протокол от ТЕЛК за отложени ваксини?

  • 1 261
  • 4
момичета, имам нужда от помощ...
приеха дъщеря ми в ясла. и сега се започва правенето на изследвания.
единственият ни проблем е това, че тя няма поставени всички ваксини. има единствено БЦЖ и хепатит. директорката на яслата ни каза, че е голяма вероятноста да не я приеме заради това, че няма другите ваксини. освен ако не и занесем протокол от ТЕЛК, че са отложени заради заболяването и. аз чувам за такъв протокол за първи път. отлагането на ваксините е направено след консултация с лекуващия гастроентеролог и съгласието на личната и лекарка /не отричам че и ние имаме малко вина, но..така се случи че нямахме финансова възможност да закупим ваксината и да започнем/. и сега не знам накъде...утре ще говоря с личната да видя тя какво ще каже..

ако някой е имал подобни проблеми ще бъда благодарна да сподели
Виж целия пост
# 1
Здравей Жени,
не се притеснявай. Няма нищо сложно в тази процедура. Отивате при гастроентеролога си и искате този протокол. Той ще ви каже кога заседава "комисията" , ще почакате 5 минути да ви ударят един печат/подпис/. И това  е всичко, поне това беше при нас /лекуваме се в педиатрията/.
А относно това дали ще я вземат - намат право да не я вземат, не се тревожи.  Не зная с какъв проблем сте, но какъвто и да е той, нямят право да ви откажат ако представите протокола. Така че, споко, успех и здраве!
Виж целия пост
# 2
Здравей,
ето и моят опит: педиатърът трябва да ти напише една зелена бележка (не истинско направление, а от онези зелените формуляри малък формат), в която описва точно диагнозите на детето, какви ваксини са му слагани и кога. С тази бележка отивате на комисия по имунопрофилактика към детската поликлиника - доскоро комисията заседаваше във вторник и сряда по обяд за около 1 час (за справки можеш да звъннеш там: тел. 952 1814, 9523840 - това е централата). Трябва и предварително запазен час. Отиваш на място без детето, но с всички документи. Там ги разглеждат и изказват становище: моли се да не решат, че все пак трябва да му бият и други ваксини на детето, има и такива случаи, въпреки становището на специалиста (така съм чувала). След една седмица отиваш да си вземеш листчето за освобождаване от ваксини, което важи една календарна година.
Успех!
Виж целия пост
# 3
И ние отложихме ваксините на нашата дъщеря както е описала Надето77.
Мисля че няма да е сложно да ви дадат и документ че са я отложили преди.
Успех с комисията и хубаво време в яслата ви желая.
Виж целия пост
# 4
много ви благодаря за отговорите? Hug

Рая има заболяване на черния дроб. по принцип вече е добре и имаме `зелена светлина` от нейния гастроентеролог да слагаме ваксините. но ето, че или все е болна, зъби никнеха /задължително с Т/ и така се случи да остане без ваксини.

ще пиша как е минало и как се разреши `проблема` Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия