посъветвана от педи да захраня с оризова каша (тъй като мал4о е малко слаби4ък, в смисъл, 4е не е толкова пухкав и с оглед на пове4ко калории), мисля да запо4на скоро....може ли някой който е захранил с такава каша да сподели опит   bouquet 4увам, 4е много запи4ало
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
   Здравей! И аз захраних с оризова каша след като Малчо навърши шест месеца. Прие я много добре. Не се е запичал,започнах със съвсем малки количества в началото-една-две лъжички. През останалото време си го кърмех,без да променям режима-на поискване. Всъщност заместено хранене имахме чак към осмия- деветия месец,когато започна да изяжда по едно цяло пюре на обяд и не искаше след това да суче. Кърменията си намаляват от самосебе си,води се от детето. То само си показва когато има нужда от кърма. Има периоди,при никнене на зъбки,ваксини,настинки и т.н.,когато бебето напълно отказва всякаква твърда храна и пак си минаваме само на кърма. В такива случаи съм била доволна,че още го кърмя,много по-лесно преминава проблемът. Захранването в началото е просто запознаване на бебето с новите храни, дава му се да опитва по малко от различни неща,но кърменето си остава основна храна,поне до десетия-дванадесетия месец. Поне при нас беше така.
Виж целия пост
# 2
Бих те посъветвала до годинката да не заместваш изцяло хранене или най-много едно,за да остане кърмата водеща в менюто на детето.До 1 год. възраст най-важно е млякото и е добре да присъства във всяко хранене.След годинката можеш плавно да заместиш обедното например и да продължиш с оглед на това кога искаш да отбиваш.
Виж целия пост
# 3
etaniel, ти искаш ли да намалиш кърменията? Трябва ли да се връщаш на работа? Искаш ли да отбиваш?
По принцип твърдата храна през първата годинка е за опитване и кърменията би трябвало да се заместват бавно, според мен все пак това става и по желание на детето. Но, ако ти смяташ да се връщаш на работа, или ако искаш скоро да отбиваш трябва да помислиш за вариант, който най-много те устройва. Напр. да заместиш 1-2 хранения през деня, като намериш начин да даваш кърма или АМ заедно с храната, ако ще липсваш през деня, или постепенно да запознаваш бебето с шишето и с вкуса на АМ ако си решила да отбиваш.
Сподели как вървят нещата при вас, как се чувстваш и какви са ти намеренията, за да можем да ти помогнем по-адекватно Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия