Консултация с логопед - тема 3

  • 170 259
  • 759
Ето една новичка тема за консултиране - успех. Това е линк към старата  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188269.0

И към още по-старата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55157.0
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми има проблем /ако може така да се нарече/ с произнасянето на буквата "Р". Казва я, но не чисто. Вчера в градината е имало преглед от логопед и 10 дечица са ги определили като проблемни, включително и дъщеря ми. Попитаха ме, дали искам да работят с нея за правилното произнасяне на буквата" Р". В чуденка съм, дали ще е ефективна работата с толкова дечица на веднъж или да я водя на друго място. За такса също не можаха да ми кажат, не знаели колко е, допълнително ще ни съобщят и за това.
Дайте мнение и за Държавен логопедичен център - София, някой ползвал ли е услугите им?  Thinking
Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Здравейте ,  бих искала да ви помоля да ми препоръчате детски логопед във Варна , понеже в Логопедичния център няма места до втория срок, а  и без това доста отлагахме досега , синът ми е втори клас и има  проблеми и с говоримата и с писмената реч.
Виж целия пост
# 3
Здравей geleva относно въпроса ти в Логопедичен Център София работят едни от най-добрите специалисти логопеди в София.
След като сте имали предложение за работа с твоето дете те съветвам да не се колебаеш. Децата се занимават в групи,но те са от по две-три дечица със сходен проблем,примерно както е при твоята дъщеря звук Р. За децата е много весело и забавно да работят така,защото го приемат като вид игра- състезание.
Така, че моят съвет е да  приемеш предложената помощ,която е безплатна. Успех  bouquet
Виж целия пост
# 4
friend na Pooh, благодаря за съвета.   bouquet
Дадох вече съгласие за детската градина, цената е 5 лева на сеанс, два пъти седмично.  Rolling Eyes  Дано да има ефект, ако не, ще я заведа в  Държавен логопедичен център - София.
Виж целия пост
# 5
Здравейте,
Казаха ми, че въпросът ми е малко странен. Ще го задам на лична консултация.
Приятна вечер
Виж целия пост
# 6
Днес дъщеря ми е била за първи път с логопедката и е много доволна и щастлива от заниманията с нея. Били са три дечица /от което съм много доволна/, правили са упражнения и каза, че е било много забавно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Със записчето да попитам и аз - малкия скоро започна доста да говори, но наблюдавам че липсват съюзи, също и на, върху, макар че ги разбира, какво значат - като му кажа вземи колата, която е зад теб се обръща и я прибира....Да поясня че ходим системно на логопед и работят върху това, но след колко време ще се появят съюзите?
Виж целия пост
# 8
Моля да бъда извинен, за намесата ми в темата, но имаме спешна нужда от магистър по логопедия.
Специализираната болница за деца с церебрална парализа търси да назначи магистър по логопедия на редовно място.
За повече информация -               02 8281869        или 8284881, зав. личен състав - г-жа Сапунджиева или Мариана Върбанова - Н-к сектор


Благодаря за разбирането.
Виж целия пост
# 9
Здравейте,
ще помоля за вашата помощ.
Синът ми на 3,10 години от снощи започна да заеква.
Без никаква причина.
Живеем в чужбина,двуезично дете е.В къщи само български говорим на вън гръцки.
Проговори малко късно,в момента използва и двата езика като ги меши.
На дет градина не ходи,спокойно дете е.До снощи не е имал никакви проблеми със говора.
Постоянно нещо приказва,постоянно обяснява.
Не знам какво да си мисля.Притесних се много като го чух така.
Заекването според мен е на 1-вата буква от думата като после продължава.
Когато запъне имам чувството че му се променя дишането.Сякаш не му достига въздух.
След това може да си говори без никакви проблеми.
Днес цял ден го наблюдавам,спокоен е.Стрес не е имал,не се е плашил от нищо.
Възможно ли е така без стрес просто да си започне запъването?
Мисля си цял ден дали не е от това бързане да изпреварва мисълта говора?
Доста съм притеснена и се чудя дали аз не се вглеждам повечко в детето си?
Ще съм ви много благодарна ако изкажете мнение.Знам че е трудно без да сте видели детето.
Трябва ли да изчакам още време,или дали може да отшуми с времето това?
Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 10
дравейте, до тук има две неща на които да обърнете внимание - двуезичие и късно проговаряне. Добре е да посетите логопед, за да се провери дали яма голямо разминаване във възрастта на развитие на фината моторика и езика, както и дали няма проблем със самата плавност, дишане, амиране на артикулационна поза, дали не сте имали трудно хранене и дали няма проблем и играта с деца. Ако ще живеете в Гърция и детето ще учи там добре е терапията да се проведа на гръцки език  bouquet
Виж целия пост
# 11
Благодаря за отговора  bouquet

Не сме имали трудно хранене.Дори си беше( и си е) лесно Simple Smile
А за играта с децата,проблем няма.Не е имал никога.
Играе както с познати така и с непознати деца.
Не е агресивен и никога не е удрял друго дете до този момент.
Затова и ми дойде така изведнъж.

Благодаря още веднъж  bouquet
Весели почивни дни.

Виж целия пост
# 12
Детето ми /5г./ проговори "р" , но  е френско и не го употребява винаги ,а продължава да го пропуска, а също "ло" го заменя с "уо".Логопедите казват че този звук се израства и трансформира/?/.
Бих те ли ми дали елементарни упражнения които вие правите като специалисти за изговаряне на този звук .Темите са огромни и не мога да се ориентирам къде има посочени упражнения /сигурна съм че има много и универсални такива/.
Бихте ли посочили линкове?
Виж целия пост
# 13
...Бих те ли ми дали елементарни упражнения които вие правите като специалисти за изговаряне на този звук .Темите са огромни и не мога да се ориентирам къде има посочени упражнения /сигурна съм че има много и универсални такива/.
Бихте ли посочили линкове?
Здравейте viola2003,
ето линкове, но аз лично не намерих упражнения, каквито ви трябват.
http://www.speech-center.hit.bg/difficulty/
http://www.blgtherapycenter.hit.bg/logoped.html
http://megi.mylovehistory.com/index.php?option=com_content&t … =45&Itemid=28
За универсални упражнения, някой колега може да попрепише от учебниците и да ви ги прати материалите - там са посочени универсалните.
Моето лично мнение е, че за всяко нарушение, свързано с говора, езиковата компетенция или комуникацията, трябва да се подходи с внимание. Конкретно във вашия случай, неправилното произнасяне на този звук много трудно се "израства" - по-скоро се "закотвя" в последния си що-годе успешен вариант (веларно или френско "Р"). За да може да се промени това (ако точно това искате) бих ви посъветвала да установите неправилните моторни механизми, по които се получава това произношение и да се работи върху тях. Според мен моторния модел на формиране на звуковете е важен, както и фонемното разпознаване и слуховото внимание. Това е различно при всяко дете и затова "универсалните упражнения" не ги намирам за достатъчно ефективни. Със сигурност може да помогнат, но това не е моят предпочитан начин на работа.
Приветствам вашата загриженост.
Желая ви успех. Flutter
Виж целия пост
# 14
Честита нова тема!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия