В голяма дилема съм,моля помогнете ми!

  • 4 187
  • 54
Проблемът е следния:
Очакваме второ бебче и още отсега съм се замислила за името му(много ме вълнува този въпрос)  Crazy
Първото ни дете трябваше да се казва само Клавдия(на никой,любимо име на съпругът ми).Но първоначално се обсъждаха варианти за производно на свекърва ми(Тодора).Съответно мъжът ми настояваше за Доротея,което за мен е немислимо,ужасно грубо му звучи.Свързвам го с една комшийка и може би затова по никакъв начин не исках да се казва так.Определено не ми харесва  Naughty А Теодора ми е твърде обикновено  Thinking  После решихме да е Теодора-Евелин.Но нещо го глождеше моя мъж и му се искаше Клавдия.О.К.Само Клавдия.Но аз открай време си мечтая за двойно име.И в последния момент бутнах Теодора в името.Мъжът ми въобще не искаше,тъй като се бяхме разбрали да не се пише на никой,но го поблазни варианта да има и на майка му и да се радва.А и е приемливо едното да не е някой от родата,а другото по наш избор.

Сега съм в дилема.Моята майка се казва Радка и въобще не си харесва името.Но искам го кръстим на нея.Мисля,че е напълно справедливо.Обсъдихме с мъжът ми варианта да се казва Рая-нещо си (трябва да е двойно,тъй като сестра и е с такова и не искам да има делби "...защо кака е с двойно, а аз не съм?",а и е логично да е така).Проблемът идава ако детето ни е момче. Мъжът ми искаше ако първото ни дете е момче да се казва Калоян(на него си),да ма не е.И му предложих да изберем друго име,но той настояваше за Клавдия.Съответно си изстреля патроните.Не може и второто ни дете да е с "К".Като,че ли се свършиха всички имена,че все с "К" ще ги пишем.И сега,ако е момче детето ни,той не иска да е с буквата "Р"  #2gunfire Нямало хубави имена с "Р" и аз много се издразних.То,че няма,няма,ама той сега си е наумил ако е момче,пак той да има глас  Crossing Arms Предлага ми Виктор,а на мен не ми харесва особено  Thinking Другия ва риант,който предлага е да го кръстим на баща ми Валери,тоест пак да е кръстено на моята страна,но не на майка ми ,а на баща ми,а и мъжките имена с "В" били много хубави.Да,ама майка ми и баща ми са разведени и той хич,ама хич не е заслужил.Но да кажем мога да направя някакъв компромис само и само,защото В е хубава буква,а и все пак да е на някой от моето семейство.Майка ми предполагам няма да има против поради факта,че не си харесва името и няма подходящи.Тя въобще нищо и не би казала,но мисля,че е справедливо след като едното ни дете е кръстено на свекърва ми,то другото да е на майка ми(баща ми евентуално).Ако не се бяхме обвързали с Теодора,щешед да е хубаво,ама аз съм си виновна  #Cussing out

Та сега,след цялата тази тирада,моля предложете ми хубаво мъжко име с "В".Фаворити са ми Валери и Валентин,но искам да чуя и вашите мнения.А ако имате предложение за хубаво мъжко име с "Р",може да ги споделите (без Радослав и всичко с РАД и без Руслан,Росен и Ростислав...хахах...с това май се изчерпаха имената  Mr. Green )
Виж целия пост
# 1
Волен, Велин са ми любимите с В. Волен, за съжаление, е с негативна конотация напоследък Rolling Eyes
С Р...Росен и Румен? А Росен си отхвърлила вече. Ми Румен остана . Mr. Green
Гледам тука този списък:
http://www.mamaibebe.com/names.php?t=m&w=208&viewall
Вярно и на мен никое с Р не ми допада newsm78
Виж целия пост
# 2
С Р мъжко име и аз не харесвам newsm78 иначе мога да прибавя само като предложения Роберт и Рафаел

С В има доста хубави Владислав, Владимир, Васил
Валентин на мен не ми харесва, но то е въпрос на вкус
Виж целия пост
# 3
За Двойните имена се сещам само за Иван-Асен и за Иван-Александър!
С В..... Владимир, Владислав, Велимир, Велизар
С Р..... Радостин за други не се сещам!
Виж целия пост
# 4
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви,момичета.Намерих една стара тема за имена с буквата "В".Но така и не ми допаднаха.Остават си Валери и Валентин фаворитите ми,а с "Р" определено няма  Tired
  Искам също да добавя като въпрос:
Логично ли е след като едното дете е кръстено на страната на мъжа,другото да е на страната на жената?Според мен е направо нагло да не се направи  Thinking
Виж целия пост
# 6
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

??
Виж целия пост
# 7
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

 newsm78 какво искаше са кажеш с това  newsm78
Виж целия пост
# 8
Мъжът ти  ти е предложил много хубаво име -Виктор незнам какво не ти харесва. На мен ми е любимо.
С Р на мен ми харесва Росен, ти пак не го одобряваш, накрая май пак ще скалъпиш някое като Теодора - Клавдия .И в крайна сметка как и казвате ?
С Р мога да ти предложа Румен.
Виж целия пост
# 9
С "В" - Валентин, Виктор, Васил, Веселин.
С "Р" - Росен, Рали, Раян, Райко, Румен, Розалин, Ради, Радан, Радослав, Радомир, Рафаел.
Виж целия пост
# 10
С Р-Рами,Раян,Рикардо,    Ричард,Робин,Роберт,Ромул,Росимир, Русислав,Ростиан,Рустислав.
С В
-Венислав,Венцислав,Весислав,Веспасиян,Вилиян,Винченцо,Витомир,Вячеслав.
Виж целия пост
# 11

С 'В' - Венко, Венелин, Велян, Велин, Велетин, Вежин, Волен, Витан, Виделин, Владан...

С 'Р' - Радей, Радеин, Рален, Ралин...
Раян - може да се свърже с 'рай', пожелателно име за щастие и благоденствие.
Реян - разновидност на Раян, засвидетелствано през 15 век.



 
Виж целия пост
# 12
Росилен  Peace
Виж целия пост
# 13
Не мисля, че трябва да кръщаваш децата си на някой от родата. Избери хубаво име без да се съобразяваш с тоя и оня, защото както виждаш после ще съжаляваш.  Peace
Виж целия пост
# 14
Аз не разбрах мъжко ли трябва да е името  newsm78 Разберете пола първо и ще си помислите и за имена. Леко бременеене  Hug

П.С. Не разбрах дъщеря ти Клавдия- Теодора ли е или Теодора- Клавдия и как и викате?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия