Жълтеница и кърмене

  • 7 504
  • 24
Здравейте! Имам въпрос към знаещите. Предварително благодаря за отговорите.
Моето бебе е на 36 и дена и все още има жълтеница. Педито досега ми е изписвал по 50 мл глюгоза на ден. От днес увели4и на 70 мл и с условие, 4е ако не се оправи до няколко дни ще влизаме в болница за два дена за преливане на глюкоза венозно. Веднага се консултирахме с друг лекар, който препоръ4а 150 мл глюкоза на ден и преваряване на кърмата и фенобарбитал (който го няма в апте4ната мрежа - не се произвежда ве4е). Какво да правя, помогнете със съвети.
Виж целия пост
# 1
Моята госпожица имаше кърмаческа жълтеница до края на 2-я месец. Беше на кърмене на поискване. През втория месец забелязах, че когато и давам освен кърма и глюкоза - жълтия цвят намаляваше. В началото и давах 5%, а по-късно /след като педиатърката реши, че ще пуска сериозни изследвания/ и 10% глюкоза, по около 60-80 мл. на ден. Не знам израстна ли го или глюкозата помогна. Четох доста из форума и не се бях притеснила много. Всеки случай си е индивидуален обаче!!!
Виж целия пост
# 2
В преваряването на кърмата не виждам логика.При жълтеница се препоръчва много кърмене и по възможност престой в слънчево помещение.
Виж целия пост
# 3
При преваряване рискуваш полезните елементи от кърмата да се разградят.
Виж целия пост
# 4
Преваряването на кърмата е глупаво.. А Фенобарбитала се изписва при епилептични припадъци  Shocked .. (имам вкъщи, ако е много наложително и точно това е необходимо мога да помогна.. но силно се съмнявам..)
Направиха ли ви изследвания на билирубина? Черния дроб поне опипа ли? Слезката?
Кръвногрупова несъвместимост?
Имало ли е проблеми при раждането - тежко протеичане, нещо по-особено?
Колко жълтеница има? Избистря ли се или си е като в началото? Или става по-зле?
Педито само е прехвърлило отговорността като гледам  ooooh!

Сега порових малко .. открих, че лечение с фенобарбитал на бебешка жълтеница се прилага в България и Русия и някой други бивши соцрепублики. Навсякъде другаде отричат това лечение, като изключително опасно и вредно за мозъка на децата.
Фенобарбитала се предписва ако има някакъв удар на главата, за да се забави развитието за известно време.
Но за малко бебе за мен е пълна лудост  #Crazy

Виж тук малко повече..
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15027
Виж целия пост
# 5
Моя син беше със жълтеница до края на 2-рия месец. Най-вероятната причина беше, че сме с различен резус фактор.
Не съм давала нищо,  кърмех на поискване. Педиатърката ни прати да изследваме билирубина.
Виж целия пост
# 6
Ние също имахме много дълга жълтеница...почти до 3 месец...и аз бях много притеснена....правихме изследване на билирубина...давах глюкоза.....
при нас имаше и кръвногрупова несъвместимост...а и бебчо се роди две седмици преди термин...та всичко това явно оказа влияние и имахме дълга жълтеница...в чудо с е бях видяла Crazy..всеки казваше различно да правя....и тъй като аз кърмех на поискване ,ми препоръчаха също да  преварявам кърмата или да мина на АМ за 72 часа ....и избрах второто,но през това време не спирах да се цедя за да не ми намалее кърмата...е и успях наистина детето избледня за 3 дни,а колко се притеснявах....и така до днес се кърмим успешно Laughing... напълно подкрепям поста  duhi puhi,и не се притеснявай....направете изследвания за нивото на билирубина  Peace
Виж целия пост
# 7
Това с преваряването на кърмата и фенобарбитала е просто  Shocked ... нямам думи!!! Детето ти не страда от епилепсия, не прави температурни гърчове или нещо подобно!
Кърми си детето спокойно! Направи изследвания и най-добре намери друг педиатър!   Peace
Успех!
Виж целия пост
# 8
Аз също бях най-шокирана от преваряването на кърмата... да не говорим, 4е поне да бяха казали как да я преварявам и какво коли4ество за едно ядене ще е достатъ4но за бебе около 3,5 кг... Ина4е изследване на кръвта правихме още на 22-23 ден - общия билирубин е 192, а директния е в норми и само тромбоцитите от другите показатели са в норма. Да несъвместимост само ме поптаха: "абе да не би да имате кръвногрпова съвместимост" 4е аз откъде да знам!!!! Кое е несъвместиност, пак да ровя в и-нет да търся ли? Знам само 4е аз съм Б+, мъжа ми А, но кой резус незнае, никой не е искал негови изследвания... 
duhi_puhi ина4е жълтеницата като 4е ли някой дни се избистря, други си е същата, особено когата не е акал скоро естествено е по-жълт. Не съм имала тежко раждане, но се роди 20 дни по-рано.
Изглежда е по-добре да купя едно АМ за 2 дни да сменя + глюкоза (ама не е ли много 150 мл??), да видим какво ще се полу4и, 4е като си помисля как на това малко бебе ще му преливат венозно глюкоза и мйи се къса сърцето...
Виж целия пост
# 9
ето ти малко инфо от темата кочто аз бях пуснала,когато бяхме с жълтеницата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311026.0
Виж целия пост
# 10
... Кое е несъвместиност, пак да ровя в и-нет да търся ли? Знам само 4е аз съм Б+, мъжа ми А, но кой резус незнае, никой не е искал негови изследвания... 

Става въпрос за несъвместимост между теб и бебето - ако сте различни кръвни групи и с различни резус фактори. Това принципно за момента няма значение. Аз имам резус фактор несъвместимост с двете си деца и кръвногрупова несъвместимост с едното. И при двамата жълтеницата продължи повече от месец, при втория ми син даже повече от 2 месеца. Не съм предприелмала мерки, но при тях жълтеницата не беше силно изразена след първите 2-3 седмици и педиатрите не са ми назначавали изследвания, нито са ми препоръчвали някакви мерки. Обяснението им беше точно това - при кърмените бебета жълтеницата е по-дълга. Доколкото ми е известно, изследвания се назначават, ако бебето поддържа силна жълтеница или пожълтява повече с времето, вместо да избледнява.
При кърменето жълтеницата минава по-бавно, защото в кърмата има вещество, поради което билирубинът се разпада по-бавно. Затова се препоръчва преваряване на кърмата за няколко дни - при висока температура това вещество се разгражда. Разграждат се и някои полезни съставки на кърмата, но тук все пак става въпрос за няколко дни. Другата опция е да се мине на АМ за няколко дни.
Виж целия пост
# 11
Това, че е родено по-рано бебето е достатъчен фактор за по-дълга жълтеница..
Не го ли облъчваха с лампа в болницата? Обикновено го правят за родени по-рано бебета точно заради жълтеницата.. Можеш това да поискаш да направят..
Другото - направете контролно изследване, за да видите как се променя билирубина.. Само по себе си този резултат нищо не говори, ако няма контролно изследване - повишава ли се, намалява ли..
А бебето коя кръвна група е - като се роди не я ли видя в картона? Обикновено пишат..
По принцип наистина при кърмачетата е нормална по-дългата физиологична жълтеница..

Виж тези статии - ще са ти полезни  Hug
Кърмене и жълтеница.

Жълтеницата

Билирубинът
Виж целия пост
# 12
Кърми си детето Peace
при бебетата,които са родени по-рано е нормално жълтеницата да е по-дълга
Виж целия пост
# 13
Моето бебе също е родено по-рано, имахме жълтеница дълго време (до след втория месец, дори май до третия, забравила съм вече, във всеки случай беше доста повече от средното), но не съм давала НИЩО, първо защото по-рано родените бебчета карат по-продължителна жълтеница, второ защото и изключително кърмените бебчета карат по-дълга жълтеница, но и в двата случая нещата са физиологични, а при нас се кобминираха двата фактора. Не казвам, че не се притеснявах, но  четох внимателно и прецених, че природата ще си свърши работата.
Доколкото разбрах от прочетеното, глюкозата се отрича, по-скоро помага излагането на светлина. Ако е толкова сериозно при вас, защо не ви правят нагревки?
Виж целия пост
# 14
Моето бебе не е родено по-рано (точно на термина и 3 500) и не е имала дълго време жълтеница.
НО се роди малко стресово и имаше много силно изразена жълтеница веднага след първият ден. Изследваха и билирубина, който беше доста над-нормата. Какато duhi_puhi е писала се изследва няколко дена. Е лечението беше печене на лампи (кварцови май се водят) от 2 до 5-тия ден в кувиоз (може и на слънце) и прием на глюкоза - 100 мл. дневно. Като за начало 10% после 5%. Докато навърши 1 месец вече нямаше помен. Забравих да кажа - беше изцяло на кърма - директно от гърдите, никакво АМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия